• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Światowy Dzień Książki Dziecięcej

2 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Z tej okazji w Bibliotece Manhattan przygotowaliśmy dla naszych małych czytelników wyjątkowe wydarzenie. Już w tę sobotę, 6 kwietnia, zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego świętowania.

kwi 27

sobota, godz. 11:00 - 20:00

Wstęp wolny
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
W programie Światowego Dnia Książki Dziecięcej:

godz. 12:00 do 13:00 warsztaty plastyczno-literackie "Warsztat pisarza" z Agnieszką Stanek-Pacholczyk, autorką opowiadań o Pajączku Łukaszu. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221).

godz. 12:00 do 12:20 wykład dotyczący faktów na temat zaburzenia autystycznego (czytelnia). Ponadto od godziny 12:00 do godziny 15:00 będzie można także własnoręcznie wykonać kartkę, którą otrzymają niepełnosprawni podopieczni z Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

godz. 13:00 do 14:00 Teatrzyk dla dzieci "Pomorskie legendy", podczas którego dzieci poznają kilka niezwykłych legend z naszego regionu.

godz. 14:00 do 15:00 turniej gry planszowej "Mistrz bajek" dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.

Tego dnia w Bibliotece Manhattan będzie można także przyłączyć się do Klubu Zaczytanych Detektywów.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczęszczają do I, II lub III klasy szkoły podstawowej do przyłączenia się do naszej akcji Klub Zaczytanych Detektywów!

Każdy Zaczytany Detektyw dostaje Zestaw Zaczytanego Detektywa: dedykowaną kartę do kultury, etui na odznaki i plansze do zbierania naklejek. Przy każdej wizycie w bibliotece i wypożyczeniu książki, mały czytelnik otrzymuje naklejkę, którą może przykleić na odpowiednią planszę. Jakie odznaki można dostać?

Inspektor Lekturka - za wypożyczenie lektur (odznaka dla dzieci uczęszczających do II lub III klasy)

SuperDetektyw - za wypożyczenie książek o tematyce detektywistycznej

Komisarz Komiksiarz - za wypożyczenie komiksów
Aspirant Bibliofil - za wypożyczenia książek innych niż wyżej wymienione
Sierżant Zawsze w Akcji - za udział w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Po uzbieraniu odpowiedniej ilości odznak (pierwszoklasiści - dwie odznaki, drugo- i trzecioklasiści- 3 odznaki) Zaczytany Detektyw otrzymuje specjalny notes. Natomiast dzieci, które uzbierają wszystkie odznaki, otrzymają Order Klubu Zaczytanego Detektywa oraz zaproszenie na sesję zdjęciową, która odbędzie się w listopadzie. Efektem sesji będzie zdjęcie portretowe w postaci cyfrowej.

Uwaga! W akcji może wziąć udział 2000 dzieci (do wyczerpania nakładu Zestawów Zaczytanego Detektywa). Liczy się kolejność zgłoszeń. Akcja jest także ściśle określona w czasie. Naklejki i odznaki można zbierać od 6 kwietnia do 31 października 2019 roku. Po tym terminie akcja się kończy.

Opinie