• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Świąteczny Swing! Swing i Blues w Konsulacie Kultury vol. 9

Zapraszamy na... przedświąteczną potańcówkę w rytmie swingu, organizowaną przez Gdyńskie Centrum Kultury i szkołę Harlem Beats. Na początku czeka na Was otwarta lekcja tańca, a w trakcie imprezy - kilka niespodzianek, a wśród nich:


koncert wspaniałego zespołu swingowego, tzn. kwartetu Siergieja Kriuczkowa w składzie:
- Sergiej Kriuczkow (trąbka i śpiew)
- Hubert Świątek (piano)
- Jurij Mieszczenko (kontrabas)
- Adam Zagrodzki (perkusja)

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Posłuchaj jak wspaniale grają: https://youtu.be/8VtKNgEKzug?feature=shared
- pokazów tanecznych naszych zdolnych grup
- lekcji wprowadzającej, która pozwoli Wam na przetańczenie całego koncertu
- dużo dobrej muzyki od naszych cudownych DJów swingowo-bluesowych

Jeżeli znacie nasze potańcówki, to wiecie, że każda jest unikatowa, a co dopiero, gdy jest swingowym spotkaniem przedświątecznym!
 
Konsulat Kultury, dawny Dom Marynarza Szwedzkiego, jest wprost idealnym miejscem na takie wydarzenie tańczyć będziemy w modernistycznej perełce gdyńskiej architektury. Jeżeli lubisz szalony jazz lub klimatyczny blues lat 20. i 40. oraz chcesz przenieść się w te czasy razem z nami - przyjdź, zobacz albo po prostu wyskocz na parkiet i tańcz! Potrzebujesz pomocy, aby postawić pierwsze kroki? Nic nie szkodzi pomożemy Ci w tym 30-minutową lekcją tańca w parach. Zabierz znajomych albo po prostu siebie i poczuj urok klimatycznej kawiarni w Konsulacie Kultury.
 
Swing - rodzina tańców afroamerykańskich, tańczonych do muzyki jazzowej. W jej skład wchodzą m.in. tańce takie jak: Lindy Hop i Charleston. Swing jest po brzegi wypełniony radością, improwizacją oraz pozytywną energią. Jazz lat 20.-40. to coś, obok czego wprost nie sposób przejść obojętnie, nie nucąc lub nie tupiąc do rytmu czy melodii.

Blues - rodzina tańców afroamerykańskich tańczonych do muzyki bluesowej z początku XX wieku aż do czasów współczesnych. W bluesie każdy znajdzie coś dla siebie - od spokojnych i melancholijnych melodii po bardzo energiczne gatunki bluesowe tańczone do szybkiej muzyki (np. szybki blues tradycyjny lub funk). W trakcie zajęć poznamy estetykę bluesową, rozwiniemy dialog w parze oraz nauczymy się podstawowych figur i rytmów. Mówi się, że blues jest podstawą tańców swingowych i najprostszym sposobem na wyrażenie siebie w tańcu.
 
W razie pytań prosimy o kontakt:
harlembeatsstudio@gmail.com
www.harlembeats.pl

Opinie

 • blues / soul
  lut 29
  czwartek, g. 19:30
  Gdynia, Blues Club
  Old Breakout