• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Strata

STRATA to projekt znanych i cenionych postaci polskiego rapu - Kosiego (JWP, Jetlagz), Hadesa (HiFi Banda) oraz jednego z najoryginalniejszych polskich producentów muzycznych - 2K88 (Syny, W/88, Brodka).

cze 21

piątek, godz. 20:30

Gdynia,
bilety 60 zł
Czasówka:
DOORS: 19:00
SHOW: 20:00

"Kwit" to trzeci singiel z nadchodzącego albumu STRATA zatytułowanego "SUBARU". Hades i Kosi rapują na mrocznym bicie o krętych labiryntach polskiego show-biznesu z mocnym stwierdzeniem: "STRATA jest dla naszych ludzi, nie dla liczb".

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Opublikowane dotychczas single powoli odsłaniają rozpiętość stylistyczną płyty "SUBARU". Melancholijny numer "Radary", mocny, phonkowo-junglowy "C65" z metaforycznie ujętą jako pistolet, starą militarną kurtką M65.

Naturalnym dopełnieniem ich nadchodzącego wydawnictwa jest równolegle nadchodzący album instrumentalny 2K88 pt. "SHAME" (wyd. Unsound). Oba albumy powstawały w tym samym czasie i mają wiele wspólnych mianowników. Na "SHAME" również dominuje bas, breaki i dubowe pogłosy ze zmielonymi śladami polskiego rapu, który na "SHAME" 88 dosłownie sampluje, nadając materiałowi nostalgiczny rapowy sznyt i definiując niejako PL Sound, który to termin 88 ostatnio pół-żartem pół-serio wrzucił w obieg.

Premiera "SUBARU" zaplanowana jest na 17.05.24, a "SHAME" na 14.06.24.
Dostępny jest również preorder "SUBARU" który zawiera limitowany winyl, kasetę i koszulkę - https://jwpcrew.pl/strata/

Artyści ruszają w trasę, które obejmie kilka polskich miast, w tym Gdańsk:
14/06 Drizzly Grizzly, GDAŃSK (STRATA + 2K88)

Opinie