• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopot Art & Fashion Week (12 opinii)

 • Kalendarz
  8 - 18 sierpnia 2013
 • Lokalizacja
  Sopot
  Organizator: BART

W te wakacje serce świata mody i sztuki przeniesie się do słonecznego Sopotu. Mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwszą edycję wyjątkowego wydarzenia - Sopot Art & Fashion Week, które odbywać będzie się od 8 do 18 sierpnia 2013 r.

Sopot Art & Fashion Week to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która łączy świat sztuki i mody pod pięknym, nadmorskim niebem. Najciekawsza przestrzeń Sopotu, obejmująca okolice mola i sąsiadującej z nim najpiękniejszej części plaży, została zaaranżowana w oryginalny sposób. Przestrzeń jest podzielona na odrębne strefy -  strefę mody, sztuki, strefę dziecięcą oraz strefę chillout, która jest sercem całego wydarzenia. Każda z nich utrzymuje swoją autonomię, harmonijnie współistniejąc z pozostałymi - ich odrębne programy zostały skomponowane w taki sposób, aby główne atrakcje nie kolidowały ze sobą.

Piątkowy pokaz kolekcji Michała Starosta otworzył Sopot Art & Fashion Weeklluminacja Andrzej Cisowski
Strefa Sztuki to wyjątkowa przestrzeń, w której odbywać będą się wernisaże, seminaria, spotkania z artystami, performance'y artystyczne etc. Jej głównym partnerem jest, znana nie tylko w Trójmieście, Zatoka Sztuki. Jednym z artystów, który zaprezentuje przy tej okazji swoje prace, będzie Andrzej Wajda. Od 10 sierpnia w bibliotece Sofitel Grand Hotelu wystawiane będą rysunki z cyklu "Reżyser rysuje." Drugą wystawą autorską będzie "Kobieta na plaży" Joanny Sarapaty. Inspiracją do powstania obrazów było ciało kobiety i złoto. Wszystkie obrazy zostały wykonane na naturalnym płótnie. W Zatoce Sztuki będzie można również obejrzeć wybrane prace z wystawy "Polish Art Now: Presented by Abbey House." Na wystawie znajdą się obrazy artystów związanych z Domem Aukcyjnym Abbey House: Andrzeja Cisowskiego, Agaty Kleczkowskiej, Stanisława Młodożeńca, Jakuba Słomkowskiego, Anny Szprynger, Szymona Urbańskiego, Macieja Wieczerzaka, a także Jana Wyżykowskiego i Marka Niemirskiego, które na początku czerwca 2013 r. były prezentowane w londyńskiej Saatchi Gallery.

PLICH
Nie mniej istotną częścią Sopot Art & Fashion Week jest Strefa Mody. Pokazy na głównym wybiegu, który zbudowany zostanie przy wejściu na sopockie molo, będą odbywały się w dwa główne dni imprezy (9 - 10 sierpnia). Wśród nazwisk prezentujących swoje kolekcje w Sopocie znajdzie się m.in. Plich, Kaja Śródka ze swoją marką The Frock, Blessus, GUESS czy Rina Cossack. Finałowe pokazy zamykające będą należały do gwiazd polskiego świata mody: Agnieszki Maciejak i Zuo Copr., którzy zaprezentują sylwetki dedykowane Sopot Art & Fashion Week.

Tuż przy głównym wybiegu zostanie wydzielona przestrzeń, gdzie zaprezentować będą mogli się młodzi, uzdolnieni projektanci. Specjalnie dla nich stworzymy odpowiednie warunki do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami i dziennikarzami. W przerwach między głównymi pokazami odbywać się będą mini prezentacje zaproszonych początkujących twórców.

Rina Cossack
Sercem całego wydarzenia będzie strefa Chillout. Specjalnie wydzielony i zaaranżowany obszar sopockiej plaży, bezpośrednio sąsiadującej z molo, będzie przyciągał gości przez cały dzień aż do późnych godzin nocnych. Oprócz stylowej plaży, która pozwoli odpocząć w przerwach między wszystkimi zaplanowanymi wydarzeniami, znajdziemy tam letnie pop-up story, strefę VIP, strefę wi-fi i wernisaże fotograficzne.

Bardzo istotną częścią całej imprezy będą wieczorne after party, przygotowywane we współpracy z naszymi partnerami medialnymi. Piątkowy wieczór zamknie cocktail party dwutygodnika Viva! W offowym klubie Sfinks swoje after party przygotuje magazyn HIRO Free. Będzie to najbardziej szalona impreza całego weekendu. Huczne, główne after party całego Sopot Art & Fashion Week urządzą w sobotę Fashion Magazine i Chilli Zet. Do białego rana będziemy bawić się na plaży w Zatoce Sztuki.

Strefa Chillout będzie działała najdłużej ze wszystkich, bo aż do 18 sierpnia.Mamy przyjemność ogłosić kolejne marki i nazwiska projektantów, którzy pokażą swoje najnowsze kolekcje podczas Sopot Art & Fashion Week już podczas tych wakacji.

BLESSUS

Marka BLESSUS stworzona przez Michaela Hekmat, który jest absolwentem prestiżowej uczelni Istituto Marangoni w Mediolanie, gdzie ukończył studia na kierunku Fashion Design. Szkolił się pod okiem najlepszych światowych projektantów m.in [1]. Vivienne Westwood w Londynie i Giambattista Valli w Paryżu czy duetu Proenza Schouler w Nowym Jorku. Jest podwójnym laureatem włoskiej edycji Vogue Talents. Jego modowe inspiracje można było podziwiać w Vogue Italia, Bello Mag, Vogue UK czy polskiej edycji ELLE.

Najnowsza kolekcja wiosna/lato 2014 stanowi doskonałe połączenie niewymuszonej elegancji z charakterystycznym dla tej marki pazurem, będące propozycją dla kobiet ceniących sobie zarówno naturalną nonszalancję, dbałość o detale, jak i codzienny, dynamiczny styl. Ucieczka do mikroświata, tego co pierwotne, wręcz niezauważalne a budujące naszą rzeczywistość. Zachwyt nad złożonymi i skomplikowanymi wzorami ma swoje źródło w zawiłym świecie sztuki dekoracyjnej i odzwierciedlenie w nadrukach towarzyszących najnowszej kolekcji. Będzie to premierowy pokaz kolekcji.

CHOMISAWA

Marka ChomiSawa, stworzona przez Daniela Chomicza i Darka Sawaniewskiego pokazuje swoją najnowszą kolekcję BROOKLYN. Kolekcja ta, jak sama nazwa wskazuje, inspirowana jest przez pełen życia, form i kolorów Nowy York.

"Stawiamy sobie za priorytet podkreślenie indywidualności i dostosowanie się do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta. Jesteśmy po to, aby spełniać marzenia, łamać konwencje i sprzeciwiać się standardom, które zmuszają do życia w określony przez ogół sposób. CHOMISAWA nie jest jedynie luksusową marką odzieżową - jest ona sposobem na życie, nieograniczonym barierami i schematami. Nie tworzymy dla mas, ale dla osób ceniących oryginalność, nowoczesność i funkcjonalność. Wybierając markę CHOMISAWA gwarantujemy Ci, że bez względu na okazję będziesz czuć się wyjątkowo, gdyż naszym zadaniem jest podkreślenie tego, co jest w Tobie najlepsze."

Kuba Bonecki

Kolekcja, którą zaprezentuje podczas sopockiego Sopot Art & Fashion Week będzie trójwymiarowym odzwierciedleniem pomysłów rodzących się od dłuższego czasu w jego głowie. Geometryczna konstrukcja kreacji pozwoli na dowolne kreowanie każdej z nich.

Swoje zainteresowania modą ujawniał już jako mały chłopiec przerabiając i szyjąc awangardowe kreacje. Zdobył solidne wykształcenie ukończywszy Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Pracując jako architekt wciąż poszukiwał kierunku w którym mógłby dalej rozwijać swoje modowe zainteresowania.

W 2006 roku postanowił wziąć udział w konkursie "Oskary Fashion"  jako projektant i fotograf i został finalistą a rok później laureatem owego konkursu. Od tego momentu z powodzeniem realizuje swoje modowe wizje tworząc zarówno dla wpływowych kobiet jak i z showbusinessu.

Serdecznie Państwa zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie łączące modę ze sztuką w najpiękniejszej letniej scenerii Sopotu. 
Przeczytaj także

Opinie (12) 1 zablokowana

 • 8-18 czy 8-11 (1)

  ?

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

  • 4 1

  • takie błędy to norma;)

   • 1 1

 • Uciekać z Sopotu jak najdalej (2)

  Nadęta i nabzdyczona Warszafffka nadchodzi, czas zmykać na weekend z Sopotu najlepiej na Mazzurrrry...

  • 52 10

  • Prawda ! (1)

   ja wyjeżdżam na Podlasie w czwartek o 7:00 :)

   mieszkam w Sopocie i naprawdę aż przykro patrzeć na ten snobizm i nadęcie. Sopot traci urok i klimat, a staje się miejscem do lansu i kiczu, pełnym dorobkiewiczów i psedo atystów.

   Stolica kiczu w Polsce :(

   • 15 2

   • Niestety nie tylko w tym tygodniu

    lans rządzi w naszym uroczym mieście, ale nie wyprowadzam się póki co;)

    • 2 0

 • Nigdzie nie napisane o której godzinie w czwartek jest ten pokaz,może ktoś wie

  • 1 3

 • Super sopot fashion days

  Wielkie podziękowania dla art&fashion week że bedziecie w sopocie przez następne 5 lat powodzenia b.V.P.

  • 1 4

 • SUPER

  oby wicej takich eventow

  • 7 7

 • wypadek

  Widziałam jakiś okropny wypadek, w czasie tego pokazu, koło samochodu leżała dziewczynę we krwi, kilka osób udzialało jej pomocy, nic o tym nie napisano...

  • 3 0

 • ludzie maski

  twarze na sukniach to już brak moralności wśród spoleczenstwa

  • 1 1

 • organizacja... (1)

  najgorsza organizacja,jak do tej pory była..koszmar!

  • 5 0

  • to fakt! organizacja tragiczna

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.