• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Skowyt Fest 2023

Skowyt to festiwal od muzyków dla muzyków. Miejsce, gdzie twórcy niszowi i nietuzinkowi otrzymują należytą ekspozycję. 2 i 3 grudnia w klubie Bunkier wystąpi aż 10 artystów.

Księżyc wysoko, nie możesz spać. Wciąż go słyszysz: niewyraźnie, jakby brzegiem uwagi. Dobiega z zewnątrz? A może z twojego wnętrza? Już po raz trzeci, w mroźną zimową noc rozlegnie się Skowyt.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Organizatorzy: Nabór prowadzimy częściowo tradycyjną metodą, czyli poprzez zgłoszenia napływające mailem. Jednak, jako członkowie koncertujących zespołów, mamy wgląd w scenę od podszewki: w trakcie tras spotykamy niezwykle ciekawe zespoły, które często giną w nieskończonym tłumie rockowych wykonawców. Chcemy, żeby Skowyt Fest był dla ich kariery jak Nitro w Need for Speed. W tym roku, po raz pierwszy, festiwal będzie zawierał elementy showcase: odbędą się panele dyskusyjne, koncerty będą wideorejestrowane, a na widowni pojawią się ważne postaci z branży.

Headliner 02.12

Spaceslug
Intergalaktyczny, supermasywny stoner doom z Wrocławia. Międzygwiezdna podróż rozpoczęła się w 2015 roku i trwa do teraz.

Asteriae
Asteriæ to 5 osobowy skład, poruszający się w ramach szeroko rozumianego post-metalu/post-hc. Łączą ze sobą wściekłe blasty z gitarowymi przestrzeniami, przesterowany bas z krzykiem, gruz z topniejącym śniegiem.

Three Eyes of the Void
Three Eyes of the Void to zimno, wściekłość i rozpacz, black metal, post metal i duża dawka groźnego piękna. Pierwszy dzień Skowyt Fest 23 właśnie stał się ciemniejszy od najciemniejszej nocy.

Datûra
to mieszanka post-metalu, progresji i dark-folku; to hipnotyczne melodie i opowieści z pogranicza snu i jawy; dzikie rytmy i krzyki rozpaczy otulone kojącymi śpiewami i atmosferycznymi gitarami.

Kontagion
Industrial, metal lat 90, post. Prosto, bez wątpliwości i z surową, radykalną emocją, W Covidzie wraz z Fatigue stworzyli największą i najbardziej bezlitosną orkiestrę metalową w północnej Polsce - co nie uszło naszej uwadze. Bydgoszczanie wystąpią pierwszego dnia Festu.

Headliner 03.12

Why Bother?
Punk. Noise. Rock. Performens muzyczny na gitarę, bas/kontrabas, perkusję i wokal. Pogubiona Miłość w Czasach Zarazy.

Hermopolis
Hermopolis was found around 4,000 years ago in Upper Egypt, playing till today. In times of an overwhelming chaos, the path to explore our genetic memory has been designated.

Sunday at 9
Metal, groove, prog. Celebracja obrzydzenia i dezaprobaty wobec głodu potęgi, władzy i potrzeby bycia "kimś" za wszelką cenę.

Wąż
Muzyka zespołu to połączenie progresywnych metalowych riffów, stonerowych groove'ów i psychodelicznych ambientów.

S O M A
Kombo soczystego, bujającego groove'u i nieoczywistych, połamanych sekcji muzycznych. Wszystko to jest zespolone eksperymentami brzmieniowymi i punkowym klimatem. Zespół nie boi się eksperymentów i chętnie czerpie z Jazzu i innych gatunków, niekoniecznie kojarzonych z muzyką metalową. Miles Davis, John Coltrane, GG Allin i Thundercat - to nawet nie są oni.

*Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

 • ciężkie brzmienia , rock / punk
  lut 23
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Projektornia
  Krew koncert