• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Schizma + Zespół Sztylety

Legendarny zespół Schizma wystąpi w Drizzly Grizzly 8 grudnia 2023!

SCHIZMA
(hardcore / metal / punk)

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Schizma to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych, zarówno w kraju jak i za granicą, polskich zespołów hardcore. Zespół powstał w 1990 roku i przez ponad trzy dekady istnienia, mimo szeregu roszad personalnych, nieprzerwanie gra, nagrywa i jest wierny bezkompromisowej stylistyce i przekazowi charakterystycznemu dla niezależnej sceny hc. Dorobek Schizmy to ponad dziesięć wydawnictw, lecz to czym żyje zespół i co jedna mu rzesze oddanych ludzi to występy na żywo, odzwierciedlające to co najważniejsze w hc: energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów.

Schizma zagrała blisko tysiąc koncertów w całej Polsce oraz kilkunastu krajach i mimo upływających lat wciąż gra zarówno małe lokalne gigi jak i duże festiwale docierając wszędzie gdzie płonie lub tli się ogień sceny niezależnej. Zespół dzielił scenę z takimi uznanymi składami jak Length Of Time, lEspirit Du Clan, Strife, Madball, Integrity, Terror jak również Vader, Kreator, Cannibal Corpse, Anthrax czy DRI.

Rok 2023 przynosi długo wyczekiwany nowy album długogrający Upadek wydany nakładem wytwórni Piranha Music. Album, po dwóch ostatnich EPkach Dla Was i O Nas oraz LP Whatever It Takes Whatever It Wrecks, kontynuuje nową erę w działalności grupy. HCTD!

ZESPÓŁ SZTYLETY

(noise rock, punk, post-hc)

Szalenie przebojowa grupa wykonująca muzykę z szeroko pojętego nurtu noiserockowego, namiętnie romansującą z post-hardcorem i emo. Jeżeli nazwy takie jak Fugazi, Ewa Braun czy A Place to Bury Strangers coś Wam mówią, a energiczne koncerty nadpobudliwych muzyków biegających na scenie półmaratony to Wasza bajka - zdecydowanie polubicie ten kwartet.

Przeczytaj także

Opinie

 • ciężkie brzmienia , rock / punk
  lut 23
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Projektornia
  Krew koncert