• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rzepińska & Lipiński - Najpiękniejsze polskie piosenki

Duet Rzepińska & Lipiński kolejny raz zagości na scenie Oliwskiego Ratusza Kultury. Tym razem artyści postanowili zaprezentować repertuar oparty wyłącznie na polskich kompozycjach - w swoich autorskich interpretacjach w aranżacji na fortepian i wokal.

Artyści wybrali utwory, które są im bliskie. Na koncercie usłyszymy znane wszystkim kompozycje sprzed kilku dekad oraz te współczesne. Nie zabraknie więc sentymentalnych akcentów oraz świeżego powiewu muzycznych nowości polskiej sceny. Usłyszymy piosenki takich wykonawców jak: Czesław Niemen, Anna Karwan, Marek Grechuta, Sanah, Anna Maria Jopek, Kayah, Mrozu, Kuba Badach i innych.
Artyści jak zwykle zadbają o to, żeby był to wieczór pełen emocji, wzruszeń, wyjątkowych muzycznych doznań a także humoru, co gwarantuje ich wspaniały kontakt z publicznością.
Zapraszamy serdecznie na ten klimatyczny wieczór z polską piosenką.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:

Beata Rzepińska - wokalistka, autorka tekstów, artysta grafik. Umiejętności wokalne szkoliła pod okiem Moniki Malec-Piotrowskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Stańko, Agnieszki Kamińskiej, Pauliny Kujawskiej. Ukończyła czteroletnią naukę w nowatorskiej szkole muzycznej Musicollective. Zaangażowana była również wokalnie w audycje muzyczne - koncerty dla dzieci "Muzyczna Kraina". Współpracuje z uznanymi trójmiejskimi muzykami tworząc autorskie projekty, w związku z czym ma na swoim koncie wiele koncertów i występów. Jej preferencje muzyczne zmierzają zdecydowanie w kierunku jazzu, soulu, bluesa i funky. Obecnie współtworzy duet z Mateuszem Lipińskim Rzepińska&Lipiński, B&A z Adamem Urbanowiczem, Grzegorzem Kusio, Iloną Damięcką innymi. Zawodowo - jako absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją, tworząc markę OH MY CAT!. W swojej twórczości stara się poszukiwać ciągle nowych barw i przestrzeni, co przekłada się na nieustanną pracę nad własnym rozwojem artystycznym.

Mateusz Lipiński - muzyk, pianista, stroiciel, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny. Naukę gry na instrumencie rozpoczął mając 5 lat. Kompozytor odpowiedzialny za muzykę do "Pasji" oraz cyklu "Drogi Krzyżowej" wystawianych w Londynie na przełomie 2011/2012 roku przez polonie mieszkającą również w Londynie. Jeden z jego autorskich utworów fortepianowych został wykorzystany jako podkład do filmu o architekturze królewskiego Pałacu Buckingham. Mateusz zajmuje się też strojeniem, naprawą i remontami pianin i fortepianów i w związku z tym odbywa w tym kierunku szkolenia za granicą w celu doskonalenia wiedzy. Obecnie przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu ze swoimi fortepianowymi utworami, którego wydanie jest planowane na rok 2023. Mateusz jest też członkiem zespołu Bellcanti, który koncertuje po całej Polsce, gdzie pełni funkcje pianisty i aranżera. Artysta grający w trójmiejskich teatrach m.in. Teatr Czwarte Miasto, Teatr Baabus Musicalis, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Autor muzyki do spektaklu "Plastuś" z ramienia Teatru Czwarte Miasto.

Opinie

 • muzyka alternatywna , rock / punk , pop , w plenerze
  lip 15-18
  poniedziałek - czwartek, g. 18:00
  Gdynia
  Ogródki Dźwiękowe