• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rodzinne Mikołajki w Konsulacie

Zapraszamy na Rodzinne Mikołajki w Konsulacie.

maj 19

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 48 zł
ulgowy 19 - 37 zł
Kup bilet
maj 25

sobota, godz. 10:00

bilety 20 zł
Kup bilet
Decoupage na Święta: Klej, magia, twórczy klimat!
Wykorzystamy niecodzienną technikę zdobień, jaką jest decoupage. Dzięki kilku magicznym ruchom stempelka, kleju i chusteczki stworzymy niecodzienne dekoracje świąteczne. Przeniesiemy się w świat magii świat to cudowny moment na budowanie relacji emocjonalnej pomiędzy rodzicem i dzieckiem. Okazją do tego są nasze rodzinne warsztaty!

Ozdoby Świąteczne - najmłodszymi rączkami
Ho, ho, ho! Zbliżają się święta, a my już teraz zapraszamy najmłodszych do magicznej krainy kreatywności! Niech rączki maluchów zatapiają się w kolorach, a ich wyobraźnia rozbłyska niczym choinka w wigilijną noc! Wspólnie z rodzicami stworzymy najdłuższy łańcuch choinkowy oraz wyjątkowe ozdoby.

Magiczny Świat Ceramiki
Niezapomniane Zajęcia Ceramiczne - pełne kreatywności i radości. Dzieci wraz z rodzicami będą tworzyć wyjątkowe ozdoby choinkowe. Szczególnej magii dodadzą im piękne szkliwo, które imituje spękany lód, nadając ozdobom niepowtarzalny, świąteczny blask! Prace zostaną dwukrotnie wypalone w specjalnym piecu do ceramiki, nabierając trwałości i uroku.
Wasze dzieła będą gotowe do odbioru od 18 grudnia w Konsulacie Kultury.

Świąteczna Makrama: Rodzinne warsztaty twórczego węzłowania
Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których stworzymy niezwykłe ozdoby świąteczne w technice makrama! Będziemy mieli okazję wykonać urocze Mikołaje w czapeczkach, anielskie figurki, ozdoby z drewnianych koralików oraz piękne choinki i proporczyki.
Mali artyści będą mogli zawiesić swoje wyjątkowe prace nie tylko na choince, ale również wszędzie tam, gdzie tylko zechcą, bo sztuka makramy jest niezwykle wszechstronna i kreatywna.
Dołączcie do naszej magicznej pracowni, gdzie każdy węzeł i każdy koralik to krok w stronę wyjątkowej świątecznej ozdoby!

Kartonomagia Świąteczna: Rodzinne warsztaty dekoracji z kartonu
Jak stworzyć w domu świąteczną atmosferę i sprawić, aby magia świąt nie zgubiła się w nawale obowiązków? Najlepiej przyjść całą rodziną w sobotnie przedpołudnie do Konsulatu Kultury, gdzie wspólnie stworzymy piękne dekoracje świąteczne z materiałów, które na ogół są wyrzucane kartonowych opakowań. Podczas warsztatów rodzinnych wykonamy kartonowe domki w formie zawieszek na choinkę, girland czy też dekoracji okiennych, które uczestnicy zabiorą ze sobą, aby pięknie udekorować swój dom.

Zero Waste Wianki: Świąteczne dekoracje ze skrawków
Najstarszych zapraszamy na Świąteczne wieńce ze ścinków. To propozycja warsztatów w duchu zero waste wykorzystujemy skrawki materiałów, aby stworzyć wyjątkowe dekoracje.
Ze stosu pozornie nieprzydatnych resztek tkanin, które ktoś inny dawno wyrzuciłby do śmieci, wybierzesz swoje ulubione wzory i kolory. Zaproponujemy klasyczne barwy świąteczne zieleń, czerwony i biały oraz bardziej stonowane beże i złoto. Paski materiałów zawiążesz na obręczy (zrobimy ją z drucianego wieszaka) i w ten sposób stworzysz piękny wieniec. Ozdobisz go według uznania do Twojej dyspozycji będą naturalne elementy dekoracyjne, takie jak szyszki czy patyki, pierniki itp. Swoim wyjątkowym wieńcem świątecznym udekorujesz drzwi wejściowe lub zawiesisz go w oknie.
Być może od tej pory łaskawiej spojrzysz na tekstylia w swoim otoczeniu i zainspiruje Cię to do odzyskiwania, ponownego wykorzystania czy nadania zupełnie nowej formy niepotrzebnym lub zniszczonym rzeczom, np. ubraniom.

 
 

Opinie