• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Red Bull Konkurs Lotów (3 opinie)

 • sobota - niedziela, 17 - 18 sierpnia 2024
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Po 5 latach przerwy do Gdyni wraca święto kreatywności, odwagi, a przede wszystkim drużynowej współpracy. Cel: wzbić się w powietrze wyłącznie przy pomocy własnych mięśni. Metoda: dowolna. Jeśli masz w sobie nutkę szaleństwa i zmysł konstruktorski zbierz załogę, zbudujcie swoją maszynę i 18 sierpnia podczas Red Bull Konkursu Lotów pokażcie na co Was stać.

Fantazja o lataniu w przestworzach towarzyszy człowiekowi od setek lat. Od Ornitoptera Leonarda da Vinci, przez pierwszy lot maszyny z silnikiem braci Wright, po wynalezienia wingsuita (kombinezonu do szybowania wykorzystywanego przez skoczków spadochronowych). Człowiek od zawsze marzył by latać niczym ptak, teraz to marzenie nabiera realnych kształtów.
Harmonogram imprezy:
Sobota - 17.08.2024

Tego dnia zapraszamy na rozgrzewkę przed niedzielnym Red Bull Konkursem Lotów, m.in.: koncerty na plaży oraz pokazy lotnicze, w których wystąpią samoloty z floty The Flying Bulls oraz Łukasz Czepiela

Niedziela - 18.08.2024
11:00 otwarcie bram dla publiczności
12:00 rozpoczęcie Red Bull Konkursu Lotów - rywalizacja 40 drużyn, wybranych wcześniej w preselekcji.
17:00 wręczenie nagród
Podczas wydarzenia również spodziewać się można pokazów lotniczych - na gdyńskim niebie zagości także flota The Flying Bulls z Łukaszem Czepielą na czele.

40 załóg, 100 tysięcy kibiców, 1 cel
18. sierpnia 2024 r. w Gdyni, na pasie startowym w Red Bull Konkursie Lotów stanie 40 załóg konstruktorów-amatorów by zaprezentować przelot własnoręcznie zbudowaną machiną latającą. Startując z sześciometrowej rampy, na oczach blisko 100-tysięcznego tłumu, mają za zadanie pokazać podniebne możliwości swoich pojazdów raczej niż upadek z wielkim pluskiem do morskiej wody. Choć pubiczność równie cieszy to drugie.

Każdy lot oceni jury, w którym zasiądą znani i lubiani ze świata sportu, muzyki i mediów.
A decydujący głos w tegorocznej, siódmej edycji Red Bull Konkursu Lotów będzie miał przewodniczący składu sędziowskiego - Adam Małysz.

"Jest wiele dopracowanych pomysłów i każda maszyna jest inna - mówił podczas ostatniego wydarzenia Adam Małysz. Często coś, co wydawało się, że na pewno nie poleci, leci całkiem daleko. I odwrotnie - machiny wyglądające jak leciutkie samoloty, wpadają z hukiem do morza. To jest konkurs pełen niespodzianek. A z edycji na edycję poziom zawodów rośnie."

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2019)

Gdynianie zwyciężyli w konkursie lotów Gdynianie zwyciężyli w konkursie lotów

35 drużyn wybranych przez jury, kolejnych pięć walczy o "dzikie karty"
Sędziowie, choć każdy reprezentuje inną branżę, brali pod uwagę przede wszystkim pomysłowość konstrukcji i jej szanse na wzbicie się w powietrze. Musieli oszacować czy dany projekt - w podobnej formie, jak na rysunkach - może zostać wcielony w życie, a przelot spodoba się publiczności w Gdyni. Dlatego doceniali również poczucie humoru twórców i wyróżniajacy się styl.

Po kilkugodzinnych obradach jury w składzie:
- pilot akrobacyjny Łukasz Czepiela,
- prezenterka telewizyjna i stylistka Malwina Wędzikowska,
- projektant mebli i konstruktor Dariusz Wardziak (znany jako Darek Stolarz),
- popularyzator nauki Dawid Myśliwiec (prowadzący kanał Naukowy Bełkot) oraz
- Filip Mątowski, prezenter telewizyjny i komentator znany jako Testree,
wybrało 35 najlepszych według nich projektów i nominowało 10 kolejnych, które mają szanse na "dzikie karty" w głosowaniu internautów.

Zakwalifikowane zespoły mogą przystąpić już do pracy nad swoimi machinami. Ich marzenia o lataniu nabierają realnych kształtów. A 10 wyróżnionych przez jury drużyn powalczy jeszcze o "dzikie karty."

Od czwartku (23 maja 2024 r.) na Instagramie @redbullpolska, pod dedykowanym postem, będzie można oddać głos na swojego faworyta i pomóc mu zakwalifikować się do Red Bull Konkursu Lotów. Lista projektów, na które można głosować znajduje się pod tym linkiem. Głosowanie potrwa do niedzieli.

Dwudniowe święto awiacji w Gdyni: pokazy lotnicze, koncerty i Red Bull Konkurs Lotów Red Bull Konkursu Lotów to nie tylko zawody dla uczestników, to również weekend pełen dobrej zabawy i atrakcji dostępnych dla wszystkich. W sobotę wieczorem odbędą się koncerty popularnych polskich artystów. A zarówno 17. jak i 18. sierpnia będziemy będziemy mogli podziwiać akrobacje i pokazy lotnicze w wykonaniu "The Flying Bulls", czyli mistrzów awiacji z austriackiego Hangaru 7, z Łukaszem Czepielą na czele.
Jedno jest pewne ten sierpniowy weekend zapisze się w historii lotnictwa na długo. Dlatego
nie może Was zabraknąć!

Wszelkie informacje o Red Bull Konkursie Lotów dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia:
www.redbullkonkurslotow.pl
sie 2-4

piątek - niedziela

Gdynia
bilety 315 - 1575 zł
przedsprzedaż 225 - 1510 zł

Opinie (3)

 • Śmiecie do morza (1)

  • 2 3

  • śmieci.

   • 1 0

 • Nowy prezydent

  Stare imprezy

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.