• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Red Bull Air Race (60 opinii)

Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race, w których startują najlepsi piloci świata, to zawody będące najczystszą postacią sportów motorowych, łączące prędkość, precyzję i umiejętności. Wykorzystując najszybsze, lekkie samoloty wyścigowe, piloci pokonują powietrzny tor nisko nad ziemią, manewrując pomiędzy napełnionymi powietrzem 25-metrowymi pylonami. Od ostatniego wyścigu, który odbył się trzy lata temu, wprowadzono modyfikacje zasad bezpieczeństwa.

W porównaniu z ostatnim wyścigiem trzy lata temu wprowadzono kilka zmian w kwestii zasad i bezpieczeństwa, Jednak jedna rzecz się nie zmieniła: Red Bull Air Race to najbardziej emocjonujące powietrzne zawody w świecie sportów motorowych.

Już niedługo niebo nad Gdynią przetną smugi rozpędzonych samolotów wyścigowych. Za ich sterami usiądzie 12 najlepszych na świecie pilotów klasy Master oraz 6 pretendentów klasy Challenger. Wśród nich jedyny Polak w stawce - Łukasz Czepiela. Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race, pierwsza tej skali impreza lotnicza w Polsce, zadebiutuje już 26 i 27 lipca w sercu Gdyni. Wstęp wolny!

Red Bull Air Race Abu Dhabi fot.Balazs Gardi
Red Bull Air Race Abu Dhabi fot.Balazs Gardi
WYŚCIG, A NIE POKAZ
Udając się nad gdyńskie morze warto bliżej przyjrzeć się tej podniebnej rywalizacji, która w tym sezonie, po trzyletniej przerwie, powróciła do światowego kalendarza FAI (Międzynarodowa Federacja Lotnicza). Przede wszystkim należy podkreślić, że Red Bull Air Race to nie są "pokazy lotnicze", "akrobacje" lub "air show". To nowatorska formuła wyścigów lotniczych w randze Mistrzostw Świata, w której o wygranej decyduje tylko najbardziej obiektywne kryterium - czas przelotu. Nie są też przyznawane żadne noty za styl.

TOR
Piloci ścigają się po torze, który wyznaczają wypełnione sprężonym powietrzem pylony o wysokości 25 m. Stożkowate słupy tworzą powietrzne bramki lub szykany, pomiędzy którymi musi przelecieć pilot. Gdyński tor zostanie wytyczony na akwenie Zatoki Gdańskiej w pobliżu plaży miejskiej i Bulwaru Nadmorskiego, a pylony będą zainstalowane na zakotwiczonych w wodzie barkach. Tkanina, z których są wykonane przypomina materiał wykorzystywany do produkcji ultra lekkich żagli (spinakerów) i jest w górnej jego części o 40% lżejsza od standardowego papieru z drukarki. Przy każdym kontakcie maszyny z pylonem - z uwagi na olbrzymią różnicę ciśnień - materiał natychmiast pęka nie powodując zagrożenia dla pilota. Obsługa trasy potrzebuje średnio ok. 90 sekund na wymianę pylonu.Wizyta na lotnisku


Red Bull Air Race w Gdyni


Pokaz specjalny w ramach Air RaceRed Bull Air Race 2014 fot.Predrag Vuckovic
Red Bull Air Race 2014 fot.Predrag Vuckovic
SAMOLOTY
Łączna długość gdyńskiej trasy wyścigu to ok. 6 km (2 okrążenia). Piloci szacują, że będą potrzebowali zaledwie około 1,5 minuty na jej pokonanie. Jak to możliwe? Duża moc silnika, wysoki moment obrotowy oraz bardzo mała waga samolotu tworzą z niego prawdziwego demona prędkości. Do rywalizacji w Red Bull Air Race w klasie Master dopuszczono trzy modele samolotów: Edge 540, MXS-R oraz Corvous Racer 540. Samoloty różnią się konstrukcją kadłuba oraz skrzydeł, do produkcji których wykorzystano stal oraz włókno węglowe, ale mają dokładnie taki sam silnik oraz śmigło. Ustandaryzowanie jednostki napędowej zrównuje szanse pilotów. Maksymalna prędkość samolotów (w zależności od modelu) waha się od 425 km/h do 444 km/h, a ich wyczynowa konstrukcja pozwala nawet na latanie... tyłem. Podczas rywalizacji prędkość maksymalną ograniczono do 370 km/h lecz mimo to Red Bull Air Race pozostaje najszybszym sportem motorowym na świecie! W kategorii Challenger Cup piloci rywalizują na samolotach Extra E-330LX.

Red Bull Air Race 2014 fot.Jorg Mitter
Red Bull Air Race 2014 fot.Jorg Mitter
PILOCI
W Gdyni zobaczymy łącznie 18 pilotów: 12 w klasie Master oraz 6 w klasie Challenger. By wystartować w klasie Master należy posiadać tzw. nieograniczoną superlicencję, którą przyznaje Komisja Red Bull Air Race. Piloci rywalizujący w Challenger Cup legitymują się superlicencją, która jest natomiast ograniczona. Zdobywają ją po pomyślnym zaliczeniu specjalnego Obozu Kwalifikacyjnego.

W obu przypadkach piloci rekrutowani są spośród zawodników, którzy mają na swym koncie wyjątkowe osiągnięcia w lotnictwie sportowym. Oprócz znakomitych umiejętności w pilotażu, każdy zawodnik musi być również w świetnej formie fizycznej. Podczas najbardziej ciasnych manewrów wartość przeciążeń dochodzi nawet do 10G.

ZASADY
Oficjalny weekend wyścigowy rozpocznie się 26 lipca w sobotę. Tego dnia odbędą się treningi pilotów obu klas. Zawodnicy kategorii Master powalczą dodatkowo w kwalifikacjach o najlepszą pozycję startową przed niedzielnymi wyścigami. Piloci klasy Challenger - w tym nasz zawodnik Łukasz Czepiela - po zakończeniu treningu przystąpią w sobotę do decydujących przelotów i walki o wygraną.

Piloci nie rywalizują bezpośrednio. Podczas sesji lotniczej na torze może znajdować się tylko jeden zawodnik. O wyniku decyduje najlepszy czas zanotowany podczas dwóch kolejnych okrążeń. Sędziowie mogą zmienić końcowy wynik poprzez dodanie karnych sekund. Czas dolicza się w sytuacji, w której zawodnik popełni błąd np. przelatując zbyt wysoko podczas pokonywania bramki powietrznej lub ustawiając samolot w nieodpowiedniej pozycji. Karne sekundy grożą również za brak uruchomienia specjalnej maszyny wytwarzającej dym, dzięki której na ziemi lepiej widać pokonany tor przelotu. W przypadku złamania przepisów dot. bezpieczeństwa lotu kary są dużo bardziej dotkliwe i sprowadzają się do dyskwalifikacji.

Red Bull Tour Bus Brodka fot. Marcin Kin
Red Bull Tour Bus Brodka fot. Marcin Kin
WEEKEND PEŁEN EMOCJI
Wśród dopingującej pilotów publiczności będą m.in. Adam Małysz z Rafałem Martonem, Jacek Czachor, Maciek Janowski, bracia Godziek, Tadek Błażusiak czy Zbyszek Bartman. Nie zabraknie także osób ze sceny kultury - w piątek na plaży miejskiej zagrają: Brodka i Zalef, a w sobotę Ifi Ude i Kamp!.

Wstęp na Red Bull Air Race jest bezpłatny, ale w sprzedaży dostępne są także bilety do stref specjalnych. Więcej informacji na temat miejsc biletowanych można znaleźć na stronie redbullairrace.ebilet.pl

HARMONOGRAM RED BULL AIR RACE W GDYNI

Piątek, 25 lipca 2014
12:00 Sesje treningowe
19:00 Zalef - koncert Red Bull Tour Bus
20:00 Uroczyste otwarcie
20:30 Brodka - koncert Red Bull Tour Bus

Sobota, 26 lipca 2014
9:00 Sesje treningowe (Challenger Class)
13:00 Otwarcie imprezy
13:50 Treningi - klasa Masters oraz pokaz specjalny
15:55 Wyścig - klasa Challengers
16:45 Ceremonia rozdania nagród (challenger class) oraz pokaz specjalny
17:05 Kwalifikacje - klasa Masters oraz pokaz specjalny
19:00 Ifi Ude - koncert Red Bull Tour Bus
20:30 Kamp! - koncert Red Bull Tour Bus

Niedziela, 27 lipca 2014
13:00 Rozpoczęcie imprezy ( pokaz z udziałem gościa specjalnego )
13.15 Atrakcje otwierające imprezę
14:00 Pokaz dodatkowy
15:20 Wyścig klasa Masters - TOP 12
16:25 Wyścig klasa Masters - SUPER 8
17:10 Wyścig klasa Masters - FINAL 4
17:30 Ceremonia wręczenia nagród (Master Class)


Więcej kolejek SKM

Podczas weekendu z Red Bull Air Race pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej kursować będą częściej niż zwykle. Na odcinku Gdańsk Główny-Gdynia Cisowa w godzinach 11.00-20.00 kolejki pojadą co 7 i pół minuty, a w relacji Gdańsk Główny-Wejherowo - co 15 minut.

Ponadto, w dniach 26 i 27 lipca w godz. 12.00 - 20.00 w pociągach SKM na trasie od przystanku Gdynia Cisowa do przystanku Gdynia Orłowo będą honorowane wszystkie bilety ZKM, normalne i ulgowe, w tym jednorazowe (jednoprzejazdowe i czasowe) skasowane w autobusie lub trolejbusie bezpośrednio przed przesiadką do pociągu, jak i skasowane w kasowniku SKM na przystanku kolejowym bezpośrednio przed przejazdem pociągiem SKM. Dotyczy to również biletów metropolitalnych. To wynik porozumienia pomiędzy ZKM Gdynia i SKM, którego celem jest zachęcenie gdynian i turystów do podróżowania do Śródmieścia transportem zbiorowym zamiast samochodami.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

W związku z organizacją w dniach 24 - 27 lipca 2014 roku na terenie Gdyni imprezy Red Bull Air Race World Championship, nastąpią czasowe ograniczenia w zakresie funkcjonowania i dostępności Przystani Jachtowej Marina Gdynia .

24 lipca 2014 r. (czwartek)
Brak możliwości wejścia i wyjścia jednostek pływających w godzinach 12:00 - 18:30*
25 lipca 2014 r. (piątek)
Brak możliwości wejścia i wyjścia jednostek pływających w godzinach 11:00 - 17:30*
26 lipca 2014 r. (sobota)
Brak możliwości wejścia i wyjścia jednostek pływających w godzinach 8:00 - 18:45*
27 lipca 2014 r. (niedziela)
Brak możliwości wejścia i wyjścia jednostek pływających w godzinach 14:00 - 18:00*

Dodatkowo w dniach 25-27 lipca 2014r. w wyżej wymienionych godzinach, nie będzie możliwe - poza działaniami związanymi z wejściem i wyjściem jednostek - przebywanie osób na Falochronie Wschodnim i Falochronie Południowym. Począwszy od 20 lipca 2014r. nie będą cumowane na obu falochronach nowe jednostki.

Strefa dla publiczności od strony wody zlokalizowana zostanie wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego i toru wyścigu.
Będzie ona wyznaczona za pomocą boi regatowych oraz nadzorowana przez służby ochrony Organizatora oraz ratowników wodnych, Policję i Straż Graniczną.

*Podane godziny mogą ulec zmianie w przypadku modyfikacji planu imprezy przez Organizatora.
KALENDARZ WYŚCIGÓW RED BULL AIR RACE 2014

Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie - 28 lutego / 1 marca
Rovinj, Chorwacja - 12/13 kwietnia
Kuala Lumpur/Putrajaya, Malezja - 17 / 18 maja
Gdynia, Polska - 26 / 27 lipca
Ascot, Wielka Brytania - 16 / 17 sierpnia
Dallas/Fort Worth, USA - 6 / 7 września
Las Vegas, USA - 11 / 12 października
Chiny - 1 / 2 listopada

Od godz. 6.00 dnia 25 lipca do godz. 23.00 dnia 27 lipca zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną ulice: Skwer Kościuszki, al. Jana Pawła II, Karola Olgierda Borchardta, Zawiszy Czarnego, Danuty Baduszkowej, Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Wybickiego/placem Grunwaldzkim), al. Marsz. Piłsudskiego, Krasickiego (od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Józefa Korzeniowskiego), Tetmajera (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Pola i al. Marsz. Piłsudskiego), Prusa, Ejsmonda (od skrzyżowania z ul. Pola), Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Pułaskiego do Skweru Kościuszki), Waszyngtona (zakres j.w.).

Prosimy wszystkich kierowców o usunięcie pojazdów z tych ulic do godz. 0.00 25 lipca. Ulice zamknięte dla ruchu objęte zostaną zakazem zatrzymywania się, pojazdy pozostawione przez właścicieli będą usuwane przez służby zabezpieczające imprezę.
Ponadto w tym terminie zamknięty zostanie wjazd na ul. Świętojańską z ul. Władysława IV (rejon przystanku SKM i ZKM Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana) oraz wjazd z ul. Partyzantów na ulicę Świętojańską.

W tym okresie dojazd ulicą Legionów na teren dzielnicy Gdyni - Kamiennej Góry udostępniony będzie wyłącznie dla jej mieszkańców.

Dostawy do położonych na obszarze przyległym do ww. ulic: sklepów, punktów usługowych oraz innych obiektów, w których jest prowadzona m.in. działalność gospodarcza mogą być podczas zamknięcia ulic realizowane wyłącznie od godziny 0.00 do 7.00 w dniach 25-27 lipca.

Z uwagi na szeroki zakres planowanych wyłączeń z ruchu poszczególnych ulic zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta, wszystkich widzów zawodów Red Bull Air Race zamierzających w dniach 25-27 lipca br. odwiedzić Gdynię prosimy o korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej. Kierowcy, którzy mimo wszystko chcą dotrzeć w okolice imprezy samochodami, proszeni są o włożenie białej kartki A4 za przednią szybę. Ułatwi to służbom skierowanie auta na wyznaczone parkingi.

UWAGA!
Ze względu na dużą liczbę spodziewanych gości, zwracamy się z prośbą o ograniczenie w tym okresie do niezbędnego minimum korzystania z samochodów osobowych, szczególnie w obszarze dzielnic: Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze Świętego Maksymiliana, Działki Leśne.

Z dodatkowymi informacjami o sposobie dotarcia na teren zawodów, lokalizacji parkingów przeznaczonych dla widzów, regulaminem Red Bull Air Race Gdynia można zapoznać się na stronach: www.gdynia.pl oraz www.zdiz.gdynia.pl.

Stała organizacja ruchu na terenie miasta Gdyni zostanie przywrócona po godz. 23.00 w niedzielę, 27 lipca. Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich gości oraz stałych mieszkańców Gdyni prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu, a także wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli służb porządkowych organizatora.

ruchu, a także wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli służb porządkowych organizatora.


Najłatwiej dojedziesz transportem publicznym
Najbardziej komfortowy sposób dotarcia na teren imprezy to komunikacja publiczna. Poniżej przedstawiamy informacje o funkcjonowaniu komunikacji publicznej organizowanej przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni w czasie trwania Red Bull Air Race:

Piątek, 25 lipca
Komunikacja ZKM odbywać się będzie bez zmian. Utrzymana zostanie obsługa przystanków zlokalizowanych wzdłuż al. Piłsudskiego.

Sobota, 26 lipca
Wzmocniona zostanie komunikacja w godz. 9.00-21.00 na następujących liniach:
- linia R (częstotliwość co 10 min)
- linia 4A (częstotliwość co 60 min)
- linia 146 (podwojona częstotliwość do 30 min)
- linia 150 (podwojona częstotliwość do 10 min)
- linia 160 (podwojona częstotliwość do 10 min)
- linia 282 (częstotliwość co 10 min)
- linia 321 (częstotliwość co ok. 15-20 min)
Linia 182 od godz. 9.00 do końca dnia zostanie zawieszona.

Niedziela, 27 lipca
Wzmocniona zostanie komunikacja w godz. 12.30-19.00 na następujących liniach:
- linia R (częstotliwość co 10 min)
- linia S (częstotliwość co 30 min)
- linia 4A (częstotliwość co 60 min)
- linia 150 (podwojona częstotliwość do 10 min)
- linia 160 (podwojona częstotliwość do 10 min)
- linia 282 (częstotliwość co 10 min)
- linia 321 (częstotliwość co 10 min)
Linia 326 w ww. okresie nie będzie funkcjonowała.

Dodatkowe informacje na temat tras poszczególnych linii autobusowych oraz trolejbusowych można odnaleźć na stronie: www.zkmgdynia.pl.

Podczas weekendu z Red Bull Air Race pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej kursować będą częściej niż zwykle. Na odcinku Gdańsk Główny-Gdynia Cisowa w godzinach 11.00-20.00 kolejki pojadą co 7 i pół minuty, a w relacji Gdańsk Główny-Wejherowo - co 15 minut.

Ponadto, w dniach 26 i 27 lipca w godz. 12.00 - 20.00 w pociągach SKM na trasie od przystanku Gdynia Cisowa do przystanku Gdynia Orłowo będą honorowane wszystkie bilety ZKM, normalne i ulgowe, w tym jednorazowe (jednoprzejazdowe i czasowe) skasowane w autobusie lub trolejbusie bezpośrednio przed przesiadką do pociągu, jak i skasowane w kasowniku SKM na przystanku kolejowym bezpośrednio przed przejazdem pociągiem SKM. Dotyczy to również biletów metropolitalnych. To wynik porozumienia pomiędzy ZKM

Gdynia i SKM, którego celem jest zachęcenie gdynian i turystów do podróżowania do Śródmieścia transportem zbiorowym zamiast samochodami.Bądź częścią największego wydarzenia tego lata w Gdyni!

Wolontariat pozwala nauczyć się czegoś nowego, pomagając jednocześnie innym ludziom. Dzięki niemu poznajemy nowych ludzi, nowe kultury, języki, a przede wszystkim zdobywamy doświadczenie mające często wpływ na wybór dalszej drogi życiowej. To również okazja do nawiązania międzynarodowych znajomości oraz zobaczenia od środka.

Gdynia stoi w obliczu organizacji wielkich imprez masowych, których organizacja wymagać będzie zaangażowania wielu wolontariuszy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizatorów wydarzeń czy osób zarządzających, tworzymy projekt "Gdyńska Baza Wolontariuszy". W bazie wolontariuszy zarejestrować mogą się wszystkie osoby, które chcą zaangażować się w działalność wolontarystyczną w obszarze sportu, turystyki czy szeroko pojętej kultury.

Projekt umożliwi m.in.:
- poszerzanie wiedzy na temat wolontariatu,
- aktywne włączenie się w promowanie idei wolontariatu w różnych dziedzinach,
- zdobycie ciekawej, praktycznej wiedzy,
- zdobycie dodatkowych kompetencji,
- przygotowanie merytoryczne i praktyczne.

Na wzór najlepszych międzynarodowych rozwiązań chcemy przygotować wolontariuszy do pracy nie tylko przy największych imprezach, ale do codziennego wspierania lokalnych inicjatyw.

Indywidualne korzyści płynące z wolontariatu:
- zbieranie doświadczeń,
- rozwój nowych umiejętności,
- możliwość pracy w międzynarodowym środowisku,
- certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w danym przedsięwzięciu,
- bezpłatne uczestnictwo w szkoleniach.
Zarejestruj się w "Gdyńskiej Bazie Wolontariuszy" !!!

TRANSMISJA NA ANTENIE TVP 1

27 lipca 2014r. godz.: 15:59 - 16:45
godz.: 17:14 - 17:30

TRANSMISJA NA ANTENIE TVP SPORT

27 lipca 2014r. godz.: 15:59 - 17:30

Informacja o biletach

Bilety w Red Bull Sky Lounge

Red Bull - Air Race - Karnety
26.07. Sobota

Sky Lounge Weekend 4000 zł
Sky Lounge Weekend ulgowy (dzieci 5-12) 2000 zł
Race Club Weekend 1600 zł
Race Club Weekend ulgowy 800 zł

Red Bull - Air Race - 26.07.2014
Race Club Day 1100 zł
Race Club Day ulgowy 550 zł
Sky Lounge Race Day 2750 zł
Sky Lounge Race Day ulgowy 1375 zł

Red Bull - Air Race - 27.07.2014
Race Club Day 1100 zł
Race Club Day 550 zł
Sky Lounge Day 2750 zł
Sky Lounge Day ulgowy 1375 zł

Opinie (60) 7 zablokowanych

 • Red Bull Air Race (4)

  Już nie moge sie doczekać, to będzie z pewnością spektakularna impreza...

  • 69 7

  • no (1)

   no

   • 7 3

   • jo

    jo

    • 4 3

  • Wielkie dzienki Gdyni za takie imprezy ! Z Gdańska całe miasto przyjedzie (1)

   bo w Budyniolandi mozna tylko stadion pomnik głupoty budynia ogladac!

   • 10 10

   • ciekawe gdzie w gdansku chcesz taka impreze zorganizowac...chyba na plazy...

    • 4 1

 • wstęp wolny... (3)

  ... za jedyne 4 tysiaki :P

  • 27 25

  • uwaga (1)

   Gdyńscy podatnicy napełnią kiieszenie prywatnej firmy dotacją.

   • 3 8

   • A gdańsk ile wydaje rocznie na promocję i w czyją kieszeń to idzie? Państwową?

    Wolę dać kasę przedsiębiorcy niż państwowemu urzędnikowi i tym pewnie gdynianie się różnią od gdańszczan, którzy zaludniają gmachy administracji państwowej i instytucji robiących "wysoką kulturę" z miejskiej kasy.

    • 5 2

  • Gdzie takie głąby jak ty się rodzą. Impreza jest darmowa. Płacą ci co chcą siedzieć w loży vipowskiej jeść kalmary, ośmiorniczki i inne wynalazki morza i popijać to wszystko szampanem i dobrym whiskaczem. Pojąłeś głąbczasty?

   • 0 0

 • (1)

  kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem

  • 13 5

  • opinia

   Widzimy, że masz z tym problem.
   Nie musisz się tym chwalić.

   • 1 4

 • wstęp (2)

  to jak to jest z tym wstępem?

  • 2 8

  • czytanie ze zrozumieniem to jednak wielka sztuka!

   o

   • 5 0

  • Sr*k

   niemoto

   • 1 1

 • wstep jest wolny (4)

  wstęp jest wolny, płatne są miejsca w na skwerku można powiedzieć ze w pit stopie :D

  • 24 2

  • Gdynia (1)

   Nie ma nic za darmo.
   Gdyńscy podatnicy płaca za to gruba kasę!

   • 1 5

   • i bardzo dobrze

    w końcu coś innego niż piłka nożna

    • 4 0

  • PIT STOP (1)

   A niby co ma być za 4 tysiące w tym PIT STOPIE Pierdzenie o zapachu truskawkowym i pokaz szybkiej wymiany skrzydeł.Bzdura.

   • 1 2

   • vip

    jest wiele atrakcji za te 4 tysie w tym o ile pamiętam nocleg, oglądanie samolotów katering i takie tam udogodnienia wszystko jest opisane na oficjalnej stronie gdzie można kopić bilety

    • 2 0

 • Super sprawa (1)

  cieszę się, że w Gdyni odbędzie się ta impreza - jakby nie patrzeć prestiżowa.

  • 28 6

  • za 25 milionów złotych!!!

   w tym 10 milionów a budżetu miasta!!!

   • 0 0

 • Air (4)

  Chyba jednak kogoś pop...... z tymi cenami ,tu jest Polska,

  • 16 21

  • kolo

   Umiesz czytać ze zrozumieniem?

   • 3 1

  • ad (2)

   Betony niestety sobie nie radzą z tekstem, w którym zawartość ma więcej niż 1 zdanie :D

   • 2 2

   • Radzą, radzą. Ten co sobie nie radzi, to GWE, ale i tak lepsze to... (1)

    ...niż śledziowy brak umiejętności zrozumienia sensu zdania podwójnie złożonego, które dodatkowo posiada podmiot domyślny, dwa orzeczenia i onomatopeję. Czy ktoś zna śledzia potrafiącego wyartykułować coś więcej, niż równoważnik zdania? Pewnie nie, bo w śledziowie porozumiewają się jedynie monosylabami.

    • 1 4

    • Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i zobacz, jaki z ciebie zakompleksiony frustrat.

     • 0 0

 • najważniejsze pytanie (3)

  gdzie będą lądować te ... hmmm , awionetki ?
  czy nasze lotnisko jest przygotowane na taki wzmożony ruch lotniczy ?

  • 5 6

  • jak to gdzie

   lotniskowiec zawita na zatokę Gdańską. w piątek poprzedzający wydarzenie będzie można go zwiedzać za niewielka opłatą.

   • 6 0

  • O jakim lotnisku mówisz?

   Bo jeśli chodzi o Babie Doły to jeszcze niedawno latały tam "rury" czyli myśliwce odrzutowe startując i lądując czasem w kluczach po trzy na raz, więc możliwa jest obsługa takich małych samolocików kilkadziesiąt na godzinę. Ma dwa pasy czyli możliwość podejścia z 4 kierunków zależnie od wiatru, więc tylko latać i lądować, ale niestety w lotnictwie cywilnym to jesteśmy 100 lat za... Czechami na przykład (jak prawie we wszystkim.

   • 4 0

  • w ogole nie wazne pytanie

   • 1 0

 • Gdynia górą !

  • 18 10

 • Gdynia (5)

  Moim zdaniem jest to wyrzucanie naszych pieniędzy (p. Szczurek sypnąl nieźle pieniezmi podatników) na imprezę, ktora daje dochód grupie zagranicznych spryciarzy.

  • 20 64

  • nie płacz

   zabawa kosztuje! trzeba d*pę ruszyć na wybory, a jeśli byłeś i twój kandydat odniósł porażkę to zamilcz i baw się z innymi lub się wyprowadź do Kartuz, tam prezydent jest bardziej oszczędny.

   • 14 7

  • racja - lepiej napychac kase lokalnym działaczom piłki nożnej (2)

   i budować kolejny stadion dla dresiarni

   • 11 0

   • Nie, lepiej budować lotnisko za unijne pieniądze nie mając do tego prawa... (1)

    Widać Szczurek ma lekką rękę do wydawania cudzej kasy.

    • 1 0

    • bredzisz.... na lotnisko nie poszly zadne pieniadze z Unii

     psy szczekaja szczur jedzie dalej

     • 2 0

  • Wez k*rwa, najlepiej zeby nic nie bylo, zadnych imprez

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.