• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Reaktywacja DKF Kurort + pokaz filmu Faworyta

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

DKF Kurort wraca z pokazami po 4-letniej przerwie! Już od 6 marca ruszamy z pokazami filmowymi, prelekcjami, spotkaniami i dyskusjami w Teatrze BOTO. 

6 marca o godz. 19.00 zapraszamy na pokaz filmu Faworyta w reż. Yorgosa Lanthimosa, poprzedni film reżysera filmu Piękne Istoty - nominowanego w tym roku w 11 kategoriach do Oskara. Podobnie jak w filmie Piękne Istoty w Faworycie w jedną z głównych ról wciela się fenomenalna Emma Stone.

Przed i po filmie zapraszamy na spotkanie i dyskusję, które poprowadzą Anna Kądziela-Grubman (DKF Kurort, Sopot Film Festival) oraz dziennikarka filmowa Magdalena Felis (Kino Polska TV).

O FILMIE FAWORYTA

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik stanęło jej na drodze.

DKF Kurort to obecnie jeden z dwóch Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Trójmieście. Powstał w 2005 roku a swoje pierwsze pokazy organizował w nieistniejącym już Kinie Polonia. W 2024 roku wracamy na Monciak, kilkanaście metrów od dawnego Kina Polonia do Teatru Boto.

Organizatorem DKF Kurort jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator Sopot Film Festivalu. Reaktywacja klubu odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Sopot. Głównym partnerem organizacyjnym jest Teatr BOTO. Patronat medialny Trójmiasto.pl.

Już niebawem wystartuje sprzedaż karnetów i biletów na tegoroczny sezon DKF

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    12-14 zł
Więcej informacji o biletach i karnetach na nowy sezon DKF - już wkrótce

Opinie