• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rat Kru w Plamie

W dniu, którego zazwyczaj w kalendarzu nie ma, GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) i Sideways Booking zapraszają na koncert w ramach cyklu "Muzyka w Blokowisku". 29 lutego w Plamie wystąpi zespół RAT KRU!

maj 16

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
RAT KRU to jedyni na świecie przedstawiciele aerobiku dla oczytanych, balansują z gracją na granicy sztuki i kiczu, bez sentymentów przekraczając normy sceniczne i gatunki muzyczne.
W swojej twórczości łączą rave, rap, techno, electropop i dub. W ich utworach można usłyszeć m.in.: Mery Spolsky, Paprodziada, RAU Performance, Ivonę Skv (Rebeka) czy odnaleźć Manaam i Kombi. Słuchają ich wszyscy, także dzieci oraz fani metalu.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Występowali na Męskim Graniu, OFF Festivalu, Kazimiernikejszyn, Green Festivalu, Tauron Nowa Muzyka i wielu, wielu innych. Zaprezentowali się również w Estonii, Chorwacji i Czechach, pracują nad nową płytą.

Odpowiedzialny za warstwę muzyczną i rozrywkową, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Lew Winogradzki maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie, porywając do tańca i zmuszając perswazją do refleksji nad ontologią na licznych koncertach i festiwalach nie tylko w Polsce.

RAT KRU wydali dwie płyty długogrające: Rok Szczura, oraz Winogrady. Mają również w swoim dorobku EPkę Szmugler oraz materiał zawierający nowe opracowania klasycznych kawałków grupy Kombi, popełnioną wspólnie z zespołem Kombii. Uchodzą za najbardziej pracowity zespół w Polsce od czasów Jamesa Browna, nie biorąc wolnego ani jeńców w każdy możliwy weekend.

Facebook
Instagram
Spotify
Wikipedia

Bilety:
- 35 zł - przedsprzedaż na bilety24.pl
- 50 zł - w dniu koncertu w kasie GAK Plama

Jak dojechać do Plamy?
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
- SKM (6 min. pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
- autobus (5 min. pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01 127, 158, 227, 258;
Zaspa SKM 02 127, 158, 227, 258
- tramwaj (11 min. pieszo od Plamy):
Startowa 01 2, 4, 8;
Startowa 02 2, 4, 8, 12

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50 zł
 • Przedsprzedaż
  35 zł
Bilety:
- 35 zł - przedsprzedaż na bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/koncert/1237-rat-kru-w-gak-plama-gdansk-101343?id=561360
- 50 zł - na godzinę przed koncertem w kasie Plamy

Opinie

 • muzyka alternatywna , rock / punk , muzyka elektroniczna
  kwi 13
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Kolonia
  Nagrobki