• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ras Paddy & The Rockas, Ortalion (5 opinii)

Koncert grupy Ras Paddy & The Rockas. Muzyka zespołu należy do gatunku roots reggae z oryginalnymi melodeklamacjami oraz nowoczesnymi efektami sztuki dub. Tego dnia na scenie pojawi się również Ortalion.

cze 13

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
RAS PADDY & THE ROCKAS

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Rozpoczął działalność latem 2008 roku, gdy doszło do spotkania doświadczonych instrumentalistów - związanych niegdyś z tzw. Gdańską Sceną Alternatywną, z charyzmatycznym nigeryjskim artystą - Eshiomhele Agajimah, znanym jako Ras Paddy. Muzycy RP&R w przeszłości byli współtwórcami wielu projektów muzycznych - między innymi Rocka's Delight, Vo.kool.ski, Marylin Monroe, Ultrajustice, Galago Band and Ras Paddy i innych. Muzyka zespołu należy do gatunku roots reggae z oryginalnymi melodeklamacjami oraz nowoczesnymi efektami sztuki dub. RP&TR współpracuje z uzdolnionymi dub masterami młodszego pokolenia i wykonuje własne utwory, cechujące się wypracowanym na przestrzeni lat stylem oraz zaangażowaniem w sferze tekstowej. Muzyka nawiązuje w charakterze do klasyków gatunku - takich jak Burning Spear, Twinkle Brothers, Israel Vibration i innych. Ras Paddy & The Rockas występowali przed publicznością wielu klubów muzycznych (m.in.: Ucho Gdynia, Papryka Sopot, Mechanik Gdańsk, Alternatywa Malbork). Grali też na dużych festiwalach muzycznych (m. in. Ostróda Reggae Festiwal, Metropolia jest Okey, Festiwal 3 Kultur w Dzierzgoniu i inne), spotykając się z dobrym przyjęciem. Jedna z kompozycji RP&TR, zremisowana przez Kadubrę, znalazła się na płycie "Dub Out of Poland Part 3", wydanej przez Antenę Krzyku. Aktualnie muzycy pracują nad materiałem studyjnym.

Ras Paddy and The Rockas:

Eshiomhele Agajimah (RAS Paddy) - śpiew, melodeklamacja
Darek Jasionek - instr. klawiszowe
Mirek Malak - bas
Karol Krzymiński - perkusja
Marten Kolendowicz - gitara
Piotr Malecha - instr. klawiszowe
Sławomir Porębski (Rodrigez) = instr. perkusyjne
Janek Mróz (Drewnofromlas) - konsoleta, dub mix.


ORTALION

Grupa została powołana do życia przez Czarka Morawskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, pianistę, klawiszowca i kompozytora, znanego z działań w rozmaitych formacjach muzycznych - wiele z nich otrzymało prestiżowe nagrody artystyczne np. Groovkojad (Fryderyk 2001 i Wyróżnienie Grammy oraz MTV), Lipali (Fryderyk 2001) i inne. Czarek Morawski wspomagał również bardzo zróżnicowane pod względem stylistycznym formacje np. IMTM (Latino Afro Jazz Funk), Apteka (alternative rock) czy Behemoth (Black Metal). W oparciu o te doświadczenia powstał wyjątkowy autorski projekt - Ortalion. Grupa została powołana do życia w 2011 roku i swoją nazwą oraz koncepcją muzyczną nawiązuje do "tranzystorowego" i analogowego brzmienia lat 60-tych i 70-tych, absolutnie jednak na tym nie poprzestając. Bardzo świeże i nowoczesne wtręty umiejscawiają Ortalion gdzieś pomiędzy tak odległymi biegunami jak alternative rock i alternative dance. Stylistyczne stacje pośrednie to synthpop, electronic oraz, stale kuszący Ortalion - experimental. Słychać to wyraźnie nie tylko w muzyce, ale również w tekstach, które z pozornie błahych, a nawet pastiszowych, potrafią się nagle przeistoczyć w istne surrealistyczne monstra. Ortalionu nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Fakt ten zachęca grupę do ciągłych poszukiwań i eksperymentowania z brzmieniem. Ostatnio do składu dołączył odpowiedzialny za sample i instrumenty perkusyjne Jacek Stromski, producent pierwszego demo zespołu, znany ze współpracy z takimi artystami jak m.in.: Canada, Apteka, Groovekojad, Miłość, Kury, Poganie, Lipali czy Ikenga. Zespół ma na swoim koncie kilkanaście koncertów.

Skład:

Cezary Morawski - syntezatory, kompozycje i aranżacje
G-Elektra (Grażyna Charkiewicz) - wokal, teksty
Jacek (Jacques) Brzeziewicz - gitara basowa
Piotr Majka - perkusja
Robert Jakubiec - trąbka
Jacek Stromski - sample, instrumenty perkusyjne

BILETY: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. - godz. 10:00-21:00, nd. - 11:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl - cena w sieci 13 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie. Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Opinie (5) 3 zablokowane

 • !!!

  Ten koncert już teraz jest kultowy! Legendarny skład, legendarna muza! Kiedy płyta?

  • 29 6

 • Perkusista

  Karol Krzymiński mistrz

  • 23 5

 • Perkusista

  Zgadzam się Karol wymiata

  • 22 5

 • Nareszcie w Gdyni !!!

  obecność obowiązkowa :)

  • 23 0

 • Zespół gra fajnie, ale ten Ras Paddy to ani nie potrafi śpiewać, ani nie ma ciekawego głosu. :(

  • 13 13

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.