• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rajd P-Series Rally (7 opinii)

P-series Rally to cykl imprez turystyczno - sportowych, dedykowanych posiadaczom sportowych modeli Porsche, zarówno współczesnych jak i zabytkowych. W imprezie można wystartować każdym modelem kultowego już Porsche 911, a także klasycznymi modelami z rodziny Porsche Transaxle czy bardziej popularnymi Boxsterami czy Caymanami. Pierwsza edycja odbędzie się w maju, na terenach Żuław oraz Wysoczyzny Elbląskiej i Warmii, a baza rajdu ma swoja lokalizację na Wyspie Sobieszewskiej.

Oficjalnym Partnerem rajdu została firma Galeon, polski producent luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Rajd rozpocznie się od odcinka nocnego, którego trasa przebiega po Gdańsku, przybliżając marynistyczne klimaty miasta. Odcinek dzienny prowadzi poprzez niezliczone atrakcje hydrotechniczne, mosty, śluzy, wzdłuż kanałów, ocierając się o Zalew Wiślany.

Trasa rajdu:
- klasa turystyczna - 250 km trasy, na której czeka ponad 20 nietypowych mostów, śluzy, pochylnie dla statków, prom, trzy zamki krzyżackie, domy podcieniowe, równiny i wzgórza. Kompletny mix sytuacji turystycznych, geograficznych i techniki. Połączenie turystki, jazdy po wybitnie ciekawych terenach, nawigacji i przygody.
Przejazd całej trasy z wykorzystaniem elektronicznej książki drogowej (road booka Easy Rally). Dodatkowo trasa nocna. Esencja turystyki motoryzacyjnej w klimacie rajdu.

- klasa sportowa - 150 km świetnej trasy z najlepszymi atrakcjami hydrotechnicznymi. Nawigacja na trasie z wykorzystaniem aplikacji Easy Rally (elektroniczna książka drogowa).

Jazda na torze Autodrom Pszczółki, możliwość skorzystania z płyt poślizgowych. Szkolenie teoretyczne z techniki jazdy sportowej, prowadzone przez Jakuba Litwina, licencjonowanego instruktora Porsche.

Świetna trasa pozwalająca na dynamiczną jazdę, możliwość sprawdzenia właściwości samochodu na przygotowanym torze, połączenie różnych technik nawigacji rajdowej oraz trasa nocna. Adrenalina i przygoda.

Scenariusz imprezy:
piątek 21.05.2021
- przyjazd uczestników w godzinach popołudniowych.
Do godz. 21 będzie można spotkać te przepiękne samochody na terenach postoczniowych oraz na Głównym i Starym Mieście.
- Dla chętnych trasa nocna - nawigacyjny odcinek 80 km.
- Kino motoryzacyjne, możliwość skorzystania z sauny, spacer nad morze.
- Hotel oddalony jest ok. 300 metrów od plaży.

sobota 22.05.2021
- odprawa dla uczestników - wyjazd na trasę rajdu.
Późnym popołudniem, dla chętnych, wycieczka po linii produkcyjnej jachtów Galeon - technika i ciekawostki marynistyczne.
O godz. 21.00 wspólna kolacja integracyjna w Hotelu Orle, podsumowanie imprezy, prezentacja programu P-series Rally (rajdów off-road dla klasycznych Porsche), prezentacja Partnerów rajdu.

niedziela 23.05.2021
- czas wolny, spacer nad morze. Wyjazd uczestników.

Klasyfikacja na rajdzie:
Będzie, jest naturalnym elementem rajdu, zarówno w klasie sportowej jak i turystycznej.
Jednak szczegóły klasyfikacji pozostawiamy jako niespodziankę, do momentu podsumowania imprezy.

Zakwaterowanie:
Hotel Orle*** lub okoliczne pensjonaty na Wyspie Sobieszewskiej.
https://www.orle.com.pl

ZapisyRezerwacja noclegów - bezpośrednio i indywidualnie w Hotelu Orle https://www.orle.com.pl na hasło "Rajd Porsche" obowiązuje specjalna cena.
Osoby zainteresowane innym miejscem noclegowym, zobowiązane są do organizacji zakwaterowania we własnym zakresie.

Do udziału w imprezie wymagane jest pobranie aplikacji Easy Rally
Aby tego dokonać należy pobrać aplikację ze sklepu Google Play (Easy Rally PRO) lub App Store oraz zapoznać się z instrukcją obsługi aplikacji dostępnej na Easy Rally

Organizator zapewnia wypożyczenie przycisku do sterowania aplikacją, który będzie dostępny w biurze rajdu w dniu rozpoczęcia imprezy.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  600 zł
Koszty uczestnictwa:
- Wpisowe na rajd wynosi 600 PLN i zawiera:
przygotowanie trasy, przygotowanie Road Booka, pakiet startowy (koszulki, naklejki, pamiątkową statuetkę), materiały foto i video, ubezpieczenie imprezy, zabezpieczenie medyczne na torze, kolację integracyjną w sobotni wieczór, wypożyczenie przycisku sterującego Easy Rally.

Koszty dodatkowe - 40 PLN - jednorazowe pobranie aplikacji Easy Rally ze sklepu Google Play lub App Store.
- Zakwaterowanie - Hotel Orle - pokój dwuosobowy ze śniadaniem - 310 PLN netto (330 PLN brutto)/dobę.
Istnieje możliwość skorzystania z szerokiej oferty bazy noclegowej Wyspy Sobieszewskiej (we własnym zakresie) lub udział w imprezie bez noclegu.
Koszty dodatkowe - posiłek w piątek wieczorem oraz w sobotę, na trasie rajdu - indywidualnie. Parking 12 PLN/doba.

Opinie (7)

 • (3)

  Nabijanie w butelkę ludzi, którzy nie radzą sobie ze swoim snobizmem.Nie dość,że to ani rajd,ani turystyka,to jeszcze nie potrzebne nikomu kłęby spalin z samochodowych rur wydechowych.Sam rajd ma zasilić kieszenie kilku znajomych królika,od hotelarzy począwszy po sprzedawców nawigacji tylko dla tego niby rajdu.Koszt paliwa,zakwaterowania i innych pobocznych wymogów nie wystarczyły nawet na schabowego z kapustą dla uczestników zabawy.No,w końcu na biednego nie trafiło patrząc na markę samochodu,chociaż gdyby w rajdzie starowały Trabanty nie byłoby takiego dysonansu między jego założeniami a skalą trudności. Ciekawe ilu będzie chętnych by wesprzeć finansowo paru sprytnych kolesi w zamian za przysłowiowy uścisk dłoni prezesa

  • 18 28

  • To nie jest snobizm, widzę że nie rozumiesz - tutaj nie chodzi wcale o rajd. Tutaj chodzi o kontakty, networking, generalnie spotkanie dla ludzi, którzy wiedzą jak obracać pieniędzmi.

   • 9 3

  • Do Kowal

   Umyj swoją Pandę z silnikiem 0,9 na gaz a potem zmień pracę, weź kredyt albo wyjedź za granicę.

   • 1 2

  • Musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem, skoro informacja o takiej imprezie wyzwala w Tobie takie emocje. To że się nie posiada takiego samochodu nie oznacza, że trzeba być zawistnym.

   • 4 2

 • Moze byc fajna impreza, chetnie zobaczę klasyczne 911-stki. Nie mam takiego auta i pewnie długo mieć nie będę, ale zobaczyć można. W Austrii, w czasie urlopu widziałem niedzielne wyjazdy Porsche w Alpy, ludzie jechali zgodnie z przepisami delektując się widokami, dla przyjemności, a nie aby udowodnić swój status, czy małego małego:-) Dajcie znać przed imprezą, aby przypomnieć że będzie.

  • 19 3

 • tylko sportowe porsche? (1)

  czyli właściciele porsche autobusów, cystern i dźwigów samojezdnych nie mogą brać udziału?

  • 8 5

  • Tak, właściciele C88 albo traktorów nie mogą brać udziału.

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • pokaz
  maj 18-31
  g. 15:00, 16:00
  Gdańsk, Teatr Szekspirowski
  Zwiedzanie GTS
 • zajęcia rekreacyjne , rajd / wędrówka , impreza na orientację
  maj 18
  sobota, g. 10:30 - 14:00
  Gdańsk, Pomorski Klub Orientacji Harpagan
  Harpuś z mapą