• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Przystanek Równość

Fala Nowej Kultury to nowa przestrzeń w Gdyni, znajdująca się przy ul. Derdowskiego 9-11. Z okazji Trójmiejskiego Marszu Równości, który odbywa się 25 maja w Gdańsku o godz. 16:00, przygotowała dwa wspierające inkluzywność wydarzenia.

cze 22

sobota, godz. 10:00, 19:00

Gdańsk,
bilety 60 zł
cze 29

sobota, godz. 11:00

Gdańsk Nowy Port, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny
PRZYSTANEK RÓWNOŚĆ
Już w sobotę (25 maja) w godz. 10:00-14:00 odbędzie się PRZYSTANEK RÓWNOŚĆ, czyli before przed Marszem Równości, podczas którego będzie można zrobić tęczowe makijaże, warkoczyki, a także wspierające transparenty i przypinki. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, a organizatorzy zapewniają niezbędne materiały i kosmetyki. Tęczowa strefa kończy się o godz. 14:00 aby wspólnie na 16:00 udać się do Gdańska na Marsz Równości.

CIAŁORÓŻNORODNOŚĆ
W niedzielę (26 maja) w godz. 11:00-13:00 będzie można wziąć udział w inkluzywnych warsztatach tanecznych, dedykowanych wszystkim ciałom, zwłaszcza neueoróżnorodnym i queerowym. "Przez te 2 godziny chcę stworzyć miejsce i atmosferę, gdzie można poczuć się komfortowo i być sobą, a jednocześnie nauczyć się czegoś. Porozciągamy się, nauczymy prostej choreografii, wspólnie potańczymy i porozmawiamy. Wszystko z zadbaniem o sensorycznie przyjazne warunki na sali i otwartość - mówi Zuzanna Korzeniewska, tancerka, prowadząca zajęcia. - Warsztaty są płatne 15 zł, ale bez problemu zwolnimy z opłat, jeśli osoba nie może sobie na to pozwolić.

FALA NOWEJ KULTURY
Fala Nowej Kultury to fundacja stworzona z myślą o wspieraniu dobrostanu osób nastoletnich, tworząca działania z obszaru sztuki i ciałopozytywności. Wierzymy, że każda osoba niezależnie od tożsamości, orientacji seksualnej, pochodzenia, stanu zdrowia ma prawo do bycia równoprawną osobą twórczą i opowiadania (bez wstydu!) o sobie. Organizujemy warsztaty artystyczne i udzielamy wsparcia psychologicznego.

CIAŁORÓŻNORODNOŚĆ: https://www.facebook.com/events/755152653438440

Opinie