• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Przyłap swój umysł! Wystawa Centrum Nauki Kopernik

Jak działają emocje? Czy zawsze można ufać swoim zmysłom? W odpowiedzi na te pytanie pomoże 10 niezwykłych eksponatów, które w czerwcu będzie można zobaczyć w gdańskiej Galerii Morena.

"Umysł przyłapany" to fascynujący przewodnik po emocjach, zmysłach i tajnikach mózgu. "Wystawa ta daje pole do eksperymentów, które można wykonać na... sobie samym - z pomocą w pełni interaktywnych urządzeń. Każde z nich to przygoda i możliwość samodzielnego sprawdzenia tego, jak działa nasz umysł. Czy muzyka, jaką usłyszysz, będzie miała wpływ na decyzje, które podejmiesz? Czy jesteś w stanie odbierać fale dźwiękowe za pomocą... łokcia? Czy kontrola ciała pomoże Ci w zachowaniu równowagi? No i czy masz pamięć lepszą od szympansa? Wystawa w Galerii Morena to solidna dawka wiedzy ukryta pod pozorem zabawy. Proste ćwiczenia pokażą najmłodszym, czym właściwie jest proces uczenia się, jak ciało reaguje na sprzeczne sygnały, a także jakie są konsekwencje rozpraszania uwagi. Najodważniejsi będą mogli natomiast spróbować swych sił jako... fakirzy.

A co po zwiedzaniu wystawy? W czerwcowe wtorki, piątki i soboty Galeria Morena zaprasza na warsztaty sąsiedzkie na tarasie galerii. W ramach nich można nie tylko porozmawiać o "mieście moich marzeń", ale też stworzyć jego makietę i gadżety z nim związane, wziąć udział w warsztatach wolontariatu międzynarodowego, zasięgnąć informacji o Unii Europejskiej, nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy czy... po prostu wypić sąsiedzką kawę na świeżym powietrzu.

Wystawa "Umysł przyłapany" dostępna jest dla zwiedzających od 1 do 30 czerwca od poniedziałku do soboty w godz. 12.00-18.00 (z wyjątkiem 8 czerwca - Boże Ciało).

Warsztaty "sąsiedzkie" odbywać się będą od 6 czerwca w każdy wtorek i piątek w godzinach 14.00-18.00 i w soboty w godzinach 12.00-18.00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Opinie