• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Premierowy pokaz filmu "Tylko nie mów nikomu" (5 opinii)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

12 maja 2019 (niedziela), o godz. 18:00 w sali kinowej Domu Harcerza w Gdańsku organizujemy publiczny pokaz filmu Tomasza Sekielskiego pt."Tylko nie mówi nikomu".

Mimo usiłowań wyciszenia sprawy pedofilii w Kościele przez polski Episkopat, czynnie ukrywający zbrodniarzy w sutannach, czas bezkarności kościelnych gwałcicieli dzieci kończy się. Akcje #BabyShoesRemember - wieszania dziecięcych bucików na kościelnych płotach, #OskarżamyPedofilów/ #WierzymyOfiarom czy #HańbaBiskupia to tylko niektóre z działań w przestrzeni publicznej przełamujące omertę - mafijną zmowę kościelnego milczenia. Jednym z ważniejszych było obalenie pomnika księdza pedofila Jankowskiego w Gdańsku - które zmusiło Radę Miejską Gdańska do zaprzestania unikania tematu honorowania duchownego zbrodniarza przez miasto.

Wielkim przełomem mówienia o masowej zbrodni polskiego Kościoła był film "Kler". Tabu przełamały również reportaże i książki Justyny Kopińskiej i Artura Nowaka. Potem pojawiła się mapa pedofilii w Kościele, opracowana przez Joannę Scheuring - Wielgus, Agatę Diduszko i Fundację "Nie Lękajcie Się" i obrzydliwa, kłamliwa, pogardliwa reakcja na nią polskich biskupów - współwinnych zbrodni.

Kolejny bardzo ważny moment przed nami - 12 maja organizujemy publiczny pokaz filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele, którego premiera odbędzie się dzień wcześniej. Film został sfinansowany w drodze publicznej, obywatelskiej zrzutki.

Ponieważ wzbudzi on zapewne wiele emocji, bo temat trudny - związany z krzywdą i cierpieniem, przygotowałyśmy panel dyskusyjny, który odbędzie się bezpośrednio po emisji filmu.

Panel poprowadzi Dominika Rajska - psycholożka, udział w dyskusji wezmą Marta Abramowicz - autorka, dziennikarka i Izabela Duczyńska - radczyni prawna.

Porozmawiamy:
- o zachowaniach pedofilnych, ich skutkach, o tym co możemy zrobić by minimalizować zagrożenie czy krzywdę.
- o tym skąd się biorą takie zachowania
- zastanowimy się nad tym, co sprawia, że osoby molestowane milczą tak długo
- oraz nad tym czemu temat pedofilii w kościele wydaje się być osobną kategorią, czy w tej instytucji jest więcej takich zachowań? I co może zrobić instytucja, osoby ją tworzące, żeby przeciwdziałać krzywdzie?

Na pokaz oraz panel nie ma biletów, wejście jest darmowe. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o informację o chęci przybycia (dotyczy również dziennikarzy)

Zgłoszenia - rezerwacje prosimy wysyłac na adres: seans@febra.org.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

- obowiązują zapisy: seans@febra.org.pl

Opinie (5)

 • (1)

  pozytywne zaskoczenie. czym więcej osób zrezygnuje z finansowania kościoła katolickiego tym szybciej on upadnie i tym szybciej świat stanie się lepszy.

  obecnie jest to pedofilia oraz wykorzystywanie seksualne zakonnic. dawniej był to przemyt zbrodniarzy hitlerowskich do ameryki południowej czy nawoływanie do nienawiści w stosunku do wyznawców innych religii. gdyby nie kościół katolicki nie byłoby połowy wojen w europie.

  krzyż kojarzy mi się ze zbrodniami, gwałtami, nietolerancją i ciemnotą. prezesi i dyrektorzy koerporacji kk jedynie pogarszają sytuację twierdząc, że nic się nie stało. w końcu ksiądz też człowiek i podymać sobie musi. a że akurat trafiło na kilkuletnie dziecko. widać bóg tak chciał.

  polecam "deliver us from evil" w reżyserii Amy Berg

  • 3 1

  • szkoda mi ciebie

   Chrześcijaństwo jest fundamentem naszej cywilizacji, najlepszej w historii ludzkości. Prawa człowieka, zniesienie niewolnictwa, powszechne szkolnictwo, opieka medyczna, działalność charytatywna, uniwersytety - te rzeczy nieprzypadkowo powstały w świecie chrześcijańskim. Kościół nie jest doskonały, bo ludzie nie są doskonali. Ale nie można powiedzieć że jest zły. Jeśli myślisz, że likwidacja Kościoła sprawi że świat stanie się lepszy, to się głęboko mylisz.

   • 0 0

 • W/g Onetu odwołano pokaz filmu w domu harcerza

  • 4 0

 • Podobno pokaz został odwołany (1)

  Podobno pokaz w Domu Harcerza został odwołany.

  • 5 0

  • Prawda, pokazu w domu harcerza nie było. Takie to harcerstwo.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.