• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Premiera | Rezydencja na Solo Taneczne

Megan Mazarick tentacle
Andrei Kamarou Bez przeszkód
mentoring: MACIEJ KUŹMIŃSKI
Czas trwania: 30 minut

Dwa premierowe solowe pokazy tańca współczesnego będą finałem tygodniowej rezydencji organizowanej w ramach 16. edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca. Wyłoniona w międzynarodowym konkursie dwójka profesjonalnych tancerzy, Megan Mazarick (US) i Andrei Kamarou (BY/PL), zaprezentuje efekty tygodniowej pracy nad przesłanymi na konkurs solowymi spektaklami.

Tentacle Megan Mazarick w którym tancerka mierzy się z tematem choroby swojego ojca. Próbuje odpowiedzieć na pytania jaki wpływ wywiera jednostka na świat i czy ostatecznie istniejemy tylko w umysłach innych? Czy jesteśmy tylko wspomnieniem? tentacle to taneczne historia o powolnym upadku ojca Megan spowodowanym demencją.
Megan Mazarick to choreografka, performerką i nauczycielką mieszkającą w Filadelfii (USA). W swojej praktyce tanecznej i choreograficznej, łączy ruch ze słowem i teatrem. W jej choreografiach pojawiają się wątki polityczne i humorystyczne oraz elementy improwizacji. Wystepowała m.in w Singapurze, Bułgarii, Egipcie, Polsce, Australii, Węgrzech i Meksyku oraz w całych Stanach Zjednoczonych. Jako nauczycielka przeprowadziła liczne warsztaty z techniki, improwizacji i kompozycji w studiach tanecznych, na festiwalach i uniwersytetach na całym świecie.

Andrei Kamarou Bez przeszkód. Do zrealizowania pracy choreograficznej zainspirowali Andreia wybitni kompozytorzy, tacy jak Bach i Beethoven. Osoby z niepełnosprawnością, które tworzyły dzieła aktualne do dziś. Poprzez swój taniec i wykorzystanie języka migowego Andrei próbuję pokazać siłę tych osób. Ich zdolność do pokonywania przeszkód, ale także pewnego rodzaju słabość, której doznaje każdy z nas w chwilach zwątpienia.

Andrei Kamarou to pochodzący z Białorusi, a obecnie mieszkający w Polsce tancerz i choreograf. W swoich choreografiach skupia się na tematach dotyczących ludzkiej natury i poszukiwaniach przejawów jej piękna. Występował m.in. na scenie Opery Narodowej w operze Maria de Buenos Aires oraz w balecie Don Kichote w Teatrze Wielkim w Łodzi. Dyplom zdobył na Mińskiej Państwowej Akademii Sztuki, obecnie studiuje na Łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku taniec.
Wsparcie medialne www.taniecpolska.pl

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane przedstawienie.
Kasa czynna w g.15.00 - 21.00, w soboty i niedziele od g.16.00 lub 30 minut przed pierwszym seansem. Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubza

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilety na spektakle:
25 zł - bez zniżek
15 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*
Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: https://tickets.klubzak.com.pl/

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.

Opinie

 • pokaz
  maj 29-30.06
  g. 15:00, 16:00
  Gdańsk, Teatr Szekspirowski
  Zwiedzanie GTS