• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Potańcówka Szkocko-Irlandzka

Ceili, czyli Potańcówka Szkocko-Irlandzka w La Pasion. Zapraszamy wszystkich serdecznie do szkoły tańca la Pasion, by wspólnie poskakać w rytm szkockich i irlandzkich reelów i jigów!

cze 22-23

sobota - niedziela, godz. 15:00

Gdańsk,
bilety 40 zł
przedsprzedaż 35 zł

w każdy czwartek (do 29.08), godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 0 - 23 zł
PROWADZENIE
NATALIA MISIUKIEWICZ

Potańcówka ma charakter luźnych i otwartych warsztatów - wszystkie tańce będą uczone od początku, z myślą o osobach, które nie miały jeszcze styczności z tego typu układami. Możecie się spodziewać skocznych tańców celtyckich, w planach są również dworskie tańce angielskie oraz tańce historyczne.

Czym są céili?

Céilí to tradycyjny rodzaj tańca grupowego, który wywodzi się z Irlandii i Szkocji. Nazwa "céilí" pochodzi z języka irlandzkiego i oznacza "spotkanie" lub "zabawę". Stanowią integralną część kultury i tradycji muzycznej tych dwóch krajów.

Tańce te znane są z energicznych kroków, dynamicznych figur i synchronicznych ruchów wykonywanych przez grupę tancerzy. W grupowych układach zwyczaj bierze udział kilka par, ustawionych w linii lub okręgu.

W obu rodzajach tańców céilí ważna jest współpraca i koordynacja pomiędzy osobami. Tańce céilí są również często wykonywane w towarzystwie muzyki na żywo, z udziałem instrumentów tradycyjnych, takich jak skrzypce, dudy, flety czy gitara. Obydwa style mają głębokie korzenie historyczne.

W razie losowego odwołania wydarzenia powiadomimy osoby, które dokonały zgłoszenia.

Osoby, które wcześniej nie zgłoszą udziału będą mogły wejść na wydarzenie tylko o ile będą wolne miejsca

DLA KOGO?
Wydarzenie otwarte dla każdego zarówno początkującego, jak i doświadczonego tancerza. Zapraszamy zarówno do kobiety jak mężczyzn.

JAK SIĘ UBRAĆ?
Preferowany strój zapewniający swobodę ruchów. Wygodne buty i gotowość do tańca

CO ZABRAĆ?
Zachęcamy by wziąć przekąski i coś do picia, a także koce, żeby w przerwie od tańca można było odpocząć, porozmawiać i poznać się.

ORGANIZATOR
Deltako: 501 503 135, lapasion@lapasion.pl

MIEJSCE WYDARZENIA
Studio Tańca La Pasion, ul. Pilotów 3 lok 50, Gdańsk Zaspa
Studio mieści się na pierwszym piętrze pawilonów handlowych należących do Sp-ni Mieszkaniowej Młyniec. Wejście schodami od strony kościoła Św. Kazimierza.

DOJAZD:
SKM Gdańsk Zaspa,
autobus 127,158,188,227,
tramwaj 2,4,8 (Jana Pawła II), tramwaj 5,6,9,11,12 (Wojska Polskiego)

NATALIA MISIUKIEWICZ
Natalię wprost rozpiera energia, co manifestuje ucząc tańców irlandzkich, szkockich, dworskich tańców setowych angielskich, tańców średniowiecznych, z których do najbardziej ulubionych należą potańcówkowe Scottish Country Dances oraz tańce ceili irlandzkie

Doświadczenia instruktorskiego nabywała w STOWARZYSZENIU LEPSZY ŚWIAT oraz w Domu Kultury w Poznaniu a od 6 lat swoją otwartość na ludzi realizuje prowadząc warsztaty taneczne dla ok 200 osób w czasie ogólnopolskiego festiwalu "Pyrkon" w Poznaniu, największego tego typu wydarzenia w Polsce i jednego z największych w Europie (ok 50 tysięcy uczestników).

W 2018 roku Natalia prowadziła cykliczne potańcówki ceili w Katowicach a od trzech lat warsztaty taneczne na festiwalu Larpart na Kaszubach.

Z zamiłowaniem tańczy salsę, bachatę, lindy hop, chrlestone, ATS, tribal Fusion ale jej rozliczne pasje wykraczają poza taniec. Z natury rozgadana, konwersuje w językach celtyckich i hiszpańskim, a wolny czas umila sobie muzyką folkową lub jogą czy capoeirą,

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
WSTĘP
10 zł od osoby (płatne przy wejściu tylko gotówką)

OBOWIĄZUJĄ ZGŁOSZENIA
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia drogą mailową lapasion@lapasion.pl

Opinie