• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pokaz filmu La Chimera + spotkanie filozoficzne w Kinie Kameralnym Cafe

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Włoski neorealizm, filozofia sztuki życia, filmowa baśń na ekranie. 24 lutego zapraszamy na pokaz filmu "La Chimera" i spotkanie po seansie. Dyskusję i filozoficzne rozważania na temat filmu poprowadzi dr hab. Anna Chęćka-Gotkowicz.

O filmie:
"La Chimera"
reżyseria: Alice Rohrwacher
gatunek: Dramat
produkcja: Włochy, Francja, Szwajcaria
Każdy ponoć ma swoją Chimerę. Coś, o czym marzy, ale nie może tego zdobyć. Dla grupy drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby i handlujących archeologicznymi znaleziskami to chęć szybkiego wzbogacenia się. Oznaczałaby ona wybawienie od dalszej pracy. Arthurowi (Josh O'Connor) z kolei przypomina Beniaminę. Kobietę, którą kochał i stracił. Mężczyzna łatwo się jednak nie poddaje i postanawia rzucić wyzwanie niemożliwemu. Nawet jeżeli oznaczałoby to błąkanie się po mitycznych zaświatach. W poszukiwaniu legendarnych zakopanych drzwi, pozwalających przekroczyć mu próg innej rzeczywistości, Arthur łączy siły z rabusiami. Oferuje im swój talent do wskazywania miejsc, gdzie znajdują się starożytne skarby, w zamian za to, że będą dla niego przekopywać okolicę. Tak rozpoczyna się niezwykła, pełna magii podróż w nieznane.

dr hab. Anna Chęćka-Gotkowicz - doktor habilitowana nauk humanistycznych (filozofia), profesor w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego, kierowniczka Zakładu Estetyki i Filozofii Kultury. Opublikowała cztery książki: Dysonanse krytyki Gdańsk 2008, Ucho i umysł. Szkice o doświadczaniu muzyki Gdańsk 2012, A jak Apollo. Biografia Alfreda Cortota Warszawa 2019 i Słuch metafizyczny Warszawa 2020. Ta ostatnia książka została przetłumaczona na język angielski i wydana przez NIFC jako Metaphysical Hearing (Warszawa 2021). Publikuje w Ruchu Muzycznym jako krytyczka i eseistka.

 Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasie kina lub online: https://biletyna.pl/event/view/id/396987
---------------------------------
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

Opinie

 • projekcje filmowe
  kwi 13
  sobota, g. 13:00
  Gdańsk, Helios Forum Gdańsk
  Helios Anime