• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pokaz filmu Kanapa pachnąca żywicą

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Wydarzenie w ramach

"Kanapa pachnąca żywicą" / "Red couch story" pokaz  filmu dokumentalnego Elżbiety Kinowskiej (53 minuty, wersja angielska z polskimi napisami). Po seansie zapraszamy na rozmowę z Elżbietą Kinowską, którą poprowadzi Angelika Swoboda

maj 9

czwartek, godz. 18:30 - 21:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Dla upamiętniania 150-tej rocznicy istnienia Kanady dwoje Polakòw mieszkających w Kanadzie, Ela Kinowska i Piotr Sobierajski zabrali czerwoną kanapę w drogę, zapraszając na nią Kanadyjczyków, w poszukiwaniu odpowiedzi na jedno pytanie: co dla Ciebie znaczy Kanada?

Ela i Piotrek przemierzyli 30 tysięcy kilometrów przez Kanadę: kamperem, saniami, samochodami, samolotami, pociągiem - wszędzie jest z nimi czerwona kanapa. Tysiące kilometrów w drodze - setki wywiadów z napotkanymi po drodze ludźmi.  Codzienna praca, znużenie, tęsknota za domem i rodziną. Wyzwanie dla wszystkich.
Kanapa pachnąca żywica/Red Couch Story to nie tylko podróż przez Kanadę z czerwoną kanapą, obiektem utrudniającym życie, pełna wyzwań logistycznych, ale też próba charakterów Eli i Piotra, którzy zmierzyli się sami ze sobą. A to wszystko z miłości do Kanady, która stała się ich drugim domem.

Ela Kinowska od ponad trzech dekad zajmuje się filmem, fotografią i animacją kultury. Związana z kinem o młodych lat. W 2018 roku jako animatorka kultury zorganizowała polsko-kanadyjski panel na temat kobiet w filmie, zaprezentowany w ramach Festiwalu All About Freedom w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W 1990 roku wyemigrowała do Kanady. Ma na swoim dorobku wiele wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą, jest autorką albumu Sopot Beach. Obecnie mieszka w Sopocie gdzie w 2018 założyła Fundację Edukacja.Kultura.Sztuka.

Bezpłatne wejściówki dla posiadaczek i posiadaczy Karty Sopockiej do odbioru w Teatrze Atelier od 4 marca w środy w godzinach 10.00-12.00, w czwartki w godzinach 15.00-17.00 i w miarę dostepności przed samym wydarzeniem.
 

Informacja o biletach

Wstęp wolny po odebraniu wejściówki (wyłącznie z Kartą Sopocką).
Bezpłatne wejściówki dla posiadaczek i posiadaczy Karty Sopockiej do odbioru w Teatrze Atelier od 4 marca w środy w godzinach 10.00-12.00, w czwartki w godzinach 15.00-17.00 i w miarę dostepności przed samym wydarzeniem.

Opinie