• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piotr Bukartyk & Ajagore: Wieloryb Fiutin i inne opowiadania

W programie trwającego niemal dwie godziny koncertu, słuchacz zderza się z niezwykle trafną diagnozą otaczającej rzeczywistości zaserwowaną przez jej naczelnego kontestatora Piotra Bukartyka. Poruszające teksty, z których Autor znany jest od lat, zostały okraszone niezwykle ciekawymi aranżacjami przygotowanymi przez muzyków supergrupy Ajagore, którzy w swojej muzycznej wędrówce towarzyszą między innymi Grażynie Łobaszewskiej, Krystynie Prońko czy Jorgosowi Skoliasowi.

!NO WAR!
Wykrzyczmy swój sprzeciw wobec nieuzasadnionej przemocy. Spotkajmy się na koncercie Wieloryb Fiutin i inne opowiadania. Bądźcie tam z nami!

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


PIOTR BUKARTYK
...to w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style.

Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami pikantnymi, ale nieprzekraczającymi granic dobrego smaku. Bukartyk nagrał jak dotąd jedenaście płyt, choć piosenek starczyłoby mu na czterdzieści kolejnych. Od lat w niemal każdy piątek odwiedza Wojciecha Manna, kiedyś - w porannym paśmie Zapraszamy do Trójki, dziś na antenie Radia Nowy Świat, by premierowo wykonać nowy, ułożony parę godzin wcześniej numer. Jego piosenki lubią aktorzy w wyreżyserowanym przez Jerzego Satanowskiego spektaklu Kaszana zdalnie sterowana piosenki Bukartyka śpiewają je m.in. Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak i Artur Barciś, a Zbigniew Zamachowski wykonuje je wspólnie z Grupą MoCarta. Z tylu chmur to tytuł piosenki od dziesięciu lat zamykającej kolejne edycje festiwalu Woodstock (obecnie Polandrock) w Kostrzynie nad Odrą. Napisana na prośbę Jurka Owsiaka i wykonywana wspólnie z nim przez Bukartyka i zespół warsztatowiczów z Akademii Sztuk Przepięknych, oraz całej, wielotysięcznej publiczności.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  120 zł
 • Przedsprzedaż
  110 zł

Opinie