• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Piknik rodzinny Brave Kids

 • sobota, 20 lipca 2019, godz. 11:00 - 14:00
 • Lokalizacja
  Gdynia, Skwer przy ul. Widnej
 • Bilety
  wstęp wolny

Trwają ostatnie przygotowania do pierwszej edycji Brave Kids w Trójmieście. Wiemy, gdzie mieszkańcy będą mogli spotkać odważne dzieci i młodzież. To już też ostatni dzwonek, by zostać rodziną goszczącą.

maj 24

piątek, godz. 8:00 - 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
maj 25

sobota, godz. 10:00 - 13:00

Gdańsk, Plac zabaw przy ul....
Wstęp wolny
Znamy miejsca i daty spotkań z młodymi artystami pierwszej edycji Brave Kids w Trójmieście. Aktorzy teatralni z Salwadoru oraz Iranu, a także grupy taneczne z Litwy i Indii przyjadą do Gdańska już 13 lipca i przez dwa tygodnie zaprezentują swoje talenty podczas otwartych spotkań z mieszkańcami. Będzie im towarzyszyć również teatralna grupa z Gdyni. - Niesamowicie cieszymy się, że Trójmiasto będzie mogło po raz pierwszy gościć uczestników projektu. Przyjedzie do nas 34 odważnych dzieci i młodzieży z całego świata. Artyści mają od 10 o 15 lat i dla nich udział w tym projekcie jest szansą na oderwanie się od trudnej codzienności - mówi Aleksandra Mońko, koordynatorka Brave Kids w Gdańsku.

Kalendarium wydarzeń w Trójmieście

15 lipca
Pokazy grup Brave Kids,
Dawne Gimnazjum Polskie - Sala Niebo Polskie,
ul. Augustyńskiego 1, Gdańsk
Godz. 17:00

Pokazy talentów Brave Kids z Salwadoru, Iranu, Indii, Litwy oraz Polski. Każda grupa zaprezentuje się podczas 10-minutowego występu na scenie Sali Niebo Polskie. Na widowni może zasiąść 200 osób. Wstęp na wydarzenie jest otwarty i bezpłatny.

20 lipca
Piknik z Brave Kids
Skwer przy ul. Widnej
Gdynia
Godz. 11:00

Otwarte spotkanie z uczestnikami Brave Kids, rodzinami goszczącymi i organizatorami projektu. Będzie okazja do rozmów i wspólnego posiłku przy szwedzkim stole z odważnymi artystami. Chętni będą mogli również nauczyć się sztuki kuglarskiej.

26 lipca
Finał Brave Kids
Centrum Św. Jana
ul. Świętojańska 50, Gdańsk
godz. 17.00


Pierwsze otwarte dla mieszkańców spotkanie z uczestnikami Brave Kids zaplanowano na poniedziałek (15 lipca). Młodzi artyści wystąpią w Gdańsku w Sali Niebo Polskie. Kolejne miejsce, gdzie mieszkańcy spotkają Brave Kids, to skwer przy ulicy Widnej w Gdyni. 20 lipca podczas otwartego pikniku będzie można porozmawiać oraz zjeść wspólny posiłek z Brave Kids i rodzinami goszczącymi. 26 lipca, na zakończenie swojej dwutygodniowej wizyty w mieście, młodzi artyści przygotują dla mieszkańców finałowy spektakl w gdańskim Centrum Św. Jana.

Brave Kids po raz pierwszy w swojej historii jest organizowane w Gdańsku. Obecnie poszukiwane są jeszcze ostatnie rodziny, które chciałyby ugościć u siebie młodych artystów z Salwadoru, Indii, Iranu oraz Litwy. - Chcemy przez te dwa tygodnie stworzyć dom dla tych dzieci i dać od siebie coś dobrego, pokazać świat z lepszej strony. Poza tym nasze dzieci też będą miały możliwość wzięcia udziału w projekcie, zawarcia nowych przyjaźni, nabrania odwagi, tolerancji, otwartości. Myślę, że to będzie niezwykłe doświadczenie dla całej naszej rodziny - mówi Lila Bitson, mieszkanka Trójmiasta, która zdecydowała się zostać rodziną goszczącą Brave Kids. Do Gdańska przyjedzie 34 młodych artystów. Każda rodzina przyjmuje dwójkę uczestników. Rekrutacja nadal trwa, więc każdy ma jeszcze szansę, by zaprosić do swojego domu dzieci oraz młodzież z Iranu, Salwadoru, Litwy i Indii.

Nad pierwszą edycją Brave Kids na Pomorzu honorowy patronat objęła prezydent miasta Gdańsk, Aleksandra Dulkiewicz. Trójmiasto to już ostatnia destynacja odważnych dzieci i młodzież w tym roku. Do tej pory podczas dziesiątego, jubileuszowego spotkania ponad 100 uczestników odwiedziło Wrocław, Rzeszów, Leszno, Wałbrzych i Radziejowice. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła z Wrocławia. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Finał w Centrum Św. Jana to rezultat dwutygodniowej pracy artystycznej Brave Kids. Na deskach Centrum najpierw wystąpią dzieci z Polski, które współpracowały z projektem Brave Kids, zaś na koniec widzowie zobaczą barwny, międzykulturowy spektakl przygotowany przez Brave Kids z Salwadoru, Indii, Iranu, Polski oraz Litwy. Finał Brave Kids odbędzie się podczas festiwalu "Okno na świat". Cena 20-30 zł (cena biletu upoważnia do udziału w całym dniu festiwalowym).

Gdańska edycja Brave Kids odbędzie się w dniach 13 lipca-28 lipca.

Rodziny zainteresowane goszczeniem u siebie Brave Kids mogą się kontaktować przez adres mailowy: info@educhallenge.pl oraz za pośrednictwem strony: www.bravekids.eu/pl/p/host-children-and-leaders" target="_blank" rel="nofollow">https://www.bravekids.eu/pl/p/host-children-and-leaders

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Opinie

 • pokaz
  maj 20-31
  g. 15:00, 16:00
  Gdańsk, Teatr Szekspirowski
  Zwiedzanie GTS