• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Pieśni Sefardyjskie i nie tylko | koncert w Teatrze BOTO

Pieśni Sefardyjskie i nie tylko - Babyszka/Golicki. Koncert duetu Babyszka/Golicki będzie poświęcony muzyce dawnej we współczesnych aranżacjach opatrzonych improwizacjami artystów. Usłyszymy takich kompozytorów i inspiratorów jak: Leszek Możdżer, Fahmi Alqhai, Rolf Lislevand, Aziza Mustafa Zadeh i kilku innych.

Maja Babyszka to pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Studentka Wydziału Jazzu w klasie Krzysztofa Herdzina na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat, jest wychowanką Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. W 2019 roku otrzymała pełne stypendium w Berklee College of Music w Bostonie, wkrótce rozpocznie tam naukę. Brała udział w wielu konkursach w kraju i za granicą.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Adam Golicki ukończył studia licencjackie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W 2010 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i uzyskał tytuł magistra sztuki w muzyce jazzowej. Ma na koncie zwycięstwa w Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia we Wrocławiu (2003) oraz w Międzynarodowym Konkursie Jazz & Blues w Gdyni (2005, wraz z zespołem Paul Band). Razem z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobył Grand Prix na festiwalu w Bydgoszczy (2007), a jako członek Stan Big Bandu triumfował w konkursie w Czeskich Kamienicach (200.
Golicki jest muzykiem sesyjnym grającym w przeróżnych stylach. Współpracował z jazzmanami, takimi jak: Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Piotr Lemańczyk, Urszula Dudziak, Maciej Grzywacz czy Cezary Paciorek. Jest członkiem tercetu Confusion Project, który był finalistą Europejskiego Konkursu Jazzowego w 2014 roku.
maj 31

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
paź 20

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 120-180 zł
Kup bilet

Opinie

 • folk / reggae / world
  maj 25
  sobota, g. 18:00
  Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia
  Francesco Napoli
 • folk / reggae / world , blues / soul , muzyka na żywo
  maj 25
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Oria Magic House
  Live music concert