• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pierwsze urodziny S7 Records & premiera płyty "Baden plays Chopin"

S7 Records Świetuję pierwsze urodziny! Gdyński label wydawniczy obchodzi pierwszą rocznicę istnienia. Na miejscu będzie można nabyć premierowy album na winylu: Baden Plays Chopin oraz wydawnictwa S7 Records.

 
Koncert: Pierwsze urodziny S7 Records & premiera płyty "Baden Plays Chopin"
Zagrają: Popielnica, Tymon Tymański, Baden Baden

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Popielnica
- solowy projekt trójmiejskiego wokalisty Bartosza Popiołka. Autor poprzez muzykę mierzy się ze swoimi wewnętrznymi demonami.
Tymon Tymański - w liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji.
Baden Baden (Gdynia) - gdyńska grupa zagra materiał z premierowej płyty Baden Plays Chopin oraz kompozycje własne

Baden Baden (Polska, Gdynia) jest grupą bezkompromisowych artystów czynnie działających na lokalnej scenie muzycznej od ponad dekady. Podróż przez mroczne korytarze duszy Chopina została potraktowany jako punkt wyjścia do stworzenia premierowego albumu grupy. Baden Plays Chopin pozwala na nowo odkryć i zrozumieć muzykę Chopina w zupełnie awangardowy, psychodeliczny sposób. Dwa nagrania Marche Funèbre i Preludium e-moll Op.28 nr 4, na wykonanie którego mogli się tylko odważyć rodacy Fryderyka Chopina, odrzucając dotychczasowe sposoby interpretacji - przy zachowaniu najważniejszej składowej jego dzieł: romantyzmu płynącego wprost z serca muzyki Chopina.

Premierowy album Baden Plays Chopin jest zerwaniem z dotychczasową zasadą braku rejestracji nagrań muzycznych działań zespołu. Przełom nastąpił w momencie, gdy muzycy grupy, znani ze swoich poszukiwań w muzyce improwizowanej i awangardowej, zmierzyli się z wybranymi dziełami Fryderyka Chopina.
Jakub Kadinsky - sitar (założyciel zespołu)
Michał Gos - perkusja
Ania Stodulska - bas
Agnieszka Kułakowska - wiolonczela
Artur Bieszke - gitara
Michał Miegoń - gitara
Jan Galbas - pianino
Maciej Szkudlarek - elektronika, dyrygent
Grzegorz Michalik - moog
Piotr Prońko - saksofon
Max Białystok - bas
ALBUM "Baden Plays Chopin"
Podróż przez mroczne korytarze duszy Chopina został potraktowany jako punkt wyjścia premierowego albumu grupy.

Baden Plays Chopin pozwala na nowo odkryć i zrozumieć muzykę Chopina w zupełnie awangardowy, psychodeliczny sposób. Zawiera dwa nagrania Marche Funèbre i Preludium e-moll Op.28 nr 4, na którego wykonanie mogli się tylko odważyć rodacy Fryderyka Chopina, odrzucając dotychczasowe sposoby interpretacji - przy zachowaniu romantycznego ducha i serca kompozycji.
 
"Marche Funèbre from Chopin's 2nd Piano Sonata, Op. 35"
Najsmutniejszy utwór na świecie w interpretacji grupy Baden Baden (Polska) z albumu Baden Plays Chopin. Mroczna podróż towarzysząca umieraniu w nowatorskiej odsłonie. Zespół z północy Polski prezentuje całkowicie nowatorskie podejście do muzyki Fryderyka Chopina łącząc szacunek do klasyki z elementami współczesności. W nagraniu wykorzystano sitar, fortepian, syntezator moog, gitary elektryczne, wiolonczelę, perkusję i bas.
 
"Prelude in E minor Op. 28 No. 4"
Najpiękniejsze preludium Chopina w nowej interpretacji grupy Baden Baden (Polska). Zerwanie z tradycją wykonawczą przy jednoczesnym poszanowaniu wielkości dzieła Chopina. Nowatorska i bardzo nastrojowa interpretacja jest podróżą przez mroczne obszary duszy Chopina wykonywana przez jego rodaków blisko 200 lat później.

Opinie