• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Parkowisko - Family&Friends Festival

Parkowisko po raz kolejny daje powody do spotkania! Comiesięczne spotkania pokoleń w parku, to już tradycja dzięki organizatorom Parkowiska. Każdego miesiąca od maja do września w ostatnią niedziele miesiąca całe rodziny spotykają się ze sobą w różnych, Gdańskich parkach aby zintegrować pokolenia oraz wymienić doświadczenia podczas Parkowiska. Kolejna odsłona będzie miała miejsce w Parku Brzeźnieński im. Haffnera. Tym razem Parkowisko odbędzie się wyjątkowo w przedostatnią niedzielę sierpnia, 19.08 w godzinach od 11:00 do 18:00. To doskonała okazja, żeby odpocząć, zrelaksować się i pobawić się w rodzinnym i sąsiedzkim gronie.

Tak jak w poprzednich odsłonach Parkowisko odwiedzi wielu ludzi z różnymi pasjami i zajawkami, stowarzyszenia i ciekawe projekty miejskie, ale pojawi się też kilka nowości. Sierpniowe Parkowisko zacznie się tradycyjnie o 11:00 śniadaniem, ale tym razem organizatorzy chcąc wykorzystać leśno-nadmorski klimat parku Haffnera, zapraszają na śniadanie w lesie. O godzinie 12:00, tak jak w poprzednich odsłonach, zacznie się integrująca pokolenia gra parkowa - ParkWalk. Aby wziąć udział w tym rodzinnym spacerze należy zgłosić międzypokoleniowy zespół, odebrać kartę patrolu z Parkowego biura Parkowiska, które znajduje się przy scenie, wykonać kilka zadań, znajdujących się na karcie i zebrać pieczątki świadczące o wykonaniu zadania. Do godziny 17:30 należy oddać wypełnione karty do biura Parkowiska, bo w okolicach 18:00 odbędzie się rozdanie nagród. Uwaga! Ilość kart rodzinnych jest ograniczona.

Nową atrakcją podczas czwartego Parkowiska będzie zwiedzanie Domu Zdrojowego, które poprowadzą Dorota Kuś - Członek Zarządu Rady Dzielnicy Brzeźno i Adam Specht - architekt. Zwiedzanie odbywa się w turach, które trwają 45 min. Star od 12:00. Ostatnie zwiedzanie zaplanowane jest od godziny 16:30. Fani gotowania znajdą coś dla siebie, ponieważ po raz pierwszy na Parkowisku odbędą się bezpłatne warsztaty gastro z szefem Michałem Turkiem wraz z Fundacją Plaster. Rodzinne gotowanie zacznie się od 12:00, a kolejne od 14:00.

Natomiast od 16:30 będzie można wziąć udział w kursie swing dance dla początkujących. Swoje nowo nabyte umiejętności kursanci zaprezentują od 17:00 na rodzinnej potańcówce. Staramy się, aby przy każdym Parkowisku znalazło się coś nowego. Chcemy rozwijać ideę Parkowiska i spędzania czasu w rodzinie na świeżym powietrzu. Oprócz nowości nie zabraknie też stref, które od pierwszych odsłon były z nami, a więc strefa z planszówkami, strefa chill, czy strefa kids. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wpadajcie do Parku Haffnera 19 sierpnia i nie zapomnijcie zabrać ze sobą dziadków!" - zaprasza Kuba Kadłubowski, jeden z pomysłodawców i organizatorów Parkowiska.

Szczegółowe informacje o Parkowisku znajdują się na http://www.parkowisko.pl/

Przeczytaj także

Opinie

 • w plenerze , festyn , kiermasz
  gru 10-11
  sobota - niedziela, g. 10:00 - 15:00
  Gdańsk, Oddział Etnografii MNG
  Świąteczny Etnokiermasz