• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Parasite - Oscarowo na Bis

Parasite, zdobywca 4 Oskarów 2020: Najlepszy film, Najlepszy filmy międzynarodowy, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz oryginalny!

Parasite
reż. Bong Joon-ho, Korea Południowa, 2019, 132 min.
Tytuł oryginalny: Gisaengchung
Tytuł angielski/międzynarodowy: Parasite
Występują: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam
Kraj produkcji: Korea Południowa
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 20 września 2019
Język oryginalny: koreański
Gatunek: komedia, thriller Czas trwania: 132 min.Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze "Parasite" Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę "Parasite" Bong Joon-ho pokonał "Pew-nego razu... w Hollywood", oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.
"Parasite" to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy - dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów - są w stanie po to wszystko sięgnąć.
"Parasite" to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać - biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych ze-pchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów "Okja" i "Snowpiercer: Arka przyszłości" to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

https://gutekfilm.pl/film/parasite-joon-ho/

Kup EKObilet

Karnety:
1 film
   10 ulgowy * / 15 normalny zł  
3 filmy  25 ulgowy * / 40 normalny zł
4 filmy  30 ulgowy * / 50 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, doktorantów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracowników UG oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem lub https://ekobilet.pl/ack )

Opinie