• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Kino Seniora w Kameralnym

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W każdą środę i piątek o godzinie 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora - bilety w cenie 12 zł!

Repertuar na KWIECIEŃ:

 03.04 ŚRODA Cztery córki"
reżyseria: Kaouther Ben Hania
gatunek: Fabularyzowany dok.
produkcja: Francja, Tunezja, Niemcy
czas trwania: 1h 47min
Kaouther Ben Hania porusza problem przemocy i traum, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To bardzo zaskakujący film, również od strony formalnej. Reżyserka zdecydowała się na niecodzienny eksperyment - zacierając granicę między dokumentem a fikcją, wprowadziła na plan dwie aktorki. Zastępują one dwie nieobecne córki tunezyjskiej matki, Olfy, które dołączyły do ISIS. Kaouther Ben Hania filmując twarze i emocje z bliska, w zaufaniu i współudziale kobiet stworzyła intymny portret rodziny.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415623

05.04 PIĄTEK ,,Norwegian Dream"
reżyseria: Leiv Igor Devold
gatunek: Dramat
produkcja: Norwegia, Polska, Niemcy
czas trwania: 1h 37min
19-letni Robert (w tej roli Hubert Miłkowski) wyjeżdża do Norwegii, aby spłacić rodzinne długi. Zaczyna pracę w przetwórni łososia, gdzie poznaje Ivara (Karl Bekele Steinland). Aby nie stracić pozycji w grupie, Robert ukrywa swoją fascynację kolegą. Gdy wybucha strajk polskich pracowników fabryki, Robert staje przed dylematem ratować rodzinę i zostać łamistrajkiem czy dołączyć do Ivara i protestu?
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415633

 10.04 ŚRODA "Na samym dnie"
reżyseria: Jerzy Skolimowski
gatunek: Erotyczny, Obyczajowy
produkcja: Wielka Brytania, RFN
czas trwania: 1h 32min
Chłopak z niższych sfer kończy szkołę. Nie może jednak znaleźć żadnej pracy. W końcu zatrudnia się do pracy na basenie na przedmieściach Londynu. Tam spotyka dziewczynę, która jest troszkę od niego starsza
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415657

 12.04 PIĄTEK "Czerwone niebo"
reżyseria: Christian Petzold
gatunek: Melodramat
produkcja: Niemcy
czas trwania: 1h 43min
Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415665

 17.04 ŚRODA "Perfect Days"
reżyseria: Wim Wenders
gatunek: Dramat
produkcja: Japonia, Niemcy
czas trwania: 2h 3min
Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415684

 19.04 PIĄTEK "Civil War"
reżyseria: Alex Garland
gatunek: Dramat, Akcja
produkcja: USA, Wielka Brytania
czas trwania: 1h 49min
Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415690

 24.04 ŚRODA "Latanie dla początkujących"
reżyseria: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
gatunek: Komedia
produkcja: Islandia, Wielka Brytania, Niemcy
czas trwania: 1h37min
Grupa nieznajomych bierze udział w ekskluzywnym kursie, który ma im pomóc uporać się ze strachem przed lataniem. Ich ostatnim zadaniem jest lot z Londynu na Islandię, podczas którego nic nie idzie zgodnie z planem. Sytuacja dodatkowo się pogarsza, gdy w wyniku nadchodzącej burzy śnieżnej, uczestnicy kursu są zmuszeni do pozostania w oddalonym od lotniska hotelu. Narastające z każdą godziną zmęczenie i frustracja doprowadzają ich na skraj wytrzymałości. Czy uda im się uporać z własnymi demonami i znaleźć sposób na powrót do domu?
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415711

 26.04 PIĄTEK "Rosalie"
reżyseria: Stéphanie Di Giusto
gatunek: Biograficzny, Dramat
produkcja: Francja, Belgia
czas trwania: 1h 55min
Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie, obdarzona wyjątkową tajemnicą - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia. Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415717

-------------------------------------
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

w każdy wtorek (do 23.04), godz. 18:00

Wstęp wolny

w każdy poniedziałek (do 29.04), godz. 20:30

bilety 25 zł

Opinie