• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Parada Niepodległości Sopot 2017

 • sobota, 11 listopada 2017, godz. 12:45
 • Lokalizacja
  Sopot
 • Bilety
  wstęp wolny

Sopocki sposób uczczenia Święta Niepodległości może przypaść do gustu wielu aktywnym mieszkańcom Trójmiasta oraz odwiedzającym tego dnia pomorskie.

11 listopada 2017 odbędzie się IV Sopocka Parada Samochodów Zabytkowych i Rowerów oraz wspólne wysyłanie Światełka dla Polski.

Podczas akcji "Światełka dla Polski" rodzice z dziećmi zapalą i wypuszczą do nieba białe i czerwone lampiony, do których przyczepione będą życzenia dla Polski.

"Celem akcji Światełka dla Polski jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie tożsamości narodowej u dzieci, przekazywanie wartości patriotycznych w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób oraz aktywizowanie całych rodzin poprzez wspólne spędzenie czasu" - zachęca Jakub Górski, prezes Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa, które wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazny Sopot oraz Sopockim Chórem Kameralnym Continuo jest organizatorem wydarzenia.

Podobnie jak w poprzednich latach rowerzyści wyposażeni w biało-czerwone elementy garderoby, przyłączą się do widowiskowego przejazdu zabytkowych, również strażackich aut. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku wiele atrakcji czekać będzie na mieszkańców w okolicy Placu Przyjaciół Sopotu: wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni oraz wysyłanie do nieba życzeń dla Polski. Po uroczystościach - Msza święta.

Zbiórka uczestników chętnych na sopocką, rowerową paradę niepodległości nastąpi w sobotę, 11 listopada o 12.45 w okolicy parkingu Opery Leśnej, za budynkiem straży pożarnej. O 13.15 zwarty peleton przyłączy się do przejazdu pojazdów zabytkowych organizowanego przez Straż Pożarną i wraz z nimi stworzy kolorową, patriotyczną kolumnę. "To kolejny już taki przejazd, zeszłoroczny cieszył się sporą frekwencją" - komentuje Jacek Karnowski prezydent Sopotu. "Wierzę, że i tym razem wszyscy poczujemy niesamowity patriotyczny nastrój". Po przejeździe na wszystkich czekać będzie grochówka, prezentacja zabytkowych wozów strażackich, pokazy sprzętu strażackiego oraz pokaz pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Dla rowerzystów biorących udział w paradzie, sopocki Oficer Rowerowy przygotował prezenty: patriotyczne biało-czerwone światełka, zaś dla osób najbardziej przyodzianych w patriotyczne elementy przewidziane są ciekawe upominki.

Po paradzie i ciepłym posiłku na Placu Przyjaciół Sopotu zapraszamy do udziału w VII już edycji akcji "Światełka dla Polski". Jest to akcja społeczna organizowana z okazji Święta Niepodległości, podczas której całe rodziny wysyłają do nieba białe i czerwone lampiony, do których przyczepią życzenia dla Polski. Jej celem jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie tożsamości narodowej u dzieci, przekazywanie wartości patriotycznych w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób oraz aktywizowanie całych rodzin poprzez wspólne spędzenie czasu.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów sopockich szkół oraz Sopockiego Chóru Kameralnego Continuo. Występy zakończą się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, ok. godziny 17.15, po nim nastąpi przejście na plażę w okolice Teatru Atelier, skąd lampiony zostaną wypuszczone w powietrze.

O godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym pw. Św. Jerzego odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Przeczytaj także

Opinie