• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza odwołana

Parada Muzyczna - Musikparade (2 opinie)

Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, z udziałem ponad 350 muzyków z 7 państw!

lip 6

sobota, godz. 10:00 - 20:00

bilety 79 - 99 zł
ulgowy 59 - 69 zł
przedsprzedaż 69 zł
Kup bilet
paź 19

sobota, godz. 20:00

bilety 166 - 525 zł
Kup bilet
Po raz pierwszy w Polsce, z premierowym występem w ERGO ARENIE - 10 kwietnia 2016 roku zawita Parada Muzyczna. Jest to największe i odnoszące ogromne sukcesy w Europie tournée orkiestr wojskowych i dętych. Ponad 350 artystów z siedmiu krajów zaprezentuje swój niesamowity, pełen emocji i wielkich umiejętności program.

koncerty w Trójmieście


Gospodarzem Polska.

Parada Muzyczna po raz pierwszy odbędzie się w Polsce i to w trzech miastach. Znana na całym świecie Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza jak również inne polskie orkiestry, powitają cywilne i wojskowe orkiestry z Niemiec, Holandii, Ukrainy, Mołdawii i innych krajów europejskich.

Orkiestry wojskowe i dęte, napotkają na orkiestry Pipes & Drums oraz orkiestry na rowerach.

Główny punkt Parady Muzycznej stanowią międzynarodowe gwiazdy orkiestr wojskowych i dętych. Orkiestry zaprezentują porywający program: od utworów wojskowych, przez swing i rock po obecne przeboje. Niesamowicie prezentuje się holenderska orkiestra dęta "Crescendo", która prezentując zapierające dech w piersiach układy na rowerach, gra na swoich instrumentach wiecznie młode przeboje. Punktem kulminacyjnym przedstawienia jest wielki finał, w którym wszyscy uczestnicy łączą się w jedną "Orkiestrę Narodów" - pokaz muzyki i światła.

Program Parady Muzycznej jest bardzo różnorodny. Głównym celem festiwalu jest propagowanie muzyki wojskowej, w programie znajdują się znane marsze. Program ten wykonuje zazwyczaj siedem orkiestr wojskowych wraz z amatorskimi orkiestrami dętymi, które to swoim programem złożonym z: Jazz, Evergreens oraz aktualnymi przebojami podbijają serca publiczności.

Coroczne zmiany w programie poprzez wprowadzanie muzyki folklorystycznej, chórów jak również folkloru egzotycznego nadaje jeszcze więcej pikantności Paradzie Muzycznej.
Skład orkiestr na festiwalu jest każdego roku inny co pozwala również stałej publiczności doznawać corocznie niesamowitych przeżyć artystycznych. Orkiestry uczestniczące w Paradzie Muzycznej zaliczane są do najlepszych orkiestr na świecie, większość z nich znana jest już z wielu programów telewizyjnych.

Festiwal "Parada Muzyczna" miał zaszczyt gościć w swoim programie najlepsze Orkiestry
Reprezentacyjne oraz Garnizonowe z takich krajów jak: Polska, Ukraina, Niemcy, Francja, Holandia, Szkocja, Meksyk, jak również z USA, Włoch, Czech i z wielu innych krajów.

Bogaty repertuar, wspaniałe układy choreograficzne połączone z musztrą paradną robią podczas koncertów niesamowite wrażenie artystyczne. Orkiestry jako swego rodzaju ambasadorzy swoich państw, przedstawiają wspaniałą kulturę i tradycje narodowe jak również są okazją do podziwiania muzyków w barwnych mundurach pochodzących z tak różnych krajów.

Orkiestra Międzynarodowa, co to jest? Każdy koncert otwiera orkiestra międzynarodowa, złożona z muzyków poszczególnych państw biorących udział w Festiwalu. Następnie orkiestry reprezentują swój program indywidualny, muzyka jak również dobrana choreografia pozwalają widzom Parady przenieść się w różne zakątki świata oraz wzbudzić wspomnienia historyczne.

Punktem kulminacyjnym Parady Muzycznej jest oczywiście finał w którym orkiestry w 350-tu osobowym składzie wykonają wspólne utwory min. Marsz Radeckiego i Highland Cathedral, wprowadzenie flag narodowych, flagi Unii Europejskiej i fajerwerki. Wszystko to swoim ciepłem, niepowtarzalną atmosferą oraz wspaniałym kunsztem muzycznym na długo pozostanie w sercach przybyłej publiczności.

Pozwólcie się przenieść w trzygodzinną podróż muzyczną (15 min. przerwa) połączoną ze wspaniałym warsztatem muzycznym i perfekcyjnym wykonaniem muzyki na żywo. Przekonacie się państwo sami iż coroczne odwiedzanie naszej Parady Muzycznej jest za każdym razem wielkim przeżyciem artystycznym, pozwólcie aby wasza obecność na naszym festiwalu była również dla nas wielkim zaszczytem.

Orkiestry

Polska
Wszystko zaczęło się w 1956 roku, przy Karpackiej Brygadzie została utworzona Orkiestra, która 1973 roku zaczęła pełnić funkcje Orkiestry Reprezentacyjnej. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w swoim repertuarze posiada nie tylko utwory marszowe ale również czerpie inspiracje z folkloru podhalańskiego. Wykonują koncerty w kraju i za granicą, są doskonałymi ambasadorami Sądecczyzny i folkloru Podhalańskiego.

Występy w Niemczech, Belgi, Dani, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Czechach, Francji, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii, ugruntowały prestiż Orkiestry.

Pipes & Drums (Szkocja/Polska)
Pipes & Drums Częstochowa, to jedyna Orkiestra w Polsce wykonująca muzykę na Wielkich Dudach Szkockich, tradycyjne Szkockie utwory, to specjalność tej Orkiestry, niektóre z nich mają nawet 300 lat.

Pipes & Drums koncertowała wielokrotnie w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji,Szkocji, Belgii, Omanie, Emiratach Arabskich, Kanadzie, Ukrainie i Francji. Uroczystości w Ambasadzie Wielkiej Brytanii, udział w programie "Mama Talent" to tylko cząstka osiągnięć Pipes & Drums Częstochowa. W pierwszej Paradzie Muzycznej w Polsce, wystąpią wspólnie z grupą Szkocką i Irlandzką.

Efekty pirotechniczne, płonące pochodnie i ciepło rozpalających się ognisk, przybliżą atmosferę jaka panuje w krajach, gdzie granie na Dudach należy do codzienności.

Holandia
Holenderski Bicykle Showband "Crescendo", to nic innego jak Orkiestra na rowerach i grająca w czasie jazdy. Pierwsza próba "Crescendo" odbyła się w kwietniu 1973 roku, było ich wtedy dziesięciu.

Crescendo jest nie tylko popularne w swoim mieście Opend w Niderlandii, wiele występów, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, i wielu innych krajach Europy, również 7 - krotny występ w Japonii, to tylko przykłady jak popularne jest"Crescendo".

W prestiżowym konkursie Orkiestr Marszowych w Kerkrade/Holandia, zdobyli już 7-krotnie złoty medal. Stroje jakie posiada Orkiestra, to typowe "Volendamse" stroje w których naturalnie nie może zabraknąć drewnianych chodaków, które noszą muzycy.

Typowy Holenderski repertuar muzyczny jak np. "Tulipany z Amsterdamu" ale również wiele innych światowych przebojów, to program jaki zaprezentują Państwu Holendrzy.

"Welkom en tot ziens in Polen" to w przetłumaczeniu, "Do zobaczenia w Polsce" już dziś wołają Holendrzy.

Ukraina
Dobrze jest nam znany folklor i muzyka ukraińska, serdeczność i gościnność, to cecha narodowa Ukrainy i to właśnie zaprezentuje nam Orkiestra Wojskowa z Ukrainy. Wspaniałe utwory znane także polskiej publiczności jak na przykład "Hej Sokoły", ale również nowoczesne utwory instrumentalne, tańce folklorystyczne i wspaniałe ukraińskie marsze, to właśnie zaprezentuje Orkiestra Wojskowa z Ukrainy.

Austria
Orkiestra Austriacka, jakże piękne tradycje muzyczne! Repertuar Orkiestr Austriackich jest nie tylko wspaniały dla publiczności ale jest częścią Dziedzictwa Narodowego Austrii.

Różnorodność muzyczna, kolorowe tradycjonalne stroje a także wesołe nastawienie muzyków, sprawiają, iż słuchając i oglądając Orkiestry Austriackiej, przenosi się w świat dawnych królów i cesarzy, "Marsz Radeckiego", tak typowy dla Orkiestr Austriackich, pozostanie na długo w Państwa pamięci i podbije serca publiczności.

Mołdawia
Orkiestra Reprezentacyjna Prezydenta Mołdawii zalicza się do Orkiestr o wysokim poziomie artystycznym, Orkiestra ma w swoim repertuarze nie tylko utwory marszowe ale również jakże piękne utwory przedstawiające kulturę Mołdawską, posiada najwyższej klasy balet, prezentujący tańce Mołdawskie i nie tylko.

Orkiestra ma swoje stałe miejsce pobytu w stolicy Mołdawii w mieście Chisinau, jest częstym gościem na scenach światowych gdzie nie tylko gra koncerty ale także prezentuje swój niepowtarzalny Show. W ostatnich latach Orkiestra gościła wielokrotnie w Niemczech, Francji jak i we Włoszech, gdzie swoim występem podbiła serca tamtejszej publiczności.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  99-249 zł
Bilety do nabycia:
Sprzedaż internetowa http://www.eventim.pl/ ,kasa nr 3 w ERGO ARENIE, czynna pn.- pt. w godz. 10-16, sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert
Bilety w cenie:
Kategoria I – 249 zł
Kategoria II – 199 zł
Kategoria III – 149 zł
Kategoria IV – 99 zł
Osoby niepełnosprawne – Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl

Opinie (2)

 • Warto?

  • 1 0

 • Czy wydarzenie odwołano? Proszę redakcję trojmiasto.pl o informację. Na stronie Ergo Areny wydarzenie wykasowano w z kalendarza, a na eventimie przy biletach wyświetla się komunikat odwołano.

  Odpowiedź redakcji:

  Informacja została dodana.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • widowisko / show
  cze 14-16
  piątek - niedziela, g. 17:30
  Gdańsk
  Circus On Ice