• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Owen Pallett + Touchy Mob - koncert przeniesiony do Papryki (4 opinie)

Sobotni (23.04) koncert Owena Palletta ostatecznie odbędzie się w sopockim klubie Papryka, a nie jak pierwotnie planowaliśmy w sali barowej Centrum Stocznia Gdańska. Zakupione bilety zachowują ważność, pozostajemy natomiast przy jednej cenie biletów - 50zł, zarówno w przedsprzedaży, jak i w dniu koncertu. Startujemy już od godziny 19.00!

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Muzyka jest częścią życia Owena od najmłodszych lat. Jego Ojciec - gorliwy organista w kościele - zapewniał mu naukę klasycznej gry aż do wieku nastoletniego. W szkole Pallett zaczął naukę gry na skrzypcach, a swój pierwszy utwór skomponował w wieku 13 lat. Na studiach komponował muzykę do filmów i gier, stworzył także dwie opery. Udzielał się w projektach Bang on a Can, CBC Orchestra z Vancouver oraz Fine Young Classicals. Uważa, że jego twórczość jest nierozerwalnie związana z jego seksualnością - "jeżeli to co tworzę jest queerowe to wynika to z faktu, że jestem gejem, nie oznacza to jednak, że moja muzyka jest o tym". Patrick Borjal - chłopak Palletta - jest jego managerem od 2006 roku, jego agencja nazywa się Boyfriend Management.

Przed nagraniem "Heartland" Pallett występował pod nazwą Final Fantasy, która była hołdem dla znanej serii gier RPG. Debiutancki album ("Has a Good Home") wydał w 2005 roku. Drugi utwór z płyty ("This is the Dream of Win & Regine") dotyczy Wina Butlera i Regine Chassagne - małżeństwa współtworzącego Arcade Fire, z którymi Owen bardzo często występuje, a także aranżuje partie orkiestralne na albumach kapeli. Utwór numer 9 ("Adventure.exe") trafił do reklamy usługi Delfin, Pelikan, Pantera operatora sieci komórkowej Orange. Sam artysta nie chciał przeznaczyć utworu na taki cel, jednak wytwórnia podjęła decyzję bez jego wiedzy. Cały dochód ze współpracy z Orange muzyk przeznaczył na organizację pozarządową Doctors Without Borders. "An Arrow in the Side of Final Fantasy" - utwór 13 - jest natomiast aranżacją piosenki "Star Maze" z gry Super Mario Land 2.

Kolejny album Palletta okazał się już rok później. "He Poos Clouds" również jest mocno inspirowane grami komputerowymi - przede wszystkim Dungeons & Dragons i The Legend Of Zelda - ale także "Opowieściami z Narnii". Teksty utworów dotyczą w dużej mierze refleksji nad ateistami w obliczu śmierci. Album zdobył nagrodę 2006 Polaris Music Prize (wyprzedzają krążki m.in. Broken Social Scene, Metric, The New Pornographers czy Wolf Parade). Pallett nie czuł się komfortowo z nagrodą wręczaną przez sieć komórkową, całość przekazał młodym zespołom, które potrzebowały wsparcia finansowego.

W 2007 roku utwór "This is the Dream of Win & Regine" został wykorzystany do reklamy Wiener Stadtwerke bez wiedzy jego autora. Zamiast wytaczać proces Owen wraz ze swoją agentą - Susanne Herrndorf - zaproponowali firmie sponsoring organizowanego przez nich festiwalu. W rezultacie doszło do Maximum Black Festival, podczas którego wystąpili Final Fantasy, The Dirty Projectors, Deerhoof, Frog Eyes, Max Tundra, Six Organs Od Admittance i kilka innych. W październiku tego samego roku Owen wziął udział w serii alfabetycznych singlii wydawanych przez Tomlab. Pod literą "X" ukazały się dwa utwory - do dzisiaj często wykonywane na żywo - "Hey Dad" i "What Do You Think Will Happen Next?", nagrał je we współpracy z Zachiem Condonem z zespołu Beirut. "Hey Dad" to ponownie odwołanie do gier komputerowych, nawiązuje do muzyki z planszy Coin Heaven w Super Mario Bros 3.

W marcu 2008 roku, wraz z Edem Droste z Grizzly Bear, nagrał utwór "Possibly Maybe" z repertuaru Björk. Jesienią wydał dwie EPki: "Spectrum, 14th Century" (kolaboracja z Beirut) i "Plays to Please" - hołd dla przyjaciela z Toronto, Alexa Lukashevsky'ego. 18 grudnia 2009 Pallett ogłosił zakończenie działalności pod nazwą Final Fantasy. Nie chciał aby jego twórczość była mylona z grami Square Enix, tym bardziej, że kolejny album miał być pierwszym wydanym także w Japonii. "Heartland" jest znaczną zmianą w działalności Owena - ukazał się pod imieniem i nazwiskiem artysty, a treści na nim zawarte nie wiązały się z grami komputerowymi. Na pierwszym singlu ("Lewis Takes Action") znalazły się remiksy Dana Deacona, Simona Bookisha czy Maxa Tundry. W tym samym roku Pallett wraz z Butlerem i Chassagne nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu The Box z Cameron Diaz.

17 października 2010 Pallett umieścił informację na swoim twitterze - "właśnie skończyłem 10 dniową pracę przy najlepszym albumie jaki słyszałem". Tym albumem okazało się osiągające szczyty notowań list na całym globie "The Suburbs" Arcade Fire, gdzie Owen odpowiadał za aranżacje smyczków.

TOUCHY MOB
Touchy Mob to pseudonim pod którym ukrywa się berliński multiinstrumentalista Ludwig Plath, z wykształcenia pianista.

Jego muzyka charakteryzuje się niezwykle interesującym połączeniem alt-folkowych brzmień, przywołujących na myśl Devendrę Banharta, z elektronicznymi podkładami, momentami zahaczającymi o minimal-techno. Dostrzec u niego można również wpływy takich artystów jak Atlas Sound, Grizzly Bear czy Bon Iver.

Na swoich występach Touchy Mob używa komputerowo generowanych sampli, łącząc je z brzmieniami gitary i ukulele. Całości dopełnia głęboko emocjonalny głos Platha.
AFTERPARTY OK. 22: 30 - ANTY DJ ZURT DE LUXE - WSTĘP WOLNY/ SELEKCJA

Anty - Dj Zurt - jeden z twórców 3miejskiej sceny alternatywnej, założyciel i lider legendarnej grupy Marylin Monroe, pomysłodawca i producent wykonawczy płyty "Klubokawiarnia", rezydent klubu PAPRYKA. Stylistyczny barbarzyńca, łączy w swoich setach oldshoolowy funk z gigolo-elektro, disco z lat 80-tych z 2-stepem, funky-house z Andrzejem Zauchą, breakbeatem, nu-jazzem, i oryginalnym boogaloo z lat 70tych.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Kontakt
  506-729-408
Bilety w cenie 50zł dostępne pod adresem http://freakpointing.pl/products-page/, w salonie tatuażu Pandemonium (ul. Szeroka 64/66, Gdańsk)oraz w dniu koncertu w klubie Papryka.

Opinie (4)

 • Gigant!!

  • 7 1

 • będzie rewelacyjny koncert!!

  • 3 1

 • masakra

  jw....

  • 2 1

 • do palestyny go wyslac

  z taka tworczoscia moze wiele dobrego zrobic

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale
 • jazz , muzyka alternatywna , poezja śpiewana
  paź 5
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Plama
  Oczi Cziorne