• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Otwarty IKM: Ojcowska zaprasza Siedlce

W ramach programu Otwarty IKM na Siedlcach odbędzie się we wrześniu sześć wydarzeń kulturalnych. We wrześniu związani z dzielnicą organizatorzy proponują mieszkańcom m.in.: koncert muzyki dawnej, warsztaty teatralne, ekologiczne i taneczno-ruchowe, spektakl, piknik integracyjny z kulturą ludową w tle czy zbieranie opowieści, z których powstaną pocztówki dźwiękowe.

Zaproponowane działania wybrane zostały w konkursie na najciekawsze, autorskie propozycje inicjatyw kulturalnych mieszkańców dzielnicy. Wybrano sześć działań, które realizowane są z środków Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne oraz przy wsparciu Instytutu Kultury Miejskiej. Odbędą się w różnych przestrzeniach gdańskich Siedlec m.in. przy ulicy Ojcowskiej, Skarpowej, Kartuskiej. Adresowane są do różnych grup społecznych (młodzieży, seniorów, cudzoziemców, międzypokoleniowe).

21 września, godz. 16.00 - 20.00 | Ojcowska zaprasza Siedlce - piknik integracyjny z kulturą ludową w tle.

Ulica Ojcowska na gdańskich Siedlcach zaprasza na integracyjny piknik z ludowymi inspiracjami. W pikniku weźmie udział m.in. Kapela Niwińskich, która zaprezentuje bogaty program z warsztatami tanecznymi dla dzieci oraz potańcówką integracyjną. Dzieci w wieku do lat 7 wezmą udział w zajęciach muzyczno-tanecznych bazujących na dawnych grach i zabawach z mazowieckich wsi. W planie również warsztaty origami poprowadzone przez młodą mieszkankę ulicy Ojcowskiej. Różnokolorowy papier zamieni się w trójwymiarowe rzeźby, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu.

godz. 16.00-17.00 | warsztaty taneczne tradycyjnych zabaw dziecięcych przeznaczone dla dzieci do 7 roku życia. Prowadzenie: Agnieszka Niwińska

Warsztaty origami | wstęp wolny (bez zapisów). Prowadzenie: Zuzanna Piotrowicz
I GRUPA: godz. 16.00-16.50 grupa wiekowa od lat 10
II GRUPA: 17.00-17.50 grupa dla dzieci do lat 10
III GRUPA: 18.00-18.50 grupa wiekowa od lat 12
18.00 - 20.00 potańcówka z Kapelą Niwińskich dla mieszkańców i mieszkanek Siedlec

Organizator: Izabela Pałasz-Alwasiak. Prowadzenie: Kapela Niwińskich, Zuzanna Piotrowicz. Miejsce: ulica Ojcowska (*w przypadku niepogody zapraszamy do Caffe Aktywni przy ul. Kartuskiej 112).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, szczegółowy program znajduje się na: https://otwarty.ikm.gda.pl/.

Opinie