stat
Impreza już się odbyła

Orszak Trzech Króli Gdynia

  • środa, 6 stycznia, godz. 9:00
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Bez dużego przemarszu ulicami Gdyni dla wszystkich mieszkańców, ale w sieci - tak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli. Ze względu na pandemiczne obostrzenia 6 stycznia wydarzenie odbędzie się w formie internetowej premiery wcześniej nagranych w mieście scen.

Na żywo

Zobacz transmisję live


Tradycyjny już, bo organizowany w Gdyni po raz dziewiąty, Orszak Trzech Króli będzie inny niż wcześniej - ograniczenia związane z pandemią koronawirusa wymusiły zmianę jego formy. Zamiast dużego wydarzenia na ulicach miasta, 6 stycznia odbędzie się premiera nagrań wideo, które pozwolą wczuć się w atmosferę wspólnego świętowania, jaką gdynianie pamiętają z poprzednich lat.

Przez ostatnie dwa miesiące w różnych zakątkach Gdyni można było spotkać aktorów amatorów z ekipą filmową. W ten sposób powstawały nagrania poszczególnych scen, które swoją premierę będą miały online, właśnie 6 stycznia. Jak zapewniają organizatorzy Orszaku Trzech Króli, w przygotowanym filmie nie zabraknie lokalnych akcentów.

Premiera filmu zaplanowana jest na 6 stycznia o godz. 9:00 na kanale YouTube organizatorów świątecznego orszaku - Misji Franciszkańskich Prowincji św. Maksymiliana. Wideo z nietypowym orszakiem w formie online będzie też dostępne na facebookowej stronie Orszak Trzech Króli Gdynia. https://www.facebook.com/orszakgdynia

Co roku przy okazji Orszaku Trzech Króli w Gdyni organizowana była też kwesta na rzecz hospicjum św. Wawrzyńca "Bursztynowa Przystań". Tym razem organizatorzy także proszą o pamięć i wsparcie dla tej placówki.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.