• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Open House Gdynia 2021

 • sobota - niedziela, 29 - 30 maja 2021
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Open House Gdynia stanowi część́ międzynarodowego festiwalu architektury otwierającego drzwi do przestrzeni zachwycających, intrygujących, zaskakujących. To cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w gdyński pejzaż kulturalny, skupia uwagę̨ uczestników na poszczególnych aspektach miasta zarówno w skali makro, jak i mikro. W ciągu weekendu do zwiedzania udostępniane są przestrzenie niedostępne na co dzień; instytucje, pracownie, prywatne wnętrza mieszkalne czy zaplecza codziennych aktywności.

Siódma edycja festiwalu architektury Open House Gdynia odbędzie się̨ pod hasłem "FOTO!" Oprócz znakomitych gdyńskich wnętrz, koncertów i spacerów z historią fotografiki w tle, tegoroczna edycja zaprezentuje zarówno dorobek artystyczny najbardziej cenionych lokalnych fotografów, jak i twórczość́ amatorów u progu kariery. Odbiorcy festiwalu będą̨ mieli okazję spojrzeć́ na Gdynię z perspektywy doskonałych kadrów oraz dokumentować́ detale modernistyczne podczas eksperckich spacerów z wybitnymi fotografami i przewodnikami. Poznają także najstarsze gdyńskie zakłady fotograficzne oraz pracę tych, którzy od wielu pokoleń dokumentują życie gdynian.

Tradycją festiwalu Open House Gdynia jest wyjątkowa możliwość wglądu w proces powstawania najciekawszych nowych gdyńskich budynków - zwiedzania powstających nowych inwestycji i inspirujących rozmów z projektantami. Dzięki mecenatowi Spółki Invest Komfort nad festiwalem, również i w tym roku wszyscy uczestniczący w wydarzeniu będą mogli odbyć fascynującą podróż do serca architektury. Zajrzymy do najnowszych inwestycji Invest Komfort: budynku Portova stanowiącego charakterystyczną dominantę dla rozbudowujących się terenów wokół portu oraz poznamy sekrety malowniczego osiedla Nowe Kolibki, położonego u podnóża Góry Kaplicznej na styku Gdyni i Sopotu.

Po olbrzymim sukcesie poprzedniej edycji festiwalu, postanowiliśmy na stałe włączyć́ działania performatywne i artystyczne do programu Open House Gdynia. Uczestników wydarzenia czekają̨ zatem performance'y w nietypowych okolicznościach i przestrzeniach miasta - Leśny Ogród Botaniczny Marszewo czy też schron w dzielnicy Gdynia Leszczynki staną się miejscem prezentacji najciekawszych zjawisk artystycznych z regionu.Open House Gdynia zaprasza do Gdyni, jakiej nie znacie i jaką kochacie, gdzie znakomita architektura jest pretekstem do budowania zaufania społecznego i tworzenia historii, które przetrwają̨ pokolenia. To ukazana w pigułce tożsamość́ miasta, które tworzą̨ ludzie - otwarci, życzliwi, zakochani w swoim mieście, bo to dzięki takim ludziom Gdynia ma opinię najlepszego miejsca do życia. Open House Gdynia po raz siódmy udowodni, że Gdynia jest najbardziej otwartym miastem Polski, a może i świata!

ZAPISY NA WYDARZENIA STARTUJĄ 21.05.2021 na stronie www.ohgdynia.org

Open House Gdynia od 2015 roku jest partnerem międzynarodowego, największego na świecie zrzeszenia festiwali Open House Worldwide. Nasi najbardziej zaangażowani wolontariusze uczestniczą̨ w partnerskich wydarzeniach z rodziny Open House Worldwide.

Organizator: Fundacja Pura, Inne Szlaki
Partner Honorowy: Gdynia
Mecenat: Invest Komfort
Partner Strategiczny: Open House Worldwide
Patronat Medialny: Trójmiasto.pl, Co Jest Grane 24, Label Magazine, Magazyn Prestiż, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Linia
Partnerzy: Muzeum Miasta Gdyni, ZKM Gdynia, Piekarnia Gotowała, Klub Desdemona, Gdynia InfoBox, Gdyński Klub Eksploracji Podziemnej, In Gremio

Opinie