stat
PATRONAT

Open House Gdynia 2021

 • sobota - niedziela, 29 - 30 maja
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Open House Gdynia stanowi część́ międzynarodowego festiwalu architektury otwierającego drzwi do przestrzeni zachwycających, intrygujących, zaskakujących. To cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w gdyński pejzaż kulturalny, skupia uwagę̨ uczestników na poszczególnych aspektach miasta zarówno w skali makro, jak i mikro. W ciągu weekendu do zwiedzania udostępniane są przestrzenie niedostępne na co dzień; instytucje, pracownie, prywatne wnętrza mieszkalne czy zaplecza codziennych aktywności. Open House Gdynia definiuje architekturę poprzez jej mieszkańców oraz otwiera odbiorcę na zupełnie nowe doznania podczas odwiedzania kolejnych punktów festiwalu.

Siódma edycja festiwalu architektury Open House Gdynia odbędzie się̨ pod hasłem "FOTO!" Oprócz znakomitych gdyńskich wnętrz, koncertów i spacerów z historią fotografiki w tle, tegoroczna edycja zaprezentuje zarówno dorobek artystyczny najbardziej cenionych lokalnych fotografów, jak i twórczość́ amatorów u progu kariery. Odbiorcy festiwalu będą̨ mieli okazję spojrzeć́ na Gdynię z perspektywy doskonałych kadrów oraz dokumentować́ detale modernistyczne podczas eksperckich spacerów z wybitnymi fotografami i przewodnikami. Poznają także najstarsze gdyńskie zakłady fotograficzne oraz pracę tych, którzy od wielu pokoleń dokumentują życie gdynian.

Tradycją festiwalu Open House Gdynia jest wyjątkowa możliwość wglądu w proces powstawania najciekawszych nowych gdyńskich budynków - zwiedzania powstających nowych inwestycji i inspirujących rozmów z projektantami. Dzięki mecenatowi Spółki Invest Komfort nad festiwalem, również i w tym roku wszyscy uczestniczący w wydarzeniu będą mogli odbyć fascynującą podróż do serca architektury. Zajrzymy do najnowszych inwestycji Invest Komfort: budynku Portova stanowiącego charakterystyczną dominantę dla rozbudowujących się terenów wokół portu oraz poznamy sekrety malowniczego osiedla Nowe Kolibki, położonego u podnóża Góry Kaplicznej na styku Gdyni i Sopotu.

Po olbrzymim sukcesie poprzedniej edycji festiwalu, postanowiliśmy na stałe włączyć́ działania performatywne i artystyczne do programu Open House Gdynia. Uczestników wydarzenia czekają̨ zatem performance'y w nietypowych okolicznościach i przestrzeniach miasta - Leśny Ogród Botaniczny Marszewo czy też schron w dzielnicy Gdynia Leszczynki staną się miejscem prezentacji najciekawszych zjawisk artystycznych z regionu.Open House Gdynia zaprasza do Gdyni, jakiej nie znacie i jaką kochacie, gdzie znakomita architektura jest pretekstem do budowania zaufania społecznego i tworzenia historii, które przetrwają̨ pokolenia. To ukazana w pigułce tożsamość́ miasta, które tworzą̨ ludzie - otwarci, życzliwi, zakochani w swoim mieście, bo to dzięki takim ludziom Gdynia ma opinię najlepszego miejsca do życia. Open House Gdynia po raz siódmy udowodni, że Gdynia jest najbardziej otwartym miastem Polski, a może i świata!

ZAPISY NA WYDARZENIA STARTUJĄ 21.05.2021 na stronie www.ohgdynia.org

Open House Gdynia od 2015 roku jest partnerem międzynarodowego, największego na świecie zrzeszenia festiwali Open House Worldwide. Nasi najbardziej zaangażowani wolontariusze uczestniczą̨ w partnerskich wydarzeniach z rodziny Open House Worldwide.

Organizator: Fundacja Pura, Inne Szlaki
Partner Honorowy: Gdynia
Mecenat: Invest Komfort
Partner Strategiczny: Open House Worldwide
Patronat Medialny: Trójmiasto.pl, Co Jest Grane 24, Label Magazine, Magazyn Prestiż, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Linia
Partnerzy: Muzeum Miasta Gdyni, ZKM Gdynia, Piekarnia Gotowała, Klub Desdemona, Gdynia InfoBox, Gdyński Klub Eksploracji Podziemnej, In Gremio
maj 15

sobota, godz. 14:00

Sopot,
Wstęp wolny
maj 15

sobota, godz. 18:00 - 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • wystawa
  lut 13-31.12
  g. 10:00 - 16:00
  Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
  Do DNA