Impreza już się odbyła

Ogród 2010 (4 opinie)

 • sobota - niedziela, 8 - 9 maja 2010, godz. 10:00 - 19:00
 • Lokalizacja
  Gdynia Orłowo, Park Kolibki, al Zwycięstwa 291
 • Bilety
  5
Impreza adresowana jest do wszystkich miłośników ogrodów, do właścicieli ogrodów, działek, balkonów itd. W okresie trwania wiosennych porządków i komponowania nasadzeń kwiatów oraz krzewów ozdobnych w naszych ogrodach - oferta jaką przygotowali producenci nowych odmian roślin oraz szerokiej gamy galanterii ogrodowej dla miejskich ogrodów - wydaje się niezwykle przydatna i pożyteczna.

Od czterech lat impreza odbywa się w Gdyni, w miejscu wymarzonym do tego typu spotkań, a to tego położonym bezpośrednio przy głównej arterii łączącej Trójmiasto, na granicy Sopotu z Gdynią.

Impreza "Ogród" 2010 to wystawa i kiermasz ogrodniczy ale także piknik dla miłośników przyrody, kwiatów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Do udziału w imprezie zaproszono ok. 60 firm z całego kraju, głownie bezpośrednich producentów, co daje gwarancję jakości a także możliwością nawiązania bezpośredniego z nimi kontaktu.
Atrakcje:

Atmosferę pikniku podkreślą koncerty muzyki ogrodowej i relaksacyjnej oraz stosowne zaplecze gastronomiczne . Poza przysłowiową karkówką z grilla, surówkami i dobrym piwem będzie można odpocząć przy smacznej kawie z ekspresu z faworkami lub innymi ciastami. Dla miłośników miodu, których w Trójmieście jest wielu, zaprosiliśmy trzy znakomite pasieki z Polski - dla uzupełnienia zapasów. Przyjadą także nieliczni ale znakomici producenci zdrowej żywności eko: serów owczych, konfitur, pieczywa.

Dla dzieci plac zabaw: zjeżdżalnie, trampolina, tory przeszkód, samochodziki, jazda na kucykach , wspinaczki a także blok zajęć plastycznych pn. "piaskolandia"

Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na koncerty "Chopin w ogrodzie" oraz "Muzyka Świata" w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego "Cztery Kolory"- absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku związanych z Filharmonią Bałtycką. Codziennie 12.00 - 14.00.

W sobotę i niedzielę w godzinach 12.00 do 16.30 pragniemy zaprosić wszystkich gości do pożytecznego spędzenia czasu podczas bezpłatnych plenerowych warsztatów mających na celu zapoznanie z tajnikami wiedzy układania bukietów i kompozycji kwiatowych, pracy na kole garncarskim i wykonania własnoręcznie naczyń glinianych a także poznanie kilku pożytecznych technik malarskich i plastycznych.
Program Warsztatu Florystycznego - Aleksandra Ciecholewska "Pracownia Florystyczna" Gdańsk

Sobota 8 maja godz. 12.00 - 14.00 Część teoretyczna:

* poznanie materiałów technicznych, podstawa organizacji stanowiska pracy
* codzienna pielęgnacja kwiatów ciętych
* bukiety spiralnie układane - zasady
* kompozycje w naczyniu - zasady


Niedziela 9 maja godz. 12.00 - 14.30 Część praktyczna:

* przygotowywanie materiału florystycznego
* samodzielne wykonywanie bukietów spiralnych i kompozycji w naczyniuw

Uczestnicy po zakończeniu warsztatów otrzymują: płytę DVD zawierającą zdjęcia wykonanych prac, dyplom ukończenia warsztatu oraz wykonaną wiązankę.
Program Warsztatu Ceramicznego - art. rzeźb. Izabela Moroz-Janiszewska

Sobota 8 maja godz. 12.00 - 16.30

* zajęcia na kole garncarskim - podstawowe zasady
* toczenie gliny na kole , wykonywanie naczyń glinianych


Niedziela 9 maja godz. 12.00 - 16.30

* ręczne lepienie form glinianych postaci lub innych przedmiotów
* zdobienie motywami roślinnymi lepionych przedmiotów
* wykonywanie masek z gliny
* zdobienie form z gliny angobami ( glina kolorowa )

Wykonane prace uczestnicy warsztatów zatrzymują dla siebie.
Program Warsztatu Plastycznego - art. plast. Krzysztof Stepanów

Sobota 8 maja godz. 13.00 - 16.30

* różne techniki plastyczne
* podstawy rysunku i perspektywy
* motywy roślinne w praktycznym zastosowaniu


Niedziela 9 maja godz. 13.00 - 16.30

* wykonywanie samodzielne prac plastycznych wg wybranej techniki, materiału i tematyki.

Prace wykonane zatrzymują ich autorzy.
Wystawa:

Wystawę projektów ogrodów lub ich fragmentów przygotowały firmy zajmujące się projektowaniem i zakładaniem ogrodów z terenu naszego województwa. Pojawią się w nich interesujące rzadkie rośliny oraz detale służące podkreśleniu niektórych funkcji w ogrodzie lub urody miejsca.

Będą także autorskie, oryginalne i nowoczesne fontanny, meble ogrodowe na tarasy, działkę lub place zabaw, elementy z egzotycznego drewna z piękną zielenią i ceramiką, szeroka gama hamaków, balustrady, ławki, stoliki itd. kute ręcznie z żelaza , oryginalne domki dla ptaków i wiatraki, wiklina ogrodowa a nawet kamienie do ogrodu lub na fasady budynku.

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • BILETY !!!

  O JAKIE TANIE BILETY:) EHEHEHEH
  ZA ROK BĘDĄ PO......10 ITD ! NASTĘPNI NACIĄGACZE!!!
  BĘDZIE TO SAMO CO NA PIERWSZYM LEPSZYM RYNKU A TAM WSTĘP ZA DARMO :)

  • 5 5

 • NIC NIE ROZUMIESZ

  TO JEST WYSTAWA DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODÓW, POSIADACZY OGRODÓW PRZYDOMOWYCH, KTÓRZY CHCA SKORZYSTAĆ Z PORAD DOŚWIADCZONYCH FIRM OGRODNICZYCH, PROJEKTÓW. COŚ PODPATRZYĆ I PRZENIEŚĆ DO SWOJEGO OGRODU.

  • 0 1

 • ogrod kolibki-impreza

  dlaczego tak drogie bilety za wstep?Czy same wejscie i nie powinno byc oplacone przez sprzedajacych?wszakze towar tam sprzedawany jest duzo drozszy niz gdziekolwiek,nie dajmy sie zwariowac.Chcac TYLKO POSPACEROWAC MUSZE DAC AZ TYLE PIENIEDZY?Wiecej juz tam nie pojde i namawiam innych do zrobienia tego samego,Park to park anie nastepna okazja do robienia kasy.Oplata owszem .ale symboliczna.Jak zwykle nic dla skromnych i biedniejszych obywateli.Podobno wLodarze gdyni pelnia funkcje sluzebna i dlatego podejmuja takie decyzje z mysla o swoich rodakach i nie tylko,Gdynianinach.Oj nieladnie,nieladnie!

  • 3 0

 • PODATEK DOCHODOWY, KASY FISKALNE

  Zasadnicze pytanie, czy żaden urzędnik instytucji podatkowej nie zastanowił się odwiedzając to miejsce nad tym, że gastronomia nie miała wywieszonych cenników /100g szaszłyka kosztował 9,0 lub 8,- PLN. ja zapłaciłam 28,- za nie smaczny z musztardą i keczapem. Mały kawałek drożdżówki /krojony na oko kosztował 3,- PLN. Nie było żadnego stoiska z kasą fiskalną!
  Z mojego doświadczenia wstęp płaci się za uczestnictwo w wystawie. Osoby wystwiające robiły kokosy bez opodatkowania. Pytam się, kto to organizował a Patron niech się zastanowi na przyszłość, co patronuje!!!! Może jednak ktoś się takim imprezom zacznie przyglądać.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.