stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piknik Ogród 2015 (9 opinii)

Impreza adresowana jest do wszystkich miłośników ogrodów, do właścicieli ogrodów, działek, balkonów itd. W okresie trwania wiosennych porządków i komponowania nasadzeń kwiatów oraz krzewów ozdobnych w naszych ogrodach - oferta jaką przygotowali producenci nowych odmian roślin oraz szerokiej gamy galanterii ogrodowej dla miejskich ogrodów - wydaje się niezwykle przydatna i pożyteczna.

gru 13

niedziela, godz. 11:00

Gdańsk,
Od dziewięciu lat impreza odbywa się w Gdyni, w miejscu wymarzonym do tego typu spotkań, a to tego położonym bezpośrednio przy głównej arterii łączącej Trójmiasto, na granicy Sopotu z Gdynią.

WYSTAWCY

Atrakcje
Impreza "Ogród" 2015 to wystawa i kiermasz ogrodniczy ale także piknik dla miłośników przyrody, kwiatów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Do udziału w imprezie zaproszono ok. 100 firm z całego kraju, głownie bezpośrednich producentów, co daje gwarancję jakości a także możliwośą nawiązania bezpośredniego z nimi kontaktu.
Atrakcje:

"Ogród" - to przede wszystkim okazja do dokonania zakupu w dużym wyborze kwiatów i roślin bezpośrednio od szkółkarzy i ogrodników. To także okazja do uzupełnienia narzędzi ogrodowych by usprawnić prace we własnym ogrodzie. Wybór donic, mebli ogrodowych i galanterii ogrodowej - na początku wiosny jest bardzo atrakcyjna okolicznością.

"Ogród" - to także piknik rodzinny. Organizatorom imprezy zależy na stworzeniu warunków do miłego i pożytecznego spędzenia czasu z całą rodziną na łonie natury. Mile widziane będą więc rodziny z dziećmi z własnym kocem, koszem piknikowym a nawet małym grillem. Produkty potrzebne do grillowania -znajdą się na miejscu.

Dla osób chcących tylko odpocząć na łonie natury, posłuchać dobrej i relaksacyjnej muzyki ogrodowej, zdegustować smacznych potraw lub dokonać zakupów zdrowych produktów regionalnych - przygotowaliśmy sporą i stosowną ofertę: szlachetne sery (owcze, kozie i krowie), pieczywa regionalne, tradycyjne wędliny, oleje tłoczone na zimno, ryby słodkowodne i morskie, miody naturalne i pitne, nalewki, soki z aronii, ciasta i słodycze, świetna aromatyczna kawa , zimne piwo regionalne, itd.

Ponadto, jak co roku, zaplanowaliśmy program interesujących warsztatów plenerowych dla dorosłych i młodzieży. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Najciekawsze prace zostaną cennie nagrodzone.

Serdecznie zapraszamy, do udziału w tej "akademii umiejętności" w plenerze. Może uda się nam Państwa zarazić pasją tworzenia kompozycji kwiatowych z duszą. A przy okazji miło i pożytecznie spędzić czas

Ponadto, jak co roku, zaplanowaliśmy program interesujących warsztatów w formie autorskich spotkań dla miłośników dobrej kuchni i własnych upraw w ogrodzie czy na działce.
Dla najmłodszych zaś przygotowaliśmy plac zabaw, warsztaty plastyczne oraz przejażdżki na kucykach.

W tym roku, po raz pierwszy, w programie towarzyszącym targom zajmiemy się hasłem: "Zdrowa żywność z własnego ogrodu, bez chemii i szkodliwych środków. Czy to tylko marzenie?" Stąd też tegoroczny tytuł imprezy "Ogród i... kuchnia"

Będziemy zatem zachęcać i propagować zakładanie nawet niewielkich przydomowych ogródków ziołowo - warzywnych, jako źródła witamin oraz radości płynącej z kontaktu z naturą.
W tym celu zaprosiliśmy znanych artystów i fachowców, którzy w praktyczny sposób przekażą nam swoje doświadczenia i produkty własnych ogrodów i gospodarstw.

Maria Piastowska dietetyk i praktyk - w piątek w godz. 15.00 - 17.00 a w sobotę i niedzielę 12.00 - 13.30 prowadzić będzie pokazy kulinarne zdrowej kuchni z wykorzystaniem zdrowych produktów i ziół z własnego ogrodu oraz od wystawców biorących udział w imprezie.

Marek Piekarczyk - lider legendarnego zespołu TSA, poeta, juror i osobowość telewizyjna oraz autor książki "Zwierzenia kontestatora" w sobotę od 13.00 - 16.30 odkryje przed publicznością swoją drogę do wegetarianizmu, do zdrowego i świadomego życia oraz do odnalezienia radości w powrocie do natury. Rozmowie towarzyszyć będzie jego własny pokaz gotowania jednego z autorskich odkryć kulinarnych. Na zakończenie spotkania koncert zespołu Marka Piekarczyka w specjalnie dobranym repertuarze. Gorąco polecamy.

NIEDZIELA
Temat warsztatów: "Kompozycje z kwiatów i ziół w pojemnikach. Zasady i możliwości" .
Zajęcia w godzinach 12.00 - 13.00 dla wszystkich zainteresowanych poprowadzą je Hanna Niedźwiedzka - Pasternak, Edyta i Kaja Reguła oraz Paulina Mamełka. Warsztaty przygotowane przez Biuro Ogrodnika Miasta Gdyni.
Autorzy nagrodzonych prac - zabiorę je do domów w nagrodę.

W niedzielę w godz. 13.00- 14.30 gościć będziemy Zofię Zienkiewicz - właścicielkę Ogrodnictwa "Lawenda" w Gdańsku, uznaną specjalistkę upraw ziół i warzyw, która zachęcać będzie do zakładania mini ogródków ziołowych i warzywnych dla własnych potrzeb oraz zaprezentuje gotowe zestawy do uprawy na balkonie, tarasie czy nawet parapecie.

Przypomni nam także o niedocenianych dzikich ziołach i roślinach oraz kwiatach jadalnych. Przygotuje również parę prostych, zdrowych i bardzo smacznych potraw z wykorzystaniem nowalijek z własnego gospodarstwa ogrodniczego.

Program warsztatów zakończy koncert muzyki ogrodowej który trwać będzie 14.30 - 16.30

Dla osób poszukujących zdrowych regionalnych produktów - będzie okazja do sporych i wyjątkowych zakupów poszukiwanych specjałów. Będziemy gościć 50 wystawców z Polaki. Wielu z nich odwiedzają Gdynię i całe Trójmiasto tylko 2 razy w roku.

"Ogród" to więc propozycja dla wszystkich, którzy kochają ogrody, pracują przy ich urządzaniu na własny użytek lub zawodowo. To także propozycja na spędzenie weekendu w mieście na łonie natury.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i degustacjach oraz życzymy dobrych zakupów i satysfakcji ze wspólnie spędzanego

Wystawa:
Wystawę projektów ogrodów lub ich fragmentów przygotowały firmy zajmujące się projektowaniem i zakładaniem ogrodów z terenu naszego województwa. Pojawią się w nich interesujące rzadkie rośliny oraz detale służące podkreśleniu niektórych funkcji w ogrodzie lub urody miejsca.

Będą także autorskie, oryginalne i nowoczesne fontanny, meble ogrodowe stosowne na taras lub place zabaw, elementy ozdobne z egzotycznego drewna, donice i gazony z ceramiki i terakoty, hamaki , pergole, płoty, ławki, stoliki itd. kute ręcznie z żelaza lub z drewna, oryginalne domki dla ptaków i wiatraki, wiklina ogrodowa, rzeźby ogrodowe czy wreszcie ogrodowe dekoracje hand made oraz duży wybór wiosennych i letnich kapeluszy.

Historia:
Impreza "Ogród" ma swój początek w latach 90-tych. Wówczas to nasza firma w pięknych ogrodach okalających Pensjonat "Maryla" w Sopocie zorganizowała pierwszą w Trójmieście wystawę ogrodniczą w plenerze połączoną z kiermaszem. Wystawa cieszyła oko miłośników ogrodów, których nadspodziewanie wielu przybyło do Sopotu.

Przez ostatnie lata jej trwania impreza została przeniesiona do większych ogrodów okalających Hotel Orbis "Posejdon" w Gdańsku - Jelitkowie. Cieszyła się niezmiennym powodzeniem.

Po 10 latach przerwy (następującej w wyniku zmian na rynku ogrodniczym) firma nasza powzięła decyzje o jej kontynuowaniu. Szukaliśmy nowego i pięknego miejsca w plenerze, bo tylko na tle autentycznej zieleni można w pełni pokazaą wszystko co człowiek jest w stanie stworzyą , by dopełnią doskonałośą natury.

Tym miejscem, które nas zainspirowało, był Park Kolibki Gdyni Orłowie, ze swoją mało znaną historią, położeniem, ciekawą roślinnością i rozległą budową. W tej sprawie złożyliśmy propozycję władzom Miasta Gdyni. Dzięki staraniom jej włodarzy teren Parku Kolibki odzyskiwaą zaczął swą dawną świetnośą i z pewnością w niedługim czasie stanie się ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji dla jej mieszkańców.

Miejsce jest szczególne. łatwy dojazd, położenie przy ruchliwej głównej arterii łączącej całe Trójmiasto, prawie w środku trójmiejskiej aglomeracji.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  0-6 zł
bilet wstępu:
6 zł dorośli
dzieci - wstęp wolny
parking bezpłatny

Opinie (9) 1 zablokowana

 • Czy już w nagłówku można podać godziny, please... (1)

  No i oczywiście jakieś dodatkowe info, typu ceny biletów wstępu, czy parking płatny czy bezpłatny, ilu i jakich wystawców/sprzedawców

  • 10 2

  • Mogę dopiero w niedzielę,

   ale do której warto, żeby jeszcze były stoiska a nie masowe pakowanie ?

   • 3 1

 • (1)

  Standardowo jak na Trójmiasto.pl brak podstawowych informacji !!!!!!!!
  Kto będzie się wystawiał???Pracuje w ogrodnictwie 10 lat i nawet niewiem czy warto tam jechać......... żenada

  • 9 3

  • no przecież jest link

   pod tekstem do strony wydarzenia: http://www.ogrod-gdynia.pl/wystawcy.html

   Przecież dają ogólną zajawkę o wydarzeniu, nie wszystkim potrzebna lista wystawców (mnie akurat nie), ale np. zaiteresowała mnie informacja, że grilla można nawet sobie tam zrobić! I nie omieszkam :)

   • 2 0

 • wstęp 6 zł to za dużo na takie targi nie powinno być opłat ponieważ handlujący tam ogrodnicy też płacą za to że mogą tam handlować ,,,,więc ktoś podwójnie zarabia na tych targach

  • 28 2

 • targi OGRÓD

  Jak nie wiadomo o co chodzi to oczywiście -O PIENIĄDZE !
  Jeśli sprzedający ogrodnicy płacą za miejsce na którym mogą sprzedawać to dlaczego jeszcze klienci muszą płacić za bilet na targ ? To jest chore i nienormalne, klienci powinni wchodzić za darmo (będzie dużo więcej tych klientów) a ogrodnicy zarobią jeszcze więcej kasy na klientach-łatwiejszy dostęp do produktów,kwiatów no i sprzedającym zwróci się opłata za miejsce opłacone na targach bo więcej zarobią ! Proste dla myślącego, tylko że u nas mniej myślących a za to więcej chce się nachapać kasy za friko !!!
  Targi to targi, a nie "luksusowe" kupowanie dla wybranych !

  • 32 4

 • ogrody (1)

  No dlaczego podwojnie plcic wystawcy i klienci,pomyslcie przecież za cos trzeba budowac hotel dla żeglarzy i nowa infrastrukturę przy marinie bo przecież ci biedni zeglarze sami sobie nie poradzą wiec milosciwie panujacy w gdyni p.Szurek musi im pomodz jak i również im podobnym.A skad wziasc pieniądze jak nie od tych najbiednieszych gdynian.Bo najwięcej ludzi ktozy tam ida to dzialkowicze gdyńscy.Chwala gdynskiemu magistratowi zawsze dla ludzi hihi

  • 5 1

  • Errata

   wziąć ; pomóc ; którzy

   • 0 0

 • żenada :(

  lepiej w sieciówce lub na rynku kupić kwiaty,,rośliny ogrodnicze,,,niz 6 zeta zapłacić za wstęp na zagrodzony trawnik ,,, sknery 2 razy tracą !!!

  • 9 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.