• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Nowe Horyzonty Tournée

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Kino Żak Nowe Horyzonty Tournée wracają do kin studyjnych. Zaraz po Wielkanocy zapraszamy Was na specjalne seanse filmowe trzech wyjątkowych filmów, które nie miały jeszcze swoich premier kinowych w Polsce.

Kawałek nieba / Drii Winter / w. Michael Koch / Szwajcaria, Niemcy / 2022 / 136 min. / Srebrny Niedźwiedź na 72. Berlinale

Najoryginalniejszy film ubiegłorocznego Berlinale (Wyróżnienie Specjalne), który wygląda niczym reklama Milki wyreżyserowana przez Bruno Dumonta. Pocztówkowa sceneria alpejskiej prowincji służy twórcom za kontrast dla trudów życia bohaterów zależnych od kaprysów natury i żartów przewrotnego losu. Wszystkie te niedogodności najmocniej odczuwa Anna kelnerka, która postanawia związać się z nieco starszym od niej Markiem. Niegrzeszący urodą, popędliwy ponad miarę przybysz budzi nieufność lokalnej społeczności. Im więcej faktów świadczy na niekorzyść mężczyzny, tym bardziej gorliwie Anna wstawia się za partnerem, wiedząc, że przy okazji walczy również o prawo do życia po swojemu. Kawałek nieba to jednak nie tylko hołd dla kobiecej siły i wzruszająca opowieść o miłości. Prawdziwy talent reżysera Michaela Kocha polega na tym, że tak jak Ulrich Seidl czy Bruno Dumont potrafi sprawnie balansować na granicy tonu serio i ożywczej kpiny. Tym sposobem szwajcarski film zamienia się chwilami w kronikę prowincjonalnych absurdów, w której znalazło się miejsce dla kiczowatego fokloru, najntisowego popu, a nawet estetyki Bollywoodu. (nowehoryzonty.pl)
11.04.2023 / G.19.00
13.04.2024 / G.17.00


Pacifiction / Tourment sur les îles / r. Albert Serra (Liberté, Historia mojej śmierci, Śmierć Ludwika XIV) / w. Benoît Magimel (Nienawiść, Pianistka, Sky Fighters), Montse Triola (Liberté, Historia mojej śmierci) / Hiszpania, Francja, Niemcy / 2022 / 165 min. / Cezary dla Najlepszego aktora oraz za Najlepsze zdjęcia

W swoim najnowszym filmie Albert Serra wyrusza na Tahiti, którego pejzaże przypominają lunatyczną krainę, przestrzeń z pogranicza słodkiego marzenia sennego i dusznego koszmaru.
Pacifiction obezwładnia już od pierwszej sceny długiego travellingu przedstawiającego rozgrzane do czerwoności niebo nad oceanem i portem pełnym kontenerowców. Ich przytłaczająca obecność jest jednym z łączników polinezyjskiej wyspy ze światem naszej cywilizacji. A może raczej czegoś, co z niej pozostało. Przewodnikiem po tym raju utraconym jest De Roller (Benoît Magimel), Wysoki Komisarz Republiki zarządzający archipelagiem w imieniu francuskich władz. Ubrany niczym Fitzcarraldo w nieskazitelnie biały garnitur, dużo mówi i stara się być skutecznym pośrednikiem między imperium a miejscową ludnością, wśród której zaczyna krążyć plotka o powrocie wciąż żywego w Polinezji koszmaru wznowieniu prowadzonych przez Francję prób nuklearnych.
Pacifiction to kino totalne i hipnotyzujące. Podobnie jak cała twórczość katalońskiego reżysera przesiąknięte jest ironią, gorzkim romantyzmem oraz atmosferą dekadencji. Historia pełna jest filmowych nawiązań (m.in. do Fassbindera i F. F. Coppoli) i ma formę egzystencjalno-politycznego, chandlerowskiego z ducha kryminału. (nowehoryzonty.pl)
12.04.2023 / G.18.00
13.04.2023 / G.20.10


Pod ziemią / Il buco / r. Michelangelo Frammartino (Le Quattro Volte, Prezent) / Włochy, Niemcy, Francja / 2021 / 93 min. / 4 Nagrody Specjalne na 78. MFF w Wenecji

Po dekadzie milczenia reżyser powraca do Kalabrii, by eksplorować tamtejsze systemy jaskiń, należących do najgłębszych na świecie. Ale choć przywołuje dawną wyprawę speleologiczną, to interesuje go inny wymiar podziemnych eskapad. Dziura w ziemi prowadząca do ukrytych labiryntów to rodzaj bramy Hadesu, wejście do królestwa zmarłych, wokół którego każdego dnia krąży stary, schorowany pasterz. Czas powoli skrapla się na ścianach jaskiń, a licząca miliardy lat egzystencja planety wydaje się wiecznością w porównaniu z kruchym istnieniem tego, co niepewnie drży i błyskawicznie mija na jej grubej skorupie: zwierząt, drzew, ludzi i ich historii. Reżyser wypełnił Pod ziemią głęboką duchową treścią, pięknem natury i poruszającym losem pasterza, zapisanym na jego twarzy. Docufiction Frammartino to mistrzowski przykład medytacyjnego, skupionego slow cinema. Nic dziwnego, że Xan Brooks z The Guardian nazwał go kinowym odpowiednikiem pustelnika na szczycie góry. (nowehoryzonty.pl)

Bilety: 20 zł / 18 zł zniżka na Kartę Do Kultury* / 16 zł ulgowy* dla studentów, uczniów, seniorów / 10 zł czł. NHEF2021/2022*, za okazaniem Karty Dużej Rodziny* oraz obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r.
TANIE KINO: 12 zł - Poniedziałki dla wszystkich, Seniorskie środy, Studenckie piątki
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety do kina, na koncerty i spektakle przysługują:
- studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia),
- uczniom i dzieciom
- emerytom i rencistom
- na Kartę Dużej Rodziny
za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub innego dokumentu (potwierdzającego wiek dziecka).
Obywatelom Ukrainy przysługują bilety ulgowe za okazaniem dokumentu (paszportu / innego) potwierdzającego wjazd do Polski po 24.02.2022.
Bilety za 20 zł można kupić w sklepie internetowym Klubu Żak https://tickets.klubzak.com.pl/
Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak
- w dni robocze w godzinach od 15.00 (lub pół godziny przed pierwszym seansem) do 21.00
- w soboty i niedziele oraz dni wolne od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117
Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Przeczytaj także

Opinie