• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Nowa Muzyka w Starym Ratuszu / Elektro-kameralistyka

Grudniowy koncert będzie stać pod znakiem współczesnej kameralistyki, oczywiście, ze  znaczącym udziałem elektroniki. Zaprezentujemy utwory, które powstały w ostatnich latach na gruncie kameralistyki, nie tylko zresztą polskiej.

lut 29

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
przedsprzedaż 35 zł
Kup bilet
mar 7

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
I tak, utwór Oxany Omelchuk, kompozytorki urodzonej na Białorusi, ale rezydującej w Kolonii, czy też najnowsze dzieło bardzo już znanej i docenianej Teoniki Rożynek to przykłady twórczości, w której kompozytorki łączą brzmienia akordeonu z elektroniką. Z kolei zespół kameralny Ludzie z Vełny (Dorota Nowak sopran, Joanna Czapińska fortepian, Tomasz Głuska trąbka, Mateusz Szwankowski klarnety, Michał Edgar Kot altówka i Rafał Gorzycki - perkusja, elektronika) sięgnie po kompozycje  Artura Zagajewskiego i Rafała Gorzyckiego. Warto wspomnieć, że jeden z utworów, zatytułowany identycznie jak nazwa zespołu, został wyselekcjonowany i rekomendowany do wykonania w ramach Światowych Dni Muzyki Nowej, które odbyły się w tym roku w RPA. Program koncertu uzupełni dzieło zatytułowane Dreaming gdańskiego kompozytora, Krzysztofa Olczaka. Notabene, to tytułowy utwór z niedawno wydanej płyty monograficznej z muzyką elektroakustyczną, której kuratorem jest Krzysztof Olczak, jeden ze współtwórców cyklu koncertowego Nowa Muzyka w Starym Ratuszu. Producentem ww. krążka jest drugi z twórców cyklu koncertowego - Dariusz Mazurowski. Płytę opatrzoną  dedykacją kompozytora będzie można wygrać podczas najbliższego koncertu, biorąc udział w krótkim quizie.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Oksana Omelchuk urodziła się na Białorusi w 1975 roku i studiowała pod kierunkiem Johannesa Fritscha i Michaela Beila na Uniwersytecie Muzyki i Tańca w Kolonii. Oprócz pracy kompozytorskiej występuje także w różnych zespołach jako muzyk-wykonawca (syntezator analogowy). Jej muzykę wykonywali między innymi Ensemble Musikfabrik, Ensemble Garage, hand werk, zespół mosaik, 2e2m, SWR Vokalensemble, Studio Dan, Klangforum Wien, Schlagquartett Köln, Radio-Symphonie Orchestra Wien i Ictus Ensemble. Jej dzieła pojawiają się  na wiodących festiwalach, takich  jak:  ACHT BRÜCKEN/Musik für Köln, ECLAT Stuttgart, Wien Modern,  Afekt Festival Tallinn, musikprotokoll Graz, Ars Musica Brussels czy festiwal Warszawska Jesień. Wśród jej nagród i wyróżnień znajdują się Stypendium Bernda Aloisa Zimmermanna przyznane przez Miasto Kolonia (2006), stypendium podróżne do Schöppingen Artists Village (2007) oraz stypendium podróżne do Villa Aurora Artists Residence w Los Angeles (201. Była także nominowana do Nagrody Niemieckich Autorów Muzyki w kategorii muzyka zespołowa z elektroniką (2019). W październiku 2019 ukazała się jej płyta CD z portretami autorstwa WERGO (Edycja muzyki współczesnej wydanej przez Niemiecką Radę Muzyczną).
Dziś mieszka jako niezależna kompozytorka w Kolonii.

Program koncertu
 
Rafał Gorzycki Śmierć Pana S (2020)
na sopran, altówkę, fortepian i elektronikę
Dorota Nowak - sopran
Joanna Czapińska - fortepian
Michał Edgar Kot - altówka
Rafał Gorzycki elektronika
 
Oxana Omelchuk 5WidmungenandieverborgenenEmpfänger (2013)
na akordeon i warstwę elektroniczną
Rafał Łuc akordeon
Dariusz Mazurowski komputer, realizacja elektroakustyczna
 
Krzysztof Olczak Dreaming (2022)
na dwa oboje, fortepian i warstwę elektroniczną
Marta Różańska - oboje
Izabela Paszkiewicz-Ginter - fortepian
Dariusz Mazurowski komputer, realizacja elektroakustyczna
 
Artur Zagajewski 7 (2021)
na zespół i warstwę elektroniczną
Joanna Czapińska - fortepian
Tomasz Głuska - trąbka
Mateusz Szwankowski - klarnety
Michał Edgar Kot altówka
Rafał Gorzycki - elektronika
 
Teoniki Rożynek sator (2023) prawykonanie
na akordeon i warstwę elektroniczną
Rafał Łuc akordeon
Dariusz Mazurowski komputer, realizacja elektroakustyczna
 
Rafał Gorzycki Ludzie z Vełny (2021)
na zespół kameralny  i elektronikę
Joanna Czapińska - fortepian
Tomasz Głuska - trąbka
Mateusz Szwankowski - klarnety
Michał Edgar Kot - altówka
Rafał Gorzycki - perkusja, elektronika

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
 • Kontakt
  58 301-10-51
Bilety do nabycia online: https://www.interticket.pl/program/nowa-muzyka-w-starym-ratuszu-koncert-elektro-kameralny-9023/48047
oraz w księgarni PWN (ul. Korzenna 33/35) na godzinę przed koncertem.

Opinie