• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Noc w Kinie Studyjnym - kwiecień

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

"Noc w Kinie Studyjnym", czyli nocny cykl filmowy Kina Kameralnego. W soboty o godzinie 23:00 zapraszamy na pokazy tytułów pełnych gęstej atmosfery, nierzadko oderwanych od rzeczywistości.
W kwietniu zapraszamy na dwie soboty z wampirami. Będzie trochę śmiesznie, trochę strasznie - jak to z wampirami bywa.

7 - 13 czerwca 2024, godz. 15:45

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
PROGRAM:

6.04 godz. 23:00
"Co robimy w ukryciu"

reżyseria: Jemaine Clement, Taika Waititi
rok produkcji: 2014
gatunek: Horror, Komedia, Dokumentalizowany
produkcja: Nowa Zelandia, USA
Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415700

20.04 godz. 23:00
"Tylko kochankowie przeżyją"

reżyseria: Jim Jarmusch
rok produkcji: 2013
gatunek: Horror, Romans
produkcja: USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Cypr, Grecja
Adam (Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem, skrzyżowaniem Syda Barreta i Davida Bowiego z Hamletem. Mieszka w odludnej części Detroit, kolekcjonuje gitary, słucha winyli i tworzy elektroniczną muzykę końca świata. Melancholijną samotność rozjaśnia długo oczekiwany przyjazd jego ukochanej, Ewy (Swinton). Razem jeżdżą nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary zostanie wystawione na próbę, kiedy niezapowiedzianie dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy - Ava (Wasikowska).
Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w klimatycznej love-story outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy "Broken Flowers", "Truposza" i "Ghost Doga", który tym razem zdaje się mówić, że tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie "Tylko kochankowie przeżyją" to wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane tym, jak rozwinął się świat. Nie są jednak typowymi przedstawicielami swojego wymierającego gatunku: wprawdzie żywią się krwią i preferują mrok nocy, ale najważniejsza jest dla nich sztuka, literatura, muzyka - i trwająca od wieków miłość. To wyrafinowani smakosze życia, wytworni dandysi zatopieni w XXI wieku, wciąż pamiętający jednak intensywność romantyzmu.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/415700

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe , DKF
  maj 21
  wtorek, g. 13:15
  Gdańsk, DKF Miłość Blondynki
  Baza ludzi umarłych