• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Noc w Kinie Studyjnym - holy spider

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu "Noc w Kinie Studyjnym." Na ekranie filmy pełne gęstej atmosfery, nierzadko oderwane od rzeczywistości, idealne na letnie noce pełne ciężkiego gorącego powietrza.

Oparty na faktach thriller w duchu filmów Davida Finchera, a jednocześnie bezkompromisowy obraz współczesnego Iranu. "Holy Spider" w reżyserii Aliego Abbasiego, twórcy nominowanej do Oscara "Granicy", obnaża przemoc, jaką posługuje się opresyjny, patriarchalny system. Doskonale przy tym tłumaczy, jak zrodził się gniew protestujących dziś Iranek i Irańczyków.

19.08 godz. 23:00
"HOLY SPIDER"

reżyseria: Ali Abbasi
rok produkcji: 2022
gatunek: Thriller
produkcja: Dania, Niemcy, Szwecja, Francja, Jordania, Włochy
Dziennikarka tropi seryjnego zabójcę pracownic seksualnych w świętym irańskim mieście Meszhed (zbrodnie w Meszhedzie wydarzyły się naprawdę zginęło szesnaście kobiet). Religijni przywódcy, policja i media nie kryją cichego podziwu dla fanatyka, który "czyści" ulice z zepsucia i grzechu. Bohaterka ma więc przeciwko sobie nie tylko mordercę, ale także drapieżników w mundurach i na stanowiskach, dla których życie kobiet w tym jej własne nie ma żadnej wartości. Świat "Holy Spider" jest jak zastawiona na nie lepka pajęczyna.

Bilety do nabycia w kasie kina, lub internetowo : https://biletyna.pl/event/view/id/347567


Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Opinie