• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Nikt nie jest nielegalny. Bezpieczna granica bez umierania (2 opinie)

Nikt nie jest nielegalny. Każdy jest człowiekiem. Każdy ma prawo do godności. Bezpieczna granica to taka granica, na której nikt nie umiera i nikt nie ginie. Gdańsk wolny od nienawiści wobec uchodźców i imigrantów. Jeśli z tym się utożsamiasz przyjdź na naszą manifestację w sobotę 13.11.2021 roku. Będziemy 100 m od Fontanny Neptuna w stronę Złotej Bramy.

Przynieście transparenty wspierające uchodźczynie i uchodźców na granicy. Przynieście transparenty wyrażające swój sprzeciw wobec mowy nienawiści wobec tej grupy ludzi. Przynieście znicze, najlepiej świecące na zielono.

Będziemy mieli kredę, by swoje emocje i wsparcie wyrazić na chodniku.
Od kilku miesięcy Straż Graniczna z pomocą wojska wysłanego przez rząd, nie wpuszcza do Polski grup uchodźców. Ludzie koczują na granicy z Białorusią pod okiem uzbrojonych funkcjonariuszy. Na miejscu są organizacje pozarządowe i prawnicy reprezentujący uchodźców. Polska musi przestrzegać wiążącego ją prawa międzynarodowego. Osoby wyraźnie komunikujące potrzebę ochrony międzynarodowej muszą podlegać procedurom azylowym, a nie być odpychane od jej granic.

Zamiast przestrzegać prawa międzynarodowego, polskie władze coraz mocniej odgradzają się od uchodźców. Stawiają zasieki, wysyłają żołnierzy, zapowiadają budowę muru wszystko w odpowiedzi na tragedie ludzi, którzy szukają bezpieczeństwa. Nie pozwólmy na to.

Wielokrotnie wychodziliśmy na ulice manifestując naszą solidarność dla uchodźczyń i uchodźców, imigrantek i imigrantów, którzy dziś znajdują się na granicy polsko - białoruskiej. W sobotę stajemy po raz kolejny, tym razem także dlatego, że środowiska nacjonalistyczne będą manifestować swoją niechęć i nienawiść do uchodźców. Nie możemy pozwolić, by w mieście, które doznało ciosu z powodu nienawiści poprzez zamordowanie Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza dnia 13 stycznia 2019 roku takie demonstracje nienawiści do kogokolwiek, a tym bardziej do koczujących ludzi na granicy mogły się odbywać bez reakcji społeczeństwa lokalnego.

Jeśli masz odrobinę empatii, odrobinę dobroci, odrobinę solidarności w sobie przyjdź i sprzeciw się mowie nienawiści szerzonej przez nacjonalistów i media zarówno publiczne jak i prawicowe.
To nasza powinność być w sobotę w Gdańsku.

Nie chcemy murów wokół Polski! Wezwijmy do godności na granicach! Nikt nie jest nielegalny! Każdy jest człowiekiem i zasługuje na godność.

Przeczytaj także

Opinie (2) 1 zablokowana

 • targowica postkomunistyczna won do moskwy berlina brukseli Iraku

  • 6 5

 • Coś nie tak z tym hasłem

  Każdy kto próbuje przekroczyć granicę jakiegoś państwa bez dokumentów i niezgodnie z obowiązującymi przepisami jest nielegalnym imigrantem. Czy myślicie, że ci ludzie wychowani gdzieś na piaskach pustyni lub w górach wiedzą co to jest granica międzypaństwowa w Europie? Dla nich Polska to już Niemcy bo tak im powiedziano przy zakupie biletu na samolot. A bilet za kilka tys. USD nie był dla biednych.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.