stat
Impreza już się odbyła

Muzyka Renesansowego Gdańska

  • piątek - sobota, 5 - 6 sierpnia 2016, godz. 17:00, 19:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk, Dom Uphagena, Kościół Św. Katarzyny

Zespół Bianco Fiore serdecznie zaprasza na koncert pt. "Muzyka Renesansowego Gdańska".

5.08.2016 Dom Uphagena godz 17:00 (bilety wstępu do oddziału Muzeum 10 zł N, 5 zł U)

6.08.2016 kościół św. Katarzyny godz 19:00 wstęp bezpłatny

Program koncertu oparty jest o repertuar zebrany przez znamienitego gdańskiego bibliotekarza, bibliofila, Georga Knophiusa. Głównym źródłem jego muzycznych eksploracji były zbiory wydane w Wenecji, mieście o ugruntowanej tradycji drukarstwa muzycznego, ale nie tylko. W repertuarze koncertu znajdą się utwory pochodzenia włoskiego (madrygały, canzonetty), francuskiego (chansons) oraz niemieckiego (pieśni).

muzyka dawna - koncerty w TrójmieścieProgram koncertów rozwinięty będzie o kompozycje renesansowych mistrzów znajdujące się w zbiorach gdańskiej Biblioteki PAN. Są to zarazem utwory popularne w Europie tamtych czasów i znajdujące się w innych źródłach muzycznych, głównie włoskich. W programie koncertu w Domu Uphagena znajdą się także tańce z Tabulatury gdańskiej. Natomiast w kościele św. Katarzyny zespół wykorzysta akustykę miejsca, dodając utwory bardziej stonowane, skupiając się na bogactwie współbrzmień.


Bianco Fiore to konsort fletów prostych, mogący pochwalić się wieloma sukcesami zarówno w Polsce jak i zagranicą, zespół koncertował w Niemczech, Belgii, Łotwie, Ukrainie i Estonii. Specjalizuje się w interpretacji muzyki renesansu i baroku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.