• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mozart w świetle księżyca

 • czwartek, 18 sierpnia 2011, godz. 22:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk oliwa, estrada przed Pałacem Opatów
 • Bilety
  wstęp wolny

Grupa wędrownych artystów zmierzy się z operami należącymi do tzw. tryptyku Mozarta - Da Ponte (Don Giovanni, Wesele Figara i Così fan tutte), dokonując jednak ich transformacji przy użyciu tradycyjnych ludowych instrumentów, rytmów i języka.

maj 24

piątek, godz. 09:15, 11:30, 18:00

bilety 26 - 37 zł
Kup bilet
MOZART W ŚWIETLE KSIĘŻYCA
Dziwna kantata po neapolitańsku

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Artyści odwołują się przede wszystkim do dawnej żakowskiej tradycji zabawy, żartów i psikusów, utrzymanych w neapolitańskim charakterze. Podczas tego dziwacznego nieco, choć intrygującego wieczoru, odwiedzą nas romantyczni hultaje, lubiący popisy wirtuozi, radośni, choć czasem także dramatyczni i porywczy w swoich interpretacjach, bardowie.

Wystąpi:
Nando Citarella z zespołem La paranza (Włochy)
w składzie:
Nando Citarella - tenor, tammorra, duff, kastaniety
Riccardo Medile - gitara, oud, trocola
Salvatore Zambataro - akordeon, klarnet, trocola
Lorenzo Gabriele - flet, flet piccolo, trocola
Andrea Toschi - fagot, trocola
Gabriella Aiello Sclafani - mezzosopran, kastaniety
Antonio Fraioli - skrzypce, tammorra

-----
NANDO CITARELLA
Muzyk, aktor, śpiewak, badacz śródziemnomorskich ludowych tradycji teatralnych i choreograficzno-muzycznych. Współpracował z takimi artystami jak Eduardo De Filippo, Dario Fo, Linsday Kemp, Roberto De Simone, Ugo Gregoretti i Andrea Camilleri. Pobierał lekcje śpiewu we Włoszech i USA (u maestry Marii Rohrmann, Alfredo Krausa i Waltera Blazera).

W roku 2000 prowadził przy oddziale Konserwatorium w Wiedniu i Puchbergu warsztaty włoskiego śpiewu ludowego i tańca płd. Włoch. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym "Etnie" przy l'Accademia Musicale Interamnense (laboratorium śródziemnomorskich tradycji ludowych). Od 1987 r. jest dyrektorem artystycznym Stowarzyszenia "La Paranza", w ramach którego powołał grupę ekspertów badających tradycje ludowe. Od 1992 r. regularnie pojawia się we włoskich popularnych rozrywkowych programach telewizyjnych.

W 2009 r. zadebiutował w rzymskim Auditorium Parco della Musica programem "A solo....e un po' in Compagnia", który został później pokazany w Carnegie Hall w Nowym Jorku z okazji koncertu uświetniającego 50 urodziny Nando i 30-lecie jego pracy artystycznej (wystąpili także John La Barbera i Alessandra Bellonie di Seguito oraz l'Orchestre National de Lyon i lipska orkiestra Gewandhaus pod dyr. Juna Merkula).

Projekt "Mozart al Chiaro di Luna" (Mozart w świetle księżyca) zdobył nagrody krytyków muzycznych Łotwy i Kazachstanu.

Opinie