• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Motywy żydowskie w muzyce świata - koncert muzyki klezmerskiej (3 opinie)

maj 31

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
cze 7

piątek, godz. 19:00

bilety 70 zł
przedsprzedaż 60 zł
Kup bilet
XII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych - Sopot 2011

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


"Motywy żydowskie w muzyce świata" - koncert muzyki klezmerskiej

Wykonawcy:
Darek Wójcik - śpiew,
oraz
LIPSKI TRIO w składzie:
Paweł Lipski - fortepian, aranżacja
Jan Drzewiecki - flet
Grzegorz Gadziomski - skrzypce


Dariusz S. Wójcik - aktor, śpiewak (bas), scenarzysta, reżyser

Studia obejmujące dwa kierunki, wokalny i aktorski, ukończył z wyróżnieniem w 1989 roku. Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem Henryka Bisty, śpiew solowy studiował u prof. Anny Bartoszyńskiej. Wieloletni solista Teatru Muzycznego w Gdyni. Odtwórca licznych ról m.in. w spektaklach Jerzego Gruzy. Z zespołem Teatru Muzycznego w Gdyni odbył liczne tournee po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Niemczech.

Współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie wykonał z ogromnym sukcesem partię Frosha w operetce "Zemsta Nietoperza" - J. Straussa. Współpracuje z Agencją Otto w Kolonii (Niemcy), z którą koncertował m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Belgii, Holandii i Francji. Obecnie artysta wolny - dyrektor Teatru Otwartego w Gdańsku. Główny scenarzysta i reżyser projektów kulturalnych realizowanych w ramach działalności Teatru Otwartego. W 1997 roku otrzymał Medal Tysiąclecia Miasta Gdańska za reżyserię i rolę Św. Wojciecha w spektaklu "Sic itur ad Deum" (O Życiu i męczeństwie Św. Wojciecha). Znany na Wybrzeżu animator życia kulturalnego, inicjator wielu przedsięwzięć kulturalnych. Nominowany w 2002 roku do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2001 w kategorii "Kultura regionalna" za oratorium "Requiem Piaśnickie". W tym samym roku otrzymał Medal Stulecia Miasta Sopotu za sopockie inicjatywy kulturalne: "Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych" i "Sopockie Spotkania z Muzyką". W roku 2003 otrzymał Dyplom Ministra Kultury za "Szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury". W roku 2006 otrzymał Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta Gdańska z okazji Jubileuszu Teatru Otwartego ( X-lecie powstania).

Największą jego fascynacją jest kultura żydowska. Wielkim powodzeniem cieszą się recitale pieśni żydowskich w języku yiddish i hebrajskim. Umiejętność tak dokładnego odtwarzania języka yiddish i treści zawartych w wykonywanych pieśniach artysta posiadł dzięki lekcjom wymowy i interpretacji tekstu, udzielanych przez jego Mentora bł. pamięci Efraima Kislera. W 2008 roku, z zespołem POJLN KLEZMER QUARTETT, dokonał nagrania pierwszej autorskiej płyty CD z muzyką żydowską. Nagranie zrealizowano w Wielkiej Synagodze w Tykocinie podczas koncertu "Shalom Alejchem" stanowiącego WIELKIE PRELUDIUM Jubileuszowego XV Festiwalu "Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża", którego twórcą i dyrektorem artystycznym jest znany artysta wybrzeżowy - Łomżyniak, Jacek Szymański. Płyta nominowana była do nagrody muzycznej Polskiego Radia Program III w kategorii muzyka folkowa i etniczna.

Prowadzenie: Stanisława Grażyńska i Dariusz S. Wójcik
Miejsce koncertu: Sala Herbowa Urzędu Miasta Sopotu w Sopocie

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
 • Kontakt
  58 521-37-50, 58 521-37-51
Bilety w cenie 30 PLN normalny i 20 PLN ulgowy, do nabycia w Urzędzie Miasta Sopotu
na 2 godziny przed koncertem.

Rezerwacja biletów pod numerem tel. 0608 253 928

Opinie (3)

 • Brawo!

  Byłam, widziałam, słyszałam! Jestem zachwycona Dariuszem Wójcikiem i pełnym żaru wykonaniem pieśni i niesamowitym temperamentem oraz ...kondycją w taneczych pas. Instrumentaliści - kapitalni! Improwizacje Pawła Lipskiego - świetne! Zupełnie inne spojrzenie na muzykę żydowską (i nie tylko!). Wielkie brawa dla wszystkich Artystów. Świetny koncert!

  • 4 0

 • Recenzja i relacja ;) (1)

  Macie może jakieś doświadczenia z muzyką i kulturą żydowską? Jeżeli nie, koniecznie powinniście to nadrobić. Muzyka klezmerska miała niebywały wpływ na rozwój wielu gatunków muzycznych, w tym... jazzu. Konrad miał szansę doświadczyć tego na żywo podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdrowo-Łomża 2012... Koniecznie dowiedzcie się czego zaznał podczas koncertu. A jakie Wy macie doświadczenia związane z dziedzictwem kulturowym Żydów?

  • 2 0

  • Recenzja

   wpisać w google: Koncertownia: Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża: Motywy żydowskie w muzyce świata. Koncert muzyki klezmerskiej (Kolno, Restauracja Colnus - 9.07.2012)

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / reggae / world
  maj 24
  piątek, g. 20:00
  Sopot, Teatr BOTO
  Pieśni Sefardyjskie
 • folk / reggae / world
  maj 25
  sobota, g. 18:00, 20:30
  Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia
  Francesco Napoli