stat

Mjut - koncert "Kurz i krew"

Gdański MJUT pochodzi z Działdowa, z którego wyruszył nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką "Do końca wszystkiego", którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance "minimax pl 4".

Zespół ma na swoim koncie trzy albumy. Ten debiutancki, zatytułowany "Akcja ratowania ślimaków" (2011), przepełniony jest dusznym brzmieniem i odważnym, pełnym eksperymentów podejściem do kompozycji. Drugi - "9" (2015) - zawierający takie utwory jak: "Tyle, ile chcę" i "Wszyscy ludzie i ja" ukazuje bardziej piosenkowe oblicze zespołu.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Najnowsza płyta "Kurz i krew" to koncepcyjny album opowiadający o różnych aspektach rozpadu relacji. Nie jest to jednak zbiór wyłącznie smutnych piosenek, wbrew pierwszym dwóm singlom: "Nie chcę prawdy" i "Nie zapomnij", kolejne mają dużo pogodniejszy charakter, a nawet pewną dawkę przebojowości - "Wszystkich świętych" i "Piotruś Pan". Tym razem MJUT zaprosił do współpracy Pawła Cieślaka - producenta i realizatora, który znacząco wzbogacił i urozmaicił brzmienie zespołu, a dawni muzyczni eksperymentatorzy pozostali na szlaku piosenkowym, śmiało łącząc gitary z elektroniką.
Kup bilet

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • jazz , muzyka alternatywna , rock / punk
    sty 27
    czwartek, g. 20:00
    Gdynia, Podwórko.art
    Variete