• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Mistrzowie kina | seanse dla szkół

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza szkoły ponadpodstawowe na filmową jesień z mistrzami kina w ramach projektu Filmowe myśli. Kino lekcje. 7 listopada 2023 (wtorek), godz. 10:00 pokaz filmu Matka Joanna od aniołów (1961), reż. Jerzy Kawalerowicz + prelekcja dr. Piotra Kurpiewskiego

lut 26

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 29,90 zł
przedsprzedaż 19,90 - 27,90 zł
Zapisy: i.szamalek@festiwalgdynia.pl
Cena biletu: 16 zł (opiekunowie grup uczestniczą bezpłatnie)

Szczegółowy opis filmu dostępny pod linkiem: https://fundacjafilmowa.pl/edukacja-w-kinie/filmowe-mysli/filmowe-mysli-kino-lekcje-2023/

Do udziału w spotkaniach można zgłaszać się indywidualnie bądź grupowo. Zgłoszenia całej klasy dokonuje nauczyciel. Czas trwania każdego ze spotkań uzależniony jest od czasu projekcji filmu. Część prelekcyjna potrwa maksymalnie godzinę zegarową.

Filmowe myśli. Mistrzowie kina to cykl czterech warsztatów, do udziału w których zapraszana jest młodzież z trójmiejskich szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami. Podczas każdego spotkania uczestnicy będzie mieć okazję poznać twórczość najwybitniejszych twórców filmowych z Polski i ze świata. Pokazom filmów będą towarzyszyły prelekcje filmoznawcze prezentujące postacie reżyserów i reżyserek, ich dorobek artystyczny i cechy twórczości. Po seansach odbędą się rozmowy z widzami poświęcone możliwym tropom interpretacyjnym, zagadnieniom filmoznawczym i historycznym.

Prelekcje oraz rozmowy po filmach poprowadzi dr Piotr Kurpiewski - kierownik Zakładu Filmu i Mediów w Instytucie Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym UG, zajmujący się naukowo historią polskiej kinematografii ze szczególnym uwzględnieniem czasów PRL.

***

Pokazy i spotkania są organizowane w ramach projektu Filmowe myśli. Kino lekcje, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni. Inicjatywa, skierowana do młodzieży ze szkół średnich pasjonującej się kinematografią oraz nauczycieli i edukatorów zainteresowanych edukacją filmową, ma na celu rozwijanie u młodzieży wiedzy o filmie i nowych mediach dziedzin, o których niewiele mogą dowiedzieć się na lekcjach w ramach podstawy programowej.

Tegoroczną edycję projektu zainaugurował cykl webinariów dla nauczycieli. Z kolei latem uczestnicy Filmowych myśli. Kino lekcji mieli okazję obejrzeć najgłośniejsze filmy z 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i spotkać się z ich twórcami.

Projekt Filmowe myśli. Kino lekcje dofinansowano ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe
  lut 23
  piątek, g. 18:00
  Gdańsk, Scena Muzyczna Gdańsk
  Klub Filmowy Kosmos
 • wykład , warsztaty , spotkanie
  lut 23
  piątek, g. 18:00 - 19:30
  Gdańsk, Wykrzyknik akademia zabawy
  Warsztaty dla rodziców