• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mikołajki po gdyńsku

Ciepłe kakao, wspólne śpiewanie świątecznych piosenek, mikołajkowe przedstawienie i wreszcie on - gorąco wyczekiwany przez wszystkich milusińskich gość. 6 grudnia o godz. 17.30 do Gdyni zawita mikołaj. Mikołajkowe atrakcje przygotowały także miejskie instytucje. Świętować będziemy radośnie, twórczo, naukowo, kulturalnie i sportowo.

W środowe popołudnie w magicznej scenerii pl. Grunwaldzkiego dzieci czekać będą na tego sympatycznego przybysza. Aby umilić im oczekiwanie, aktorzy Teatru Komedii Valldal wprowadzą uczestników w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia. Angażujące najmłodszych przedstawienie przeniesie ich w świat baśni.
W kulminacyjnym momencie u podnóża Kamiennej Góry zjawi się mikołaj. Mali goście będą mogli zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Na najmłodszych czeka w tym roku moc mikołajkowych atrakcji, w tym wspólne śpiewanie, zabawy, pamiątkowe zdjęcia z mikołajem, świetlny spektakl (wyświetlany w formie video mappingu) oraz specjalnie przygotowane w tym roku kartki, na których dzieci napiszą list do mikołaja. W chłodny wieczór uczestników spotkania rozgrzeje kubek ciepłego kakao.
Na mikołajkowym spotkaniu obecny będzie prezydent Gdyni, który wspólnie z mikołajem oraz pomocnikami wręczy dzieciom słodkie upominki.

Śnieżne atrakcje w Experymencie
Centrum Nauki ExperymentMapka (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 6 grudnia na pokaz chemiczny, który odbędzie się w dwóch odsłonach - o godz. 11.00 oraz 13.00. Wykorzystując szkło laboratoryjne oraz odczynniki chemiczne, edukatorzy, niezależnie od aury za oknami, sprawią, iż na wystawach Experymentu pojawi się śnieg. Liczne i efektowne eksperymenty przeprowadzą wspólnie z zaproszonymi na scenę gośćmi.
Udział w pokazie w ramach biletu na wystawy.

Centrum Nauki Experyment zaprasza także 2-3, 9-10 i 16-17 grudnia na świąteczne warsztaty rodzinne! Mikołaj został zasypany listami z licznymi pytaniami od dzieci z całego świata i potrzebuje Waszej pomocy.

W Experymencie wiedzą, że żadne z pytań nie może pozostać bez odpowiedzi, a czasu do świąt jest coraz mniej. Mikołaj próbował uzyskać wsparcie, korzystając z możliwości sztucznej inteligencji, jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Dlatego teraz cała nadzieja w Was!
W świątecznym laboratorium Experymentu sprawdzicie:
- jak w warunkach laboratoryjnych powstaje śnieg
- czy w naukowy sposób, można stworzyć świeczki o świątecznym zapachu
- dlaczego drzewa iglaste pozostają zielone na zimę
- używając płytki stykowej i przypisanych do niej elementów elektronicznych, stworzycie świątecznego renifera

Wydarzenie dla dzieci powyżej 6. roku życia.
Bilety: 20 zł za osobę wstęp na warsztaty | 15 zł za osobę wstęp na wystawy.

Mikołajkowy koncert
Konsulat KulturyMapka (ul. Jana z Kolna 25) przygotował świąteczną niespodziankę dla najmłodszych, czyli Koncert Mikołajkowy - The White Sounds.
Wydarzenie odbędzie się w dwóch turach: o godz. 9.00 i 11.00. Uczestnicy nie tylko będą słuchać, ale też doskonale się bawić, dołączając do wykonawców. Usłyszymy pastorałki, polskie kolędy i zagraniczne piosenki świąteczne. Zapraszamy i tych młodszych i tych starszych do zimowej, świątecznej krainy dźwięków.
Bilety: 25 zł (dostępne: gck.gdynia.pl).

Mikołajkowy prezent od Muzeum Miasta Gdyni
Muzeum Miasta GdyniMapka (ul. Zawiszy Czarnego 1A) we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Gdańsku oraz Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego przygotowało prezent mikołajkowy dla młodzieży i dorosłych. 6 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się premiera książki "Niepoznana". To pierwszy tom monografii Gdyni.
Skąd przybyli pierwsi mieszkańcy rejonu Gdyni? Jak żyli, czym się trudnili, jak wyglądało ich otoczenie i czym było dla nich morze? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące najstarszych śladów osadnictwa w regionie znajdą się w książce "Niepoznana. Gdynia i okolice do XII wieku". Publikacja stanowi I część wielotomowej "Monografii Gdyni" - nowej serii Muzeum Miasta Gdyni oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Nad tomem pracowało grono wybitnych ekspertów: dr Mateusz Cwaliński, Karol Dzięgielewski, Mirosław Fudziński, dr Piotr Fudziński, Leszek Jurys, Danuta Król, prof. Małgorzata Latałowa, dr Anna Pędziszewska, dr Anna Strobin, prof. Szymon
Uścinowicz, dr Sławomir Wadyl.

Książka dostępna będzie w sprzedaży na miejscu, a także w sklepach internetowych Muzeum Miasta Gdyni oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Bilety: wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie www.bilety.muzeumgdynia.pl

Honorowy patronat: Prezydent Miasta Gdyni
Organizatorzy: Urząd Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Mecenas: Port Gdynia SA
Partner strategiczny: TREFL SA
Partnerzy: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
Patroni medialni: TVP Historia, TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Archeologia Żywa, Trojmiasto.pl, Morze, Prestiż, Presto


"Mikołajkowy Kompas"
9 grudnia na Cisowej odbędzie się rajd na orientację pt. "Mikołajkowy Kompas".
Na wszystkich aktywnych czeka niezwykła atmosfera magicznego lasu, bo uczestnicy Mikołajkowego Rajdu startują w czerwonych czapkach i mikołajkowych przebraniach. Do wyboru aż pięć tras pieszych.
Uczestnicy będą mogli skorzystać z bufetu. Przewidziano medale i pakiety startowe oraz nagrody: m.in. bilety na rejs do Szwecji na wiosenny "Kompas Wikingów".
Wpisowe od 25 zł.
Imprezę objął patronatem prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Informacje i zapisy: www.zkompasem.pl

Świąteczny klimat w Bibliotece Gdynia
Bezpłatne aktywności dla dzieci przygotowała również Biblioteka Gdynia:
5 grudnia o godz. 16.30 Biblioteka Pogórze (ul. Porębskiego 21) zaprasza dzieci na spektakl teatralny "Zimowa Opowieść". Obowiązują zapisy: filianr4@bibliotekagdynia.pl lub 58 622 44 43.
7 grudnia o godz. 16.00 Biblioteka Mały Kack (ul. Łowicka 51) zaprasza małych i dużych do wspólnego zdobienia pierniczków w ramach rodzinnych warsztatów. Obowiązują zapisy: filianr11@bibliotekagdynia.pl
7 grudnia w godz. 12.00-17.00 Biblioteka Witomino (ul. Widna 2B) zaprasza dzieci w wieku od 5 do 9 lat do wzięcia udziału w grze świątecznej "Śladami reniferów". Każda rozgrywka potrwa ok. 1 godziny.

Rodzinne mikołajki w Teatrze Miejskim
Teatr MiejskiMapka zaprasza 2 grudnia na spektakl "Królowa Śniegu" Hansa Christiana Andersena w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Nieśmiertelna baśń Andersena, opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja, wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Muzyczna propozycja skierowana do dzieci i całych rodzin. Dynamiczna i wciągającą opowieść o walce dobra ze złem, potędze przyjaźni i sprawczej sile uczuć. O tym, jak łatwo ulegamy pokusom, ale też jak wiele jesteśmy w stanie z siebie dać innym. Specjalnie dla dorosłej części widowni - odwieczny motyw walki dwóch kobiet: młodej i dojrzałej, o względy młodzieńca.
Magiczna atmosfera, porywające piosenki i przyjaźń, która wszystko zwycięża!
Wydarzenie biletowane.
Więcej na stronie teatrgombrowicza.art.pl.

Mikołaje na motocyklach znowu w akcji
To już trójmiejska tradycja. Mikołaje na motocyklach po raz dwudziesty pierwszy wyjadą na ulice i udowodnią, że moc silnika idzie w parze z chęcią pomagania dzieciom. Tegoroczna parada odbędzie się 3 grudnia.

Tym razem motocykliści wyruszą z Gdańska, a przejazd zakończą przy al. Jana Pawła II w Gdyni (obok Akwarium Gdyńskiego).

Zbliża się 21. edycja imprezy charytatywnej "Mikołaje na motocyklach". W zeszłym roku w akcji wzięło udział 534 motocyklistów. W sumie udało im się zebrać ponad 119 337 zł, które trafiły do dzieci z domów dziecka czy szpitali.
Grudniowa parada to przede wszystkim niesienie pomocy, ale także niezwykła atrakcja dla najmłodszych mieszkańców Trójmiasta, którzy razem z dorosłymi przychodzą zobaczyć barwny korowód.
Więcehj w wydarzeniu na fb.

Klub Krajoznawców "BLIZA" OM PTTK zaprasza 6 grudnia na wędrówkę z mikołajem na Świętą Górę w Chyloni, gdzie znajdują się dwie kapliczki upamiętniające św. Mikołaja. Trasa: ul. Hutnicza - ul. św. Mikołaja i kościół - ul. Morska - Święta Góra (meta). 8 km. Zbiórka: przystanek ZKM autobusu "R" ul. Hutnicza Estakada o godz. 11.05. (Wyjazd "R" z przystanku Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana o godz. 10.48). Organizatorzy zachęcają, by być ubranym w mikołajową czapkę.

Przeczytaj także

Opinie