• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Międzywyznaniowa modlitwa, niezwykła, artystyczna szopka, wspólny stół, rodzinne warsztaty i występy grup dziecięcych te atrakcje czekają na Was w Oliwie, w sobotę, 16 grudnia 2023.

Po raz 12. spotkamy się w Oliwskim Ratuszu Kultury, by świętować w rodzinnej atmosferze, ciesząc się, że jesteśmy razem, tu i teraz, szukając tego, co nas łączy. Wstęp wolny! Przyjdźcie i dzielcie się radością!

PROGRAM:

sala koncertowa
13.00-15:30 WYSTĘPY dziecięcych grup
, m.in. Przedszkole nr 39, Grupa Wokalna Oliwskiego Domu Sąsiedzkiego, Szkoła Podstawowa nr 35, Zespół Smyczkowy Ogniska Muzycznego AKOLADA.
Wielkie brawa dla młodych talentów, które liczą na Wasz aplauz! Bawmy się razem z nimi!

14.00 WARSZTATY rodzinne Choinkowe ozdoby z papieru. Proste sposoby na udekorowanie drzewka przy pomocy prostych akcesoriów i papieru. Udział dzieci wyłącznie z opiekunami.
Zapisy: rezerwacje@wspolnotagdanska.pl

pracownia
10.00 WARSZTATY rodzinne Świąteczne pierniczki.
Świetna zabawa we wspólne pieczenie i ozdabianie korzennych ciasteczek. Udział dzieci wyłącznie z opiekunami.
Zapisy: rezerwacje@wspolnotagdanska.pl

przed budynkiem
16.00 odsłonięcie SZOPKI i SPOTKANIE
z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych działających w Gdańsku. Czekają nas wzruszenia i wzajemne życzenia w dobrym, sąsiedzkim gronie.

Jak co roku, do wspólnej refleksji przy szopce zaprosiliśmy przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych obecnych w Gdańsku, m.in. rzymsko-katolickiej parafii archikatedralnej pw. Trójcy Świętej, parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, parafii polsko-katolickiej pw. Bożego Ciała, Synagogi BEIT Trójmiasto, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów, Związku Postępowych Gmin Żydowskich, Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej, Gdańskiego Centrum Kultury Muzułmańskiej, parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, parafii Greckokatolickiej pw. Św. Bartłomieja i Opieki NMP w Gdańsku, Kościoła Zielonoświątkowego, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz Kościoła Anglikańskiego.

17.20 wspólny STÓŁ, czyli degustacja świątecznych potraw przyrządzonych przez oliwskich gastronomików i wolontariuszy Fundacji Wspólnota Gdańska.

Dzięki życzliwości i zaangażowania partnerów kulinarnych, zawsze możemy liczyć na pyszny poczęstunek. Do legendy przeszły m.in. słynny bigos od Restauracji Classic, genialne pierogi od Pierogarni Mandu, świetne łazanki z bistro Jak się Masz czy doskonałe ciasta z Cafe Delfin i Coffee Perk.
Uwaga! Będzie jeszcze pyszniej, jeżeli również i Wy przyniesiecie na wspólny stół swoje ulubione potrawy bożonarodzeniowe. Gorąco do tego zachęcamy!

Jeśli w jakikolwiek sposób chcecie włączyć się w realizację wydarzenia, czekamy na zgłoszenie pod adresem: fundacja@wspolnotagdanska.pl Można nie tylko pochwalić się swym mistrzowskim świątecznym daniem, ale np. pomóc w dekoracji wspólnego stołu lub w odsłonięciu artystycznej szopki.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wspólnota Gdańska, współorganizatorem Rada Dzielnicy Oliwa. Sponsorem jest firma Aste sp. z o.o. Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
 

Informacja o biletach

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia, ale na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły w opisie wydarzenia.

Opinie