• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego obchodzony jest 21 lutego. Został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations - WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze. Ideą tego Dnia jest oprowadzanie za darmo miejscowych ludzi, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.

W tym roku Koło Przewodników Miejskich i Terenowych przy Oddziale PTTK Marynarki Wojennej w Gdyni organizuje 8 spacerów tematycznych oraz 2 oprowadzania po gdyńskich muzeach (na te oprowadzania muzealne obowiązują zapisy mailowe na adres: przewodnicy.gdynia@gmail.com, z uwagi na bezpłatne bilety). Wszystkie spacery i oprowadzania rozpoczynają się o godz. 11:00.

Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. Franciszka Mamuszki w Gdańsku organizuje natomiast 6 spacerów i liczne oprowadzania po muzeach i kościołach Gdańska. Spacery również startują o godz. 11:00, zaś oprowadzania po muzeach i kościołach wg rozpiski, którą przesyłam poniżej. Tu nie obowiązują zapisy, bowiem uczestnicy będą musieli wykupić bilet wstępu do wybranego muzeum.

Honorowy Patronat nad obchodami objął Marszałek Województwa Pomorskiego pan Mieczysław Struk.

Informacja o biletach

Wymagana rejestracja

Opinie

 • wykład / prezentacja , spotkanie , warsztaty
  kwi 24
  środa, g. 18:00
  Gdańsk, Boropot
  Malowanie ceramiki
 • degustacja , spotkanie , spacer
  kwi 24-25
  środa - czwartek
  Bielkówko Kolbudy, Browar AMBER sp.o.o.
  Zwiedzanie Browaru Amber