• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych (2 opinie)

Kochamy wszystkie: szlachetne rasowe i szlachetne domowe. Pochwalimy się nimi na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych Gdańsk 2017, czyli w Technikum Łączności, ul. Podwale Staromiejskie 51 w Gdańsku. Organizator, Klub Felinologiczny Cat Club Amber Amber - członek Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia, zaprasza w dniach 28-29.01.2017 r. w godz. sobota: 10:00-18:00, niedziela: 9:00-17:00.

Wystawa to święto dla klubu i dla hodowców i dla miłośników kotów. Można zobaczyć na niej najładniejsze koty, zaprezentować swoich pupili, wymienić poglądy i doświadczenia. Zapoznać się z najnowszymi kierunkami hodowli, poznać innych hodowców.

Co się dzieje na wystawie?

Koty rasowe są podzielone na 4 kategorie kotów rasowych: długowłose, półdługowłose, krótkowłose, syjamskie i orientalne. Osobna piąta kategoria to koty domowe, czyli "zwykłe" domowe koty i każdy inny, który nie ma rodowodu.

Musimy pamiętać, że kot rasowy zawsze ma rodowód. Tu nie ma wyjątków.

Koty rasowe są oceniane wewnątrz swoich kategorii, klas i grup. Z najlepszego kota z każdej kategorii jest wyłaniamy zwycięzca wystawy. Zwycięzcy otrzymują tytuły BIS (Best in Show) i BOB (Best of Best), okazałe puchary i imponujące nagrody.

Spośród kotów domowych również jest wyłaniany zwycięzca tej kategorii.

Na wystawie satysfakcję znajdzie właściciel każdego kota.

Niezwykle ważni na wystawie są sędziowie. Są to hodowcy, którzy mają wybitne osiągnięcia hodowlane, uczyli się oceniania i sędziowania pod okiem innych sędziów, po czym zdali egzamin i otrzymali certyfikat Międzynarodowej Federacji Felinologicznej - Internationele Federation Feline, w skrócie FIFe.

Sędziom pomagają stewardzi. Stewardzi są pomocnikami sędziego, w konkursie BIS prezentują koty przed sędziami. Wiedzą, jak obchodzić się z kotem, jak trzymać go do oceny, którego kota zwinąć w kulkę, a którego wyciągnąć, jak opanować jego humory. Tajniki stewardowania poznają na wystawach, na kursach i seminariach. Stewardowanie stało się popularnym sposobem spędzania czasu, podróżowania, poznawania nowych ludzi. Wielu stewardów zostaje sędziami felinologicznymi.

Tegoroczna wystawa odbywa się pod hasłem "Koty śniegiem przyprószone" czyli koty srebrne w trzech odmianach: koty srebrne, koty dymne oraz te najrzadsze - shaded. Mamy nadzieję, że przez te dwa dni będą mieli Państwo okazję nacieszyć oczy kotami w tych niezwykłych kolorach.

Zapraszamy do zobaczenia na naszej wystawie reprezentantów ras: maine coon, norweski leśNy, rosyjski niebieski, perski, egzotyczny, syberyjski, brytyjski krótkowłosy i długowłosy, sfinks, neva mascquarade, cornish rex, devon rex, ragdoll, i - uwaga - święta birma, burmilla, abisyński, selkirk rex czy egipski mau.

Klub Felinologiczny Amber przygotował wiele nagród dla zwycięzców. Medale, puchary, produkty i akcesoria przeznaczone dla zwierząt. Oczywiście najbardziej imponujące nagrody są dla zwycięzców.

Zapraszamy mieszkańców Trójmiasta do odwiedzenia naszej dwudniowej wystawy!

Godz.otw.:sobota 10-18; niedziela 9-17

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10, 5 zł
Bilety: Normalny 10zł, ulgowy 5zł (7-15 lat); dzieci poniżej 7 lat bezpłatnie

Opinie (2)

 • Kocie piękności (1)

  BYłam , koty piękne , wszystkie. Ale na tego rodzaju wystawę pomieszczenie za małe. Ścisk , mało można było zobaczyć , klatki jedna obok drugiej , niektóre zasłonięte.
  Jednak dobrze że wystawa w centrum a nie gdzieś w dużym oddaleniu.

  • 3 0

  • zgadzam się z przedmówczynią

   kiedy ktoś zatrzymywał się by się przyjrzeć kotom lub zrobić zdjęcia wstrzymywał cały ruch w alejce, która i tak była bardzo wąska. Klatki pozasłaniane w większości, sala wystawowa nie tylko mała ale i było w niej strasznie ciepło. Hodowcy prezentujący koty na scenie stali tak głęboko że większość publiczności mało co widziała, a pod sceną było równie mało miejsca.
   Koty absolutnie cudowne, piękne, ale organizacja imprezy nie była najlepsza...

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.